Co jsi to za matku?

Co jsi to za matku? https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334223/bmid_co-jsi-to-za-matku-1Ls-334223.jpg 4 542 201

Co se stane, jestliže zmizí dítě vaší nejlepší kamarádky, právě když jste ho měla na starosti? Co si počnete? Přesně tohle řeší Lisa Kallistová jednoho mrazivého prosincového dne v anglické Jezerní oblasti. Celý svět se jí změní v noční můru. Nejenže se totiž třináctiletá Lucinda pohřešuje jen a jen Lisinou vinou, ale navíc jde už o druhou dívku, která zmizela během pouhých čtrnácti dní. A tu první našli donaha svlečenou, poté co si prošla strašlivým utrpením. Lisa je zničená pocitem viny, a když ji Lucindina rodina veřejně obviní, rozhodne se svou chybu napravit. Začne postupně odkrývat okolnosti Lucindina zmizení a přitom zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled zdálo. Co jsi to za matku? je úspěšná prvotina britské autorky mladší generace.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Just What Kind of Mother Are You? , 2013

myreadingplace
20.04.2020 5 z 5

Nenápadná kniha se zajímavým titulem, kterou moje matka dostala na Vánoce od bratra jen kvůli pokusu o vtip... :) A tak jsem po ni v této době karantény sáhla a nestačila se divit, že dárek pokus omyl, mě opravdu bavil.
Bála jsem se, že přijde klišé ve formě ,,z obyčejné hrdinky je najednou skvělá vyšetřovatelka na vlastní pěst", ale ono se to nestalo!
A právě to, co bylo hlavním cílem autorky - poukázat na obyčejné každodenní problémy žen (práce, starost o rodinu, únava) a okořenit zmizením dívky, se mi velmi libilo. Závěr mě překvapil, a to už se dlouho nestalo, proto dávám 5*.

85098211
17.04.2020 5 z 5

Jak se tady na to tak dívám, názory na tuto knihu se dost rozcházejí... Já za sebe jsem ale byla ve výsledku opravdu spokojená a příběh jako takový se mi moc líbil, protože se mi zdál neotřelý a komplot dobře vymyšlený. Je ale dost dobře možné, že to bylo i tím, že jsem poslouchala audio v němčině, kde se střídaly tři hlasy - Lisy, vyšetřovatelky Joanny a pachatelův. To samozřejmě (jaksi automaticky) umocnilo zážitek z knihy. Je pravda, že jsem si na začátku knihy říkala, že nemá žádný pořádný náboj, ale autorka mne brzy vyvedla z omylu - a mě začalo zajímat, jak se všechno vyvine dál. A protože tohle všechno od dobré knihy očekávám a tady jsem se určitě nezklamala, hodnotím plným počtem a časem se budu těšit na další setkání s nějakou autorčinou knihou :-).

sgjoli
10.04.2020 3 z 5

Z této knihy bohužel kdoví jak nadšená nejsem. Zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst. Nevím, jestli je to autorčiným stylem psaní nebo překladem, ale připadalo mi to velmi kostrbaté a trvalo mi to skoro sto stránek, než jsem si na ten způsob vyprávění zvykla, což je docela dost.
Na můj vkus se tu až moc řešily vztahy mezi postavami - celkově mi to tak přišlo jako psychologický román s detektivní/thrillerovou zápletkou než čistokrevný thriller. Některé scény mi připadaly pojaté trochu zmatečně. Děje se tu až moc náhod a některé věci mi přišly trochu přitažené za vlasy. Hlavní pointa příběhu je od určité chvíle jaksi předvídatelná. Také mi neseděly některé postavy - svým chováním, svými reakcemi, svým myšlením.
Ale abych jen nekritizovala. Samotný námět zněl zajímavě, a i když mi celkové zpracování nakonec moc nesedlo, místy tu byla velice zajímavá napínavá atmosféra. Neumím to asi dobře popsat, ale i když jsem měla ke knize už během čtení řadu výhrad, pořád jsem cítila nutkání číst dál a dozvědět se, jak to teda celé bylo. Takže nějaké plusy to asi teda má.
Celkově tak hodnotím na slabší tři hvězdy. Nicméně do dalších knih od autorky se asi pouštět nebudu.

Erlif
08.04.2020 2 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu nenadchla. Přitom začátek vypadal slibně. Navíc v knize bylo až příliš náhod.. náhodou jede pro kočky a.... náhodou jede pro psa a....
Asi jsem náročnější čtenář, tohle mělo ale do thrilleru daleko. Spíše mi přišlo, že šlo o vztahy a k tomu tam byla jistá zápletka ztracené dcery.
Jediné, co mě v knize dostalo, byl ten popis o těch kočkách, to na mě bylo moc a nic to v té knize nepřekonalo.

Bee240
05.04.2020 5 z 5

Tuto knihu mám doma už pár let a vždy se našlo na čtení něco nového a lepšího, ale musím říct že s touto knihou nešlápne vedle nikdo...je to strhující thriller plný emocí a zvratů. Upřímně mě ta kniha dostala a čtení jsem si užila. Je to napínavé čtení u kterého se rozhodně nebudete nudit a na konci zůstanete s otevřenou pusou a otázkou ... to jako vážně ?? Osobně mi nesedla jedna z hlavních postav Lisa, ale s postupem času mi už tolik nevadila. Knihu doporučuji všem kdo ji ještě nečetl.

