Co by můj syn měl vědět o světě ekniha

Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce. Mému synovi. Už teď se ti omlouvám. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za kraťasy. Za tričko s nápisem „Správní chlapi váží přes 90 kilo“. Za snahu dát si „high five“ s tvými kamarády. Za tuto knihu. Knihu o věcech, které bys měl podle mě vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké to je být mužem, o Bohu a smažené snickersové zmrzlině. O tom, jaké to je ztratit klíčky od auta a proč musel táta zabít zpívající plastovou žirafu. Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352897/big_co-by-muj-syn-mel-vedet-o-svete-XbS-352897.jpg 3.8683
Literatura světová, Fejetony, eseje, Humor

Vydáno: (ekniha), Host

Saker min son behöver veta om världen, 2012

Kniha Co by můj syn měl vědět o světě

_Brunetka_
19. listopadu

Fredrika Backmana bych vážně potřebovala každodenní přísun určité dávky do krve – místo nějaké drogy, působilo by to jako další hormon štěstí. Je totiž moje bezkonkurenční špička mezi autory a netuším, jak víc ho mám pochválit, aby mu dali šanci i ti z vás, kteří tomu tak ještě neučinili. Miluju ten specifický styl psaní, který je protkán humorem, něhou a hlavně neskutečnou láskou. Nemůžu si vynachválit to, jakým způsobem ve mně jeho knihy dokáží vzbudit emoce a jejich samotné množství. Navíc se tu zabýváme zase citlivými tématy jako snahou být tím nejlepším rodičem navzdory tomu, že se to ne vždycky daří a tím, že bychom nikdy neměli zapomínat na to, že právě rodiče nás budou mít vždy rádi a chtít pro nás to nejlepší. A nakonec…definitivně miluju autorovu osobnost, která na nás čiší z každé stránky a všechny jeho zážitky, s kterými se nám tak intimně svěřuje. Já našla zkrátka pro sebe toho pravého a pokud vy si libujete ve stejných věcech jako já – neskutečném dojetí, lásce a citlivosti, které vám budou srdce lámat a znovu skládat dohromady – Fredrik je přesně můj tip pro vás.

evineckY

Tohle není pro puberťáky, ale pro ty, kteří si vším tím prošli a ty situace si odvíjejí před očima, ač v tu chvíli to byla dramata, teď se tomu smějeme. A ta láska k manželce je určitě záviděníhodná.
Poslouchala jsem audioknihu a tak se chvilkama smála, že jsem to musela pouštět znovu (až na ty hovínka). Pan Backman opět nezklamal :-)

---Plivnout na ubrousek.
Poté utřít dítěti obličej ubrouskem.
Neplivat přímo na dítě.
Moje chyba.---

Verunka289

Backmana miluju, ale tato kniha mě až tak nezasáhla. Myslím si ale, že je to prostě a jednoduše tím, že zatím nemám děti. Mít synka, asi to hodnotím úplně jinak :)

Jankaa

Neskutečně milá kniha! Skoro na každé stránce mi vyloudila úsměv na tváři díky naprosto obyčejným každodenním věcem.
Je to jiný styl, než ostatní Backmanovy knížky, ale pořád to má tu typickou pohodovou náladu.
Přečteno asi za dva večery na zlepšení nálady! :)

Karcoolka2210

Prvá Backman, ktorý odo mňa nedostane 5 hviezdičiek, no napriek tomu sa oplatí túto knihu prečítať. Nápad skvelý a pre autora je to veľmi osobná kniha, ale v niektorých prípadoch úplne nerozumiem mužskému zmýšľaniu, logike a vnímaniu rodičovstva, takže niektoré časti, napriek tomu, že boli aj vtipné, sú dôvodom prečo táto kniha dostala 4 hviezdičky :D

Didi15

Smála jsem se nahlas a vlastně to celkem popsalo realitu rodičovských všedních dní :D Moc se mi to líbilo .

charlizee

Na knížku jsem narazila u svého oblíbeného nakladatelství Host a koupila ji svému muži. Plán byl takový, že ji přečteme a pošleme dál. No ale kdepak! Přesně takovou knížku, která je zaručeným lékem na všechny depky a mrzutosti, musí naše knihovna obsahovat. Backman je hláškař nejtěžšího kalibru! :))
“No a Goose je mrtvej. Ten v kapele nehraje na nic. Leda klepat bačkorama by mohl.”

fénix56

Tak nějak jsem očekávala něco jiného. Nejdříve jsem četla od Backmana Oveho a to byla pecka. I zde Backman píše vtipně i dojemně, ale Ove se mi prostě líbil víc.
Působilo to poněkud chaoticky, u často citovaných seriálů, filmů nebo počítačových her jsem někdy byla úplně mimo. Možná, kdybych byla mladý tatínek, tak bych byla více v obraze.... Přesto ale z řádků čiší láska k synovi i manželce.