Co jsi to za matku?

Co jsi to za matku? https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334223/bmid_co-jsi-to-za-matku-1Ls-334223.jpg 4 542 201

Co se stane, jestliže zmizí dítě vaší nejlepší kamarádky, právě když jste ho měla na starosti? Co si počnete? Přesně tohle řeší Lisa Kallistová jednoho mrazivého prosincového dne v anglické Jezerní oblasti. Celý svět se jí změní v noční můru. Nejenže se totiž třináctiletá Lucinda pohřešuje jen a jen Lisinou vinou, ale navíc jde už o druhou dívku, která zmizela během pouhých čtrnácti dní. A tu první našli donaha svlečenou, poté co si prošla strašlivým utrpením. Lisa je zničená pocitem viny, a když ji Lucindina rodina veřejně obviní, rozhodne se svou chybu napravit. Začne postupně odkrývat okolnosti Lucindina zmizení a přitom zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled zdálo. Co jsi to za matku? je úspěšná prvotina britské autorky mladší generace.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Just What Kind of Mother Are You? , 2013

Chcharlie
23.03.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem zase narazila na perfektní knihu,přečteno za dva dny a od začátku do konce me kniha bavila.

ErikaJ
20.03.2018 5 z 5

Čtivá, napínavá knížka, až do samého konce bez zbytečného a zdlouhavého protahování děje.

Doemit
15.03.2018 5 z 5

Parádní knížka s napínavým příběhem. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo to udělal a s osobou jsem byla i překvapená, tak to má být. Za mě *****

Doubravka1975
12.03.2018 5 z 5

Každý má nějaké tajemství a člověk nemůže opravdu nikomu věřit. Nic není takové jak se na první pohled zdá! Napínavé čtení, spíš psychologický román, který stojí za přečtení. Na konci se mi líbila poznámka autorky co ji vlastně vedlo k napsání této knížky.

intelektuálka
08.03.2018 4 z 5

Zmizení dospívající dívky otevře spoustu tajemství ve vztazích u třech manželských párů.
Při hledání viníka dochází k překvapivým zjištěním - pachatel je nakonec dopaden, ale každý odchází se svým osobním šrámem...
Kdo jsi bez viny?

Michaela91
08.03.2018 4 z 5

Kniha byla pro mě velmi čtivá. Překvapivý konec, který jsem nečekala mě taky zaujal. Byl to takový klidnější thriller bez krve a to se mi moc líbilo.

Urbana
01.03.2018 5 z 5

Zajímavý příběh, pomalejší rozjezd, ale co následovalo pak, napínavé ... nedalo se odložit, konec překvapivý, prostě skvělá kniha.

vlci
25.02.2018 5 z 5

Tak tahle kniha se mi moc líbila a myslím, že se bude líbit všem, kdo mají rádi napětí bez krvavých scén. Už se těším na další knihy od této spisovatelky.

anibeni
16.02.2018 5 z 5

Na začátku se zdálo, že je vše jasné.... ale postupem času, kdy člověk zjistí, že každý skrývá své tajemství, nevěříte už skoro nikomu....
Skvělá kniha, čtivá, napínavá...

Evaho73
14.02.2018 4 z 5

Nebol to ten pravý napínak, a preto by som ani ja túto knihu neradila medzi thrillery. Zaraďujem ju niekde medzi psychologické drámy, kedy zmiznutie jedného dievčaťa vyvolá celú radu konfrontácii medzi postavami.
Príbeh zachytáva určitý časový úsek od zmiznutia neplnoletého dievčaťa v odľahlom jazernom mestečku, ktorý hlboko zasiahne do spoločného života a minulostí troch manželských párov.
Je to čas, kedy môžeme prostredníctvom rozprávania a vypovedí jednotlivých postáv nahliadnuť do ich osudov a životov. Zisťujeme, aké je ich spoločenské postavenie a odhaľujeme aj ich potrebu vysporiadať sa s každodennou pretvárkou a intrigami. Na začlenenie sa do úzkeho okruhu spoločnosti, v ktorej sa pohybujú, si každy zvolí vhodnú masku, ktorá začne postupne padať a začínajú sa otvárať skryté tajomstvá...

Jitulle
08.02.2018 5 z 5

výborná kniha, je napínavá, nemůžete se odtrhnout

dom.ini
07.02.2018 4 z 5

Knížka se mi opravdu moc líbila a od čtení jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Moc se mi líbilo, jak se autorce podařilo popsat charakter a psychiku jednotlivých postav, které mi připadaly jako živé. Jediné, co bych knížce trochu vytkla je, že pro mě postrádala takový ten wow efekt, se kterým by byla úplně dokonalá. Rozuzlení pro mě sice bylo poměrně překvapivé, ale přišlo podle mě tak nejak mimochodem. Četla jsem, četla jsem a najednou bylo po všem. Ale určitě stojí za přečtení.

Tammy11
05.02.2018 5 z 5

Čtivé, napínavé... zajímavý příběh.

Ráčkajda
02.02.2018 4 z 5

Knížky s tímto tématem mám ráda. Chvilku mi trvalo se začíst, ale pak se to pěkně rozjelo, takže se to dobře četlo, ale úplná pecka to pro mne nebyla.

KatkaHutyrová
28.01.2018 5 z 5

Výborné! Příliš napínavé knihy nečtu, takže nemám moc srovnání, ale román Co jsi to za matku? se mi opravdu líbil! Je to velice čtivě napsané, nic extra dlouhého a rozzuzlení překvapivé.
Neoznačovala bych to jako thriller - spíš jako napínavý psychologický román - ale rozhodně stojí za přečtení. Minimálně pokud jste jako já - "neradi se bojíte příliš" a krváky Vám nic neříkají.
Myslím, že toto je kniha spíše pro ženy - na muže by byla moc jemná.
Jsem překvapená a doporučuji!

Zdenulkaa
16.01.2018 5 z 5

Velice dobře se mi kniha četla, mám ráda takové příběhy a závěr byl docela překvapivý. Doporučuji přečíst.

melien
06.01.2018 4 z 5

Mě osobně na knize hodně zaujalo téma, četla se taky dobře, překvapivý a vlastně i šokující závěr, přesto jsem měla pocit, že jsem od knihy čekala trošku něco jiného.

hruskovalucie93
06.01.2018 5 z 5

Toto ovšem byla paráda. Výborně psané, dojemné, šokující. Doporučuji přečíst a dávám 5 hvězd.

Denisa232623
05.01.2018 2 z 5

Příběhy tohoto typu mám ráda, ale už dlouho se mi nepodařilo přečíst takový abych si řekla wow. Kniha se přečíst dala, ale do toho abych řekla wow to má daleko.

Dresia
31.12.2017 4 z 5

Knihu jsem četla v angličtině, což pro mě znamená, že se musím přeci jen trochu víc soustředit. Ale hned od první stránky mě autorka dokázala zaujmout. Čím to je, že někdo píše čtivě, a od někoho jiného mě ani "velká témata" neberou?
Dávám jen 4 hvězdy, protože ke konci už to bylo zdlouhavé a závěr pro mě dost nudný.