Co chci vědět o zvířatech

Co chci vědět o zvířatech https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141425/co-chci-vedet-o-zviratech-141425.jpg 5 2 1

K čemu kočkám slouží vousy, jak žirafa pije nebo jak se šimpanzi dorozumívají a spoustu dalších zajímavostí o známých i cizokrajných zvířatech najdou děti v této knížce plné roztomilých ilustrací a krásných fotografií.

mataaskorice
27.07.2023 5 z 5

Tahle knížka je skvělá! Každé zvíře je představeno jednou velkoformátovou fotografií a několika (až krapet karikaturními) kresbami. Textu je trocha a jedná se o pár zásadních, zajímavých informací o daném živočichovi. Dcera 3 a 3/4 roku si knížku zamilovala. Je pochopitelná pro mrně, přesto obsahuje řadu přínosných informací. Své nabyté vědomosti si pak může dítě v úvodu každé kapitoly ověřit zodpovězením otázek (otázky jsou v úvodu dané kapitoly, my je ale doplňujeme až po přečtení daného úseku). Často u přírodopisných publikací narážíme na zalcenost textem, fotografiemi, přílišnou odbornost (což pak nebaví), nebo naopak na nadměrnou jednoduchost. Tohle je pro náš věk plně vyhovující.

Diane James
americká, 1950
1999  100%Co chci vědět o zvířatech
2008  %Zvířata: Moje první encyklopedie

Kniha Co chci vědět o zvířatech je v