Čmelák Aninka

Veselý příběh ze světa hmyzu pro čtenáře mladšího školního věku upozorňuje na užitečnost čmeláků. Knížka