Co jsi to za matku?

Co jsi to za matku? https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334223/bmid_co-jsi-to-za-matku-1Ls-334223.jpg 4 542 201

Co se stane, jestliže zmizí dítě vaší nejlepší kamarádky, právě když jste ho měla na starosti? Co si počnete? Přesně tohle řeší Lisa Kallistová jednoho mrazivého prosincového dne v anglické Jezerní oblasti. Celý svět se jí změní v noční můru. Nejenže se totiž třináctiletá Lucinda pohřešuje jen a jen Lisinou vinou, ale navíc jde už o druhou dívku, která zmizela během pouhých čtrnácti dní. A tu první našli donaha svlečenou, poté co si prošla strašlivým utrpením. Lisa je zničená pocitem viny, a když ji Lucindina rodina veřejně obviní, rozhodne se svou chybu napravit. Začne postupně odkrývat okolnosti Lucindina zmizení a přitom zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled zdálo. Co jsi to za matku? je úspěšná prvotina britské autorky mladší generace.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Just What Kind of Mother Are You? , 2013

schvomis
06.03.2024 4 z 5

Bavilo mě to.

Han-nah
28.02.2024 3 z 5

Zaujal mě název a téma knihy. Každý má nějaké tajemství, při čtení mi ale některé pasáže připadaly zbytečně zdlouhavé, závěr zase zhuštěný a utnutý,
Líbí se mi recenze od Obelixe 15, kdy postavy přirovnává k "Výměně manželek". A tak jsem si připadala při čtení knihy. Velké pokrytectví, zneužívání a využívání blízkých, jak ve vztahu, tak i přátelství. Když to ale těm lidem vyhovuje ... proč ne? Horší je o tom nevědět a dozvědět se to tak, jako v této knize, až se něco stane.

Shardlake
11.11.2023 5 z 5

Bylo to velmi svižné čtení s postupným odkrýváním všech skutečností. Zajímavé, čím se autorka nechala inspirovat.

Atara16
30.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Uf, co všechno lze v rámci přátelství "vymyslet " unést vlastní dítě a vinnu hodit na kamarádku.

simca9342
19.06.2023 5 z 5

Přečteno před lety.

Kdybyste se ocitli v kůži hlavní postavy Lisy asi byste nemohli celou noc spát, neustále brečeli nebo se báli udání.
Lisa měla na starost dceru své sousedky- kamarádky Kate jenže stačí malá změna, kdy dcera Lisy nejede do školy a Lucinda ten den zmizí. Pocit viny a hlavně obvinění okolí donutí Lisu, aby začala pátrat sama. Co objeví a jaká tajemstvi výpravou na povrch?
Nechte své mozkové buňky zaměstnat pořádným thrillerem!

Alinke
29.05.2023 3 z 5

zajímavý námět, dobře vystihnuté charaktery postav, děj logicky na sebe navazující. Nijak oslňující, ale dobře se to četlo a určitě tématicky zajímavé doporučuji ke čtení

izinkaVENDULKA
04.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Při hodnocení knih si připadám jako Karel Gott a jeho hláška při přebírání slavíka: ,,Tohle jsem opravdu nečekal. " No ani já to nečekala. Až teď plně chápu název knihy. Nemůžu, ale říct, že jsem knihu úplně hltala. Postavy mi přišly divné všechny. Normální na mě bylo ale takové nudné, co se týkalo první a třetí dívenky. Čekala jsem nějaký wau objev nacapani při akci a to, že normálně přišla manželka a rekla: Je to můj manžel pojeďte ho zatknout tady máte důkaz, mi přišlo takové nudnejsi završení. Ale jo 3,5/5 *

Lucciella_L
07.03.2023

Tato kniha se ke mě dostala formou knižní štafety.
Musím říct, že jsem byla mile překvapená. Kniha se četla svižně, žádné zbytečné popisky. Rozuzlení bylo na můj vkus trošku hekticky zmáčknuté na posledních pár stránkách, ale název knihy se opravdu pochopil až na konci. Líbilo se mi to. Jako oddychovka parádní čtení

rumova_kulicka
30.01.2023 4 z 5

A tak mně se to vcelku líbilo. Nečekala jsem vůbec nic a byla docela mile překvapena. Sice není úplně jasné, jestli jde o thriller, detektivku nebo ženský román, ale na tom nesejde.

Obelix15
22.01.2023 1 z 5

(SPOILER) Již dva dny přemýšlím jak knihu hodnotit a okomentovat. Co jsem to vlastně četl?! Thriller, krimi, velmi křehké vztahy nebo psychologický román?? Ale hezky popořadě:

Dle notifikace by se mělo jednat o velmi zajímavý příběh, ve kterém budou hrát hlavní roli strach, čas a napětí. Trvalo mi skoro půlku knihy než jsem si "zvykl" na styl autorčina psaní. Její popis událostí, lidí a místa bylo dost kostrbaté, nedotažené a pro mě absolutně nezajímavé. Hned v při prvním seznámení s hlavními postavami jsem byl dost znechucen jejich povahami a schopnostmi řešit krizové i všední situace rodinného života.

Příběh začíná a člověk již začíná tušit, jakým směrem se bude odvíjet. Přicházejí první pochybnosti, první obvinění a první pomluvy. První z mnoha a z mnoha. První seznámení s detektiv konstábly mi silně připomíná postavičky z Madagaskaru Glorii a Melmanna, kdy jeden bojuje s postpubertální přírodou a druhý žere Rennie po kilech. A to je vlastně všechno, co se o hlavním vyšetřovacím "al star" týmu dozvíme. Proplouváte knížkou a opravdu si připadáte jako kameraman z pořadu Výměna manželek. Nestačíte se divit, co kolem Vás děje a máte chuť se sbalit a odjet někam hodně daleko! Než si vlastně stačíte uvědomit, kdo je na koho naštvaný, kdo s kým kde chrápal a kdo kde komu co vlastně udělal, tak je konec knihy a poděkování čtenářům. WTF?!! Hlavní podezřelý se v knize objeví vlastně asi jen 5x, z toho si 3x přečteme jak silná a drahá je jeho košile, na níž se chce oběsit. Informace v hodnotě zlata, děkujeme! Další velice podstatnou částí příběhu je samozřejmě to, že dle autorky řeší 90 % párů nevěru toho druhého přehnaně a přecitlivěle. Ideálním řešením je přeci "uděláš to ty - odejdu od tebe, udělám to já, promiň" To dá přeci rozum!? :-D

Kdyby se autorka více zaměřila na příběh, vyšetřování a hledání ztracených dívek než na klasický, pavlačovský, britský venkov, věřím, že by kniha byla čtivá a zajímavá. Za mě se tato kniha opravdu nepovedla a připadá mi, že jej autorka opravdu napsala přes víkend po osamoceném pátečním večeru s Oprah a s kýblem zmrzliny pod dekou na gauči v obýváku.

Jednu hvězdičku dávám jen jako příspěvek pro psí a kočičí útulek. Doufám jen, že se o ně Lisa stará daleko lépe než o vlastní děti. P.S. Přežilo alespoň to poslední kotě?

Hakate
21.01.2023 2 z 5

Podle vyššího hodnocení knihy jsem tak nějak čekala více.. z velké části knihy se děj velmi vleče a já pořád čekala, kdy se začne něco dít. Tento zlom nastal někdy za polovinou knihy.
Příběh sám o sobě nebyl špatný, ale chyběla mu lepší propracovanost. Rozuzlení jsem bohužel odkryla velmi rychle a tak pro mě nebylo překvapením, kdo za tím vším stojí.
Dále mě neoslovil ani způsob, kdy k vyřešení případu pomohla náhoda a detektivka k němu přišla jak slepá k houslím. S detektivkou jsem překvapivě soucítila mnohem více než s hlavními postavami, Lisou a Kate. Spousta zmíněných věci není dotažené a neznáme na ně odpověď, i když v knize mají poměrně velký prostor, ale ve výsledku působí jako zaplácnutí místa. Nicméně na prvotinu autorky to není úplně nejhorší špatné a nebráním se přečtení další knihy, abych posoudila posun autorčina psaní. Jako odpočinkové čtení horší průměr.

Belanna
18.01.2023 3 z 5

Od této knihy jsem zřejmě čekala víc.
S podobným námětem už jsem se několikrát setkala v jiných knihách, tak jsem byla zvědavá na zpracování. Úplně zklamaná nejsem, číst se to dalo, ale chyběla mi tu větší propracovanost a více napětí. A navíc se mi dost brzo podařilo určit, kdo za vším stojí.
Pro momentální zpestření stačila, ale vracet se k ní nebudu.
2,5*

Jana-Marie
08.01.2023 3 z 5

Kniha čtivá, překvapivý konec; na odreagování fajn, ale žádná bomba.

Pavlína2019
30.12.2022 5 z 5

Bravo, bravo!
Co jiného napsat?
Chválu psali již jiní, já se k ní přidávám.

Výborně napsané, napínavé, že se nedá přestat číst, velice zajímavý námět, který nutí uvažovat, jak byste reagovali vy - a rozuzlení rozhodně překvapující.

Rozhodně doporučuji!

Majulle
17.11.2022 4 z 5

Skvělá kniha, od začátku napínavá. A konec? skvělé! nečekala jsem to :) určitě stojí za přečtení :)

m_martina
22.09.2022 5 z 5

Mně se kniha opravdu líbila, nemohla jsem přestat číst. Příběh byl zajímavý a já jsem byla spokojená. Perfektní čtení, kterému nemám co vytknout.

knihomol1985
28.07.2022 3 z 5

Kniha mě ,,chytla,, ale pak se vlekla a začal jsem trošku přeskakovat - četl jsem už lepší - čekal jsem asi 100% více ... i přesto ,,doporučuji,, někomu se může líbit více

lalela
20.04.2022 2 z 5

Další kniha z řady bestsellerů, knížek s nálepkou. Všechno se vleče a opisují se věci okolo, které by v knížce ani nemusely být, další kniha do poličky neurazí, nenadchne.

Alienn
11.04.2022 4 z 5

Nejdříve se mi do knihy moc nechtělo, ale nakonec mě příjemně překvapila. Velmi čtivá, pěkná zápletka a napínavá až do konce, přestože některé věci jsem už tušila. Mohu doporučit.

IreneP
12.02.2022 4 z 5

Knížka mě překvapila, protože podle obálky jsem čekala, že půjde o zmizení malého dítěte. Ale jednalo se o 13leté holčičky a celý děj byl vystavěný zajímavěji, než jsem očekávala. Vše vlastně vidíme očima ženy, která se trápí výčitkami, že kvůli ní a její nepozornosti zmizela dcerka její kamarádky, a očima vyšetřovatelky. Knížka byla milým překvapením, vtáhla mě do děje, překvapovala a ocenila jsem, že neobsahovala skoro žádné popisy násilí.