Pine
01.04.2020 4 z 5

Prvních pár kapitol jsem se nemohla začíst, pak si však kniha získala mou pozornost. Autorčin debut nepostrádá napětí a touhu číst dál, každou chvíli vyplují na povrch nové informace. Popis jednotlivých aktérů je tak povedený, že ta obyčejná, unavená a věčně uštvaná Lisa může být klidně vaše sousedka. Jen vysetřovatelka Joanne hraje trochu přebytečnou roli...

I když tajemství skrýváte ze všech sil, ty křivárny vás stejně doženou.

LeSk
27.03.2020 5 z 5

Výborná kniha s parádní zápletkou, s vynikajícím spádem. Kniha neměla hluchá místa, četla se jedním dechem. Autorka opět nezklamala. Její knihy jsou výborné, čtivé, poutavé. Doporučuji.

Aaloha
25.03.2020 5 z 5

Výborné čtení, napínavé až do konce a plné zvratů.

nada3314
24.03.2020 5 z 5

Zasloužených 5 hvězdiček! Jediné co knize chybí je nálepka světový bestseller! Tohle bylo parádní, čtivé, napínavé, nepředvídatelné no prostě boží! Tohle opravdu chcete číst! Jsem nadšená!

Beky
23.02.2020 5 z 5

Tak to se povedlo!
Parádní námět, luxusní zpracování, perfektní zápletka a samozřejmě překvapivý konec!
Napínavé, strhující, zneklidňující - zkrátka takové, jak mají thrillery být! :-)

poki1982
03.02.2020 5 z 5

Super příběh, konec mě velmi překvapil. Jo tohle se fakt povedlo!

alexis818
31.01.2020 4 z 5

Pěkná kniha s velmi překvapivým koncem.Líbila se mi.

zdenek118
27.01.2020 4 z 5

První kniha od této autorky, která se mi dostala do ruky, je psychologický triller, v němž spisovatelka rozebírá život a vztahy 3 sousedících rodin malého britského městečka za situace zmizení třech dívek. Příběh vypráví jedna z matek Lisa, kamarádka matky jedné z unesených dospívajících dívek. Myslím, že se autorce docela přesvědčivě podařilo vykreslit psychiku a charaktery jednotlivých postav. Příběh určitě nepostrádá napětí až do závěrečného rozuzlení, pro mnohého čtenáře asi dost nečekaného. Pachatel únosce je odhalen a potrestán, avšak většina postav příběhu nevyvázne bez morální poskvrny. Vytknul bych autorce jen tu pasáž příběhu , kde dosti podrobně popisuje život obou policejních vyšetřovatelů, což zbytečně čtenáře odvádí od jádra příběhu. Přesto se domnívám, že kniha se bude líbit a to převážně ženám - čtenářkám. Za chlapy dávám hodnocení 4*

Ben Nevis
13.01.2020 4 z 5

Příběh je poskládaný tak, že přináší každou chvíli nové aspekty a zvraty. Akorát mě štvala submisivita hlavní hrdinky. Vždyť kdyby si pachatel nevyhlédl Lucindu, vyhlédl by si jinou holčičku.

Nicméně hlavním tématem je dokonalé mateřství a management rodiny. Hlavní hrdinka není bohatá, musí se otáčet v zaměstnání a ještě na sebe klade požadavky hodné matek v domácnosti ze středních vrstev.

nikola0566
03.01.2020 3 z 5

Zaujala mě od první strany.

edisek83
29.12.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, od které se nebudete moci odtrhnout. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická oproti Kate, od které jsem čekala nějakou podpásovku od samého začátku. Ne vždycky všechno vypadá tak růžově, jak to chceme vidět my....

Awča
28.12.2019 5 z 5

Povedená kniha. Úvodní zápletka je originální, noční můra všech matek na druhou. K hlavní hrdince bylo snadné si vytvořit sympatie, měla toho prostě moc. Komu z nás občas nepřipadá, že to ostatní zvládají s přehledem a lépe. Její manžel byl tedy, ehm, těžko uvěřitelný milující dobrák, tady mohla autorka klidně ubrat. Příběh byl čtivý, bavilo mě i líčení zaměstnání hlavní hrdinky, závěr byl zajímavý a překvapivý, dobrá práce.

Lotka
15.12.2019 2 z 5

Přečíst se to dalo, zajímavá zápletka a rozuzlení, ale po pár dnech si na ni ani nevzpomenete. Jedna rychlá jednorázovka.

maryska09
11.12.2019 5 z 5

Dobře napsaná kniha, velmi rychlá, výborně se čte. Dlouho jsem netušila, jak dopadne a závěr nezklamal. Téma není vůbec jednoduché, velmi doporučuji.

Mysicka_Lb
30.11.2019 4 z 5

Zajímavá kniha..... Autorce se tu výborně podařila sonda do života a duše ženy středního věku. I příběh byl zajímavý a vyluštění pro mě docela překvapivé..... Bohužel tam zásadně chybí to, co dělá správný thriller thrillerem - pořádná porce napětí. Myslím, že z toho šlo vytěžit více a napsat to tak, aby čtenář ani nedutal strachy, co se s Lucindou stalo. Místo toho je nucen číst plno balastu o psech a práci hlavní hrdinky v útulku, což z toho dělá opravdu spíše sondu do jejího života než napínavou kriminálku. Ke všem zásadním odhalením pak došlo víceméně náhodou a žádné logické dedukce se zde nekonaly, což milovníky detektivek těžko může uspokojit. Přesto - kniha vůbec není špatná, dobře se četla, a jak už jsem řekla, je zajímavá.... Jen to prostě není nic, z čeho byste padli na zadek.