Co by můj syn měl vědět o světě

Co by můj syn měl vědět o světě https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352897/bmid_co-by-muj-syn-mel-vedet-o-svete-XbS-352897.jpg 4 892 273

Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce. Mému synovi. Už teď se ti omlouvám. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za kraťasy. Za tričko s nápisem „Správní chlapi váží přes 90 kilo“. Za snahu dát si „high five“ s tvými kamarády. Za tuto knihu. Knihu o věcech, které bys měl podle mě vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké to je být mužem, o Bohu a smažené snickersové zmrzlině. O tom, jaké to je ztratit klíčky od auta a proč musel táta zabít zpívající plastovou žirafu. Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje Humor
Vydáno: ekniha , Host

Saker min son behöver veta om världen , 2012

Didi15
16.08.2021 5 z 5

Smála jsem se nahlas a vlastně to celkem popsalo realitu rodičovských všedních dní :D Moc se mi to líbilo .

charlizee
09.08.2021 5 z 5

Na knížku jsem narazila u svého oblíbeného nakladatelství Host a koupila ji svému muži. Plán byl takový, že ji přečteme a pošleme dál. No ale kdepak! Přesně takovou knížku, která je zaručeným lékem na všechny depky a mrzutosti, musí naše knihovna obsahovat. Backman je hláškař nejtěžšího kalibru! :))
“No a Goose je mrtvej. Ten v kapele nehraje na nic. Leda klepat bačkorama by mohl.”

fénix56
16.07.2021 3 z 5

Tak nějak jsem očekávala něco jiného. Nejdříve jsem četla od Backmana Oveho a to byla pecka. I zde Backman píše vtipně i dojemně, ale Ove se mi prostě líbil víc.
Působilo to poněkud chaoticky, u často citovaných seriálů, filmů nebo počítačových her jsem někdy byla úplně mimo. Možná, kdybych byla mladý tatínek, tak bych byla více v obraze.... Přesto ale z řádků čiší láska k synovi i manželce.

Vilma232
11.07.2021 3 z 5

Naposloucháno. Příjemný zážitek, vtipné postřehy.

Lucie__
09.07.2021 1 z 5

Odloženo okamžitě! Dávám jednu hvězdu jen proto, že jsem knihu odložila hned po prvních stránkách, a nedala jsem jí šanci. Ale tohle opravdu číst nelze.

jituliste
03.06.2021 4 z 5

Milá kniha, útlounká, zábavná, na odreagování, sálá láskou k synovi i manželce. Některé momenty pobavily náramně. Je to zas trošku jiny Backman, než jakého jsem znala dosud. Jsem překvapená, jaký dokáže být chameleon :o)

majkal
28.05.2021 3 z 5

Lehounké, zábavné čtení. K opravdovému pobavení a pochopení autora je rodičovství myslím podmínkou a otcovství výhodou.

b2z
27.05.2021 5 z 5

Touché … tak to mne dostalo … Lukáš Hejlík si to v audioknize od OneHotBook rozhodně užíval … a já též … hlubokomyslné postřehy otce, které jsou zabalené do humoru …

Starmoon
15.05.2021 4 z 5

Smiala som sa. Fakt. A nahlas. Poriadne nahlas. Možno už o týždeň, možno ešte skôr si nebudem vedieť spomenúť na mnohé detaily týchto fejtónov, glos či čo to vlastne bolo, ale táto milá malá knižka mi spríjemnila deň a zdvihla náladu, za čo si pozitívne hodnotenie a komentár zaslúži. Očividne máme s Backmanom podobný zmysel pre humor a podobné pochybnosti o svojich rodičovských schopnostiach.

heliiinka
12.05.2021 3 z 5

Čte se to dobře? Ano.
Bylo to o něčem? Spíš ne.
Autor se hrozně dlouho vykecává a omílá stejné věty dokola. A přitom chce říct jen to, že má rád svého syna a svou manželku. I 200 stran bylo moc, ale bylo to aspoň občas vtipné.

cerna7151
03.05.2021 4 z 5

Krásné čtení, vtipně popsány emoce a strach, které se asi promítnou v hlavě většině rodičů.

Ivanule
31.03.2021 5 z 5

Nádherně napsaná kniha pro syna a vyznání lásky k jeho matce, z knihy jde cítit krásný citový vztah otce k osobám v knize, bezva jednohubka,četla se sama a rychle:)

Margaritta1987
04.03.2021 3 z 5

Moc hezky napsané vyznání lásky synovi a manželce, dobře namluvené Lukášem Hejlíkem. Pro mě asi nejlepší byla poslední kapitola.

LunaL.
03.03.2021 3 z 5

Tahle knížka nebyl můj styl. Opravdu ne. Už jen ten humor. Nesedl mi. Tak proč jsem se od knížky nemohla odtrhnout? Proč jsem ji měla přečtenou za čtvrt dne? Protože je skvěle napsaná. Čtivá. A i když to nebyl můj styl, našly se tam věty, které stály za přečtení knížky. O.P.R.A.V.D.U.

Pavouček2
03.02.2021 3 z 5

Jako audio kniha mě to bavilo a provedení v Listování je skvělý :-)

kurama45
21.01.2021 5 z 5

Toto je jedna veľká šiška lásky k synovi a manželke obalená v cukre humoru. V milej a útlej knižočke nejde ani tak o to, čo by mal autorov syn skutočne vedieť o svete, než o to, že ho Backman veľmi miluje a bude ho milovať, nech už spraví čokoľvek. Horšie, ako to čo povyvádzal ako malý, to už totiž byť nemôže :D.
Pripomínalo mi to knihu To na tobě doschne, či niektoré Fulghumove rozprávania. Jednoducho séria vtipných a trápnych udalostí, v ktorých adrenalín a autorove nervy narastali, až nakoniec vybuchli, ale nie v hneve, ale v láskyplnej poznámke.

Počúvala som v špičkovom podaní Lukáša Hejlíka a ak by ste si mali v živote vypočuť jednu jedinú audioknihu, vyberte si túto. Často ma rovnako ako Backmanove vtipy pobavil Hejlíkov prejav.

Rou
08.01.2021 3 z 5

Útlá knížečka povídání a postřehů ze života. Párkrát jsem tam toho svého Backmana našla, ale není to ono. Není to prostě příběh, ve kterém si podivínské nebo protivné osoby postupně zamilujete a litujete, že knížka končí. Přečetla jsem ji jako odpočinkovou knihu mezi náročnějšími.

petraso
29.12.2020 3 z 5

Po knize jsem sáhla po Listování Lukáše Hejlíka. Bylo to takové jednoduché, místy přehnané vyprávění. Jako oddechovka dobré. Každopádně doporučuji Hejlíkovo Listování, ten tu knihu svým podáním pozvedl na vyšší úroveň.

Dela111
27.12.2020 3 z 5

Toto byla moje první kniha od Fredrika Backmana a jak jsem později pochopila, právě tato není jeho typická kniha, takže jsem asi měla začít jinou.
Kniha je pojata jako takový monolog otce k dítěti, který se snaží potomkovi předat "moudra" o životě. Některé části se dají brát jako svérázný recept, jak se nezbláznit při výchově dítěte.
Žádné výbuchy smíchu se u mě nekonaly, ale pár úsměvných míst se tu najde. Celé vyprávění je jednoduché, není tu nic objevného ani mimořádného, ale rozhodně je nadčasové v tématu každodenní starosti o malé dítko.

Vyprávění jsem poslouchala jako audioknihu a možná to nebyla úplně šťastná volba. Já jsem jim zatím na chuť nepřišla a vyhledávat je aktivně nebudu, ale uznávám, že poslech příběhu jako zpestření při vaření je fajn :-).

Jarka_rybář
15.11.2020 3 z 5

Krásná knížka. Poslouchala jsem ji jako audio a bylo to super.