Co je nového v počítačových hrách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Aktuální myšlení o počítačových hrách jako kulturním fenoménu. Seriózní výzkum počítačových her, chápaných už ne pouze jako společenská hrozba, ale primárně jako nový kulturní fenomén, se zrodil v posledních patnácti letech. Kniha přiblíží nejpodstatnější současné proudy ve vědeckém myšlení o počítačových hrách v rámci tzv. herních studiií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413302/big_co-je-noveho-v-pocitacovych-hrach-YPT-413302.jpg 3.312
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Co je nového v počítačových hrách

Raddeeqq
20.12.2020

Knížka spíše pro teoretiky mediálních kultur, než pro samotné hráče her. Jinak super!!!

tomexx
29.04.2020

Ako hráč a fanúšik počítačových hier som čakal od knihy asi niečo viac. Chápem, že na necelých 100 stránkach malého knižného formátu sa nedá preskúmať tak komplexná problematika ako sú počítačové hry, no ocenil by som hlbšie preskúmanie zaužívaných žánrov počítačových hier a tiež precíznejší náhľad do histórie ich vývoja. Namiesto týchto dôležitých oblastí som dostal nechcenú nálož LGBTQ+/gender studies propagandy v jednej z kapitol. Nebyť tohoto ideologického zafarbenia, knihu by som s pokojným svedomím doporučil na prečítanie. Ale podľa môjho názoru by akákoľvek ideológia nemala mať miesto vo vedeckých textoch, uberá to na ich celkovej kredibilite.


martin3683
17.11.2019

Útlá knížečka má za cíl na malém prostoru shrnout, co se poslední dobou událo v počítačových hrách. O hrách jako takových se tam ale skoro nepíše, hlavním tématem jsou game studies (herní studia), tedy celkem mladý vědní obor, který hry zkoumá z pohledu sociologického, kulturního apod. Kniha je psaná stylem diplomky a nečte se to jednoduše i člověku, kterých o hrách jako takových má slušný přehled. Asi jsem čekal od té knihy trošku víc a fakt bych ocenil knihu, která opravdu shrne vývoj her za poslední dekádu, protože ten rozvoj je neuvěřitelně rychlý.