Co by můj syn měl vědět o světě

Co by můj syn měl vědět o světě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332476/bmid_co-by-muj-syn-mel-vedet-o-svete-sXU-332476.jpg 4 891 273

Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce. Mému synovi. Už teď se ti omlouvám. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za kraťasy. Za tričko s nápisem „Správní chlapi váží přes 90 kilo“. Za snahu dát si „high five“ s tvými kamarády. Za tuto knihu. Knihu o věcech, které bys měl podle mě vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké to je být mužem, o Bohu a smažené snickersové zmrzlině. O tom, jaké to je ztratit klíčky od auta a proč musel táta zabít zpívající plastovou žirafu. Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já.... celý text

Literatura světová , Fejetony, eseje , Humor

Vydáno: , Host

Saker min son behöver veta om världen , 2012

DDanča
01.01.2020 4 z 5

Byl to dárek, mám tohoto autora ráda a ještě čekáme syna, takže jsem byla nadšená. Místy to bylo slabší, ale jinak jsem se dost pobavila. A i tam autor dokázal dostat i hlubší myšlenku. Takže pro budoucí rodiče to je dobrá kniha :)

hellena1523
30.12.2019 4 z 5

Mám pocit, že autor Oveho už nepředčí. Ale i tak jsem byla z tohoto formátu docela nadšená. Opět dávka emocí, ať už smíchu nebo slziček dojetí.
Knihu bych volila jako ideální dárek pro nastávající rodiče, ale i ty, kteří už za sebou nějaké ty plínky a sunar mají. :)
Backmanův laskavý humor je jako pohlazení. Jistě nesedne každému a každého neohromí, ale ti z nás, kteří milují trošku toho patosu, se jistě zalíbí.

Olivie12
22.12.2019 1 z 5

Donutila jsem se ke čtvrté kapitole, ale dál už jsem nemohla. Babička, Ove a Brit Marie jsou super, ale tohle není pro mě

Edeltruda
05.12.2019 3 z 5

Místy mi kniha přišla hodně vtipná, jindy méně, někdy vůbec. A ty posledně zmiňované pasáže mě oslovily nejvíc. Oceňuji totiž, jak se autorovi podařilo do humorné knížky vlastně celkem nenápadně vepsat i silná poselství o vážných věcech, která bych také ráda předala svému synovi.

Vesmich
21.11.2019 1 z 5

Je to tak třeskuté, až se to nedá číst. Dorazila jsem ke čtvrté kapitole a dál to nešlo. Bude to možná tím, že jsem už stará, nicméně na takový kecy jsem byla stará už když jsem byla mladá.

Greenfingers
18.11.2019 2 z 5

Z předchozích komentářů je zřejmé, že kniha si již našla celou řadu obdivovatelů. Přiznám se, že se mi Backman daleko více líbil v té vážnější rovině, představované posledním rozsahově nevelkým dílkem Životní terno. Humor v podání autora mi připadá příliš křečovitý a místy podbízivý . Časté používání vulgarit textu rozhodně nepomáhá. Snad mě autor potěší někdy příště.

domihruzkova
05.11.2019 4 z 5

To byla bomba! Doporučuji k přečtení všem, kteří plánují potomka, ale pozor, možná si to potom rozmyslíte :D

Hvězdičku strhávám za vulgární výrazy.

Parwana
28.10.2019 4 z 5

Skvělá oddechovka, ač nejsem budocí tatínek, tak jsem se výborně bavila. Z knížky je navíc patrné, kde vzal autor ústřední dvojici ze své prvotiny Muž jménem Ove.

chaera
28.09.2019 3 z 5

Jako oddechovka fajn, několikrát jsem se zasmála. A audiokniha byla naprosto parádní! 3/5

IVANA0123
20.08.2019 4 z 5

Možná trochu jiný Backman, ale pořád je to Backman. To, co je pro tohoto spisovatele typické a co mám moc ráda, najdete i tady. Vtipná a trochu i nostalgická kniha, kterou si určitě užijí nejen současní rodiče. Jak je vidět, chce to jen trochu nadhledu a sebeironie a jde to. A mě to opět bavilo.

Life's a game of inches.
(8/19)

babyboar
06.08.2019 4 z 5

Klasický Backaman. Milý, dojemný, spíše jednohubkový oproti románům. Vhodný dárek pro (nastávající) rodiče.

katerina9848
24.07.2019 5 z 5

Velmi zábavná kniha,hodne jsem se pobavila,tase trošku jina,nez ostatni dila od Backmana,ale i tak dost dobrá...

Jossie
24.07.2019 4 z 5

Je to takové milé čtení, jen mě vyděsily předhotdogy pana Backmana.

hermína14
22.07.2019 4 z 5

Nejvíc z toho ční, jak miluje svou ženu...a co by člověk dětem měl ukázat důležitějšího?

"Ona je chytřejší než já, to víme všichni. Ale já jsem ji získal za ženu."
"...že opravdoví chlapi si taky uměj sednout, držet hubu a poslouchat. A přiznat omyl."

freejazz
17.07.2019 3 z 5

že by som padol do mdlôb... boli tam skvelé momenty, ktoré mi však pripomínali staršie knihy (napríklad šialenstvá Bridget Jonesovej alebo neuveriteľné príhody krtka Adriana). ale celok na mňa pôsobil dosť rozpačito. takúto knihu by som svojmu synovi určite nenapísal.

Lenka_J
01.07.2019 3 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě byla předposlední knížkou Fredrika Backmana, která mi chyběla na mém seznamu. Jeho knížky pro mě byly láskou na první pohled. I díky tomu má očekávání byla vysoká. Nechci říct, že by mě tato knížka vysloveně nebavila, ale tematicky se mě tolik nedotkla. Možná je to tím, že sama rodičem nejsem a možná, kdybych byla, celý příběh bych brala úplně jinak. Ačkoli se mi některé myšlenky a filozofie, s kterou autor přibližuje strasti i radosti rodičovství, líbily, celkově mě kniha tolik nezasáhla. Na druhou stranu, je mi teď jasné, nakolik se ve svých dalších knížkách inspiruje svým životem.

nik077
08.06.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila....bylo to fajn.....sranda....

Danago
27.05.2019 4 z 5

Láska v rodině je všude stejná pokud je to opravdu láska. Musím opět napsat, že jsem se u knížky někde smála nahlas a jinde jsem měla slzy dojetí. Něco je na sto procent pravdivé. Něco možná tolik nesedí na naše poměry....

RájKnihoHolky
28.04.2019 5 z 5

Tohle bylo tak moc hezké a milé. Kniha je velmi čtivá a zabere vám maximálně dva večery. Pobavíte se i zamyslíte. Hned po dočtení jsem měla strašnou chuť přečíst si ji znovu. V té knize je toho prostě moc a ocení ji podle mě i mladí lidé, co ještě nemají děti. Takže za mě rozhodně velké doporučení.

Lucissia
20.04.2019 2 z 5

Za mne tedy nee. Nepřišlo mi to vtipné, zábavné ani poučné. Přečteno asi do třetiny, pak jsem toho nechala, litovala bych toho času, kdy můžu číst jinou knihu. :-)