Co, kdy a jak ve výchově dětí

Co, kdy a jak ve výchově dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313243/mid_co-kdy-a-jak-ve-vychove-deti-oAl-313243.png 4 59 8

Kritické periody vývoje, těhotenství, první chvíle spolu, jak na školáky, pocit méněcennosti, výchova k odpovědnosti, strach a úzkost dětí. Prof. Matějček odpovídá na základní otázku: "Kdy je při výchově pro co vhodná doba a co kdy nepromeškat?" Ve svém výkladu srozumitelně spojuje poznatky dnešní vědy i praktické zkušenosti vlastní i dalších psychologů a pedagogů. A jak autor sám slibuje: "Bude v tom jistě i dost mých vlastních osobních postojů a možná i libůstek, takže mi nezbývá než prosit laskavého čtenáře jednak o shovívavost a jednak o jeho vlastní tvořivé uvažování na dané téma." Kniha je určena především rodičům, ale i učitelům a vychovatelům a všem, kdo přemýšlejí o výchově a jejích možnostech.... celý text

radekk33
radekk33
29.08.2023 5 z 5

Od pana profesora jsem četl více knih o výchově dítěte. Tato se mi zdá nejpovedenější. Je stručnější a více výstižná. Autor v ní shnuje vše důležité, co kdy publikoval. Doporučil bych ji všem rodičům. Hlavní doporučení, které jsem si odnesl je: vše s citem, nic nehrotit do krajností, řídit se selským rozumem.

madem
madem
04.02.2022 4 z 5

Vždy jsem slyšela samou chválu na profesora Matějčka. Tak jsem si ho zkusila přečíst: první kniha - náročná a nepochopitelná, druhá - pro mě negativní. až jsem narazila ne tuto. Každý tvor má ve svém životě něco prožít nejlépe v daném období. Zatímco u zvířat, když se vhodná doba promešká je problém, u dětí to jde napravit. Tato kniha je pozitivní a nadějná. Doporučuji jako seznámení s autorem.

RendyaDav
RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Kniha hlavně pro rodiče , pedagogy , - kdo přemýšlejí o výchově a jejích možnostem...Výchova dětí je někdy nesnadný,ale velice důležitý a zodpovědný úkol....

hanka0308
hanka0308
17.10.2018 5 z 5

Knihá, která dá podnět k přemýšlení rodičům při výchově svých dětí. Rozhodně nejsou myšlenky pana profesora překonané, naopak jsou velmi aktuální! Nelze ovšem od knihy očekávát hromadu rad jak řešit tu kterou situaci. Kniha vede čtenáře k uvědomění si důležitých mezníků v životě dítěte. Myslím, že je to minimum, které by si měl každý rodič přečíst a nad každou kapitolou se zamyslet.

bousak
bousak
09.05.2018 2 z 5

Autor byl zapálený pro téma, měl mnoho poznatků, ale působí na mě v některých ohledech neaktuálně a pravděpodobně je jeho přístup již překonaný. Některé zajímavé postřehy by bylo dobré rozvést a sestavit do systematického a komplexního celku. Bez toho na mě kniha působí jako sbírka několika rád a tipů, kterými se nejde řídit, ale když si na něco z toho vzpomenu, tak bude dobře.

natalie8531
natalie8531
09.10.2017 3 z 5

Čekala jsem více užitečných rad

Chmur
Chmur
17.01.2017 3 z 5

Pan Matějček je pojem, ale i po druhé knize co jsem od něj četl, zůstávají rozporuplné pocity. Kniha je psaná hodně v obecné rovině. Uvítal bych mnohem více praktických příkladů. Některé rady a postřehy jsou zajímavé a inspirující, ale od takové legendy dětské psychologie jsem prostě očekával něco víc.

Dejvid
Dejvid
06.01.2017 4 z 5

Možná až příliš stručný průvodce výchovou dítěte. Prof. Matějček rozhodně někáže, co se má jak dělat, spíše zde dává různé tipy ze své bohaté praxe, jak konkrétní věci co nejlépe zvládat. Hlavním motto knihy bych shrnul "dělejte to tak, jak vám radí instinkt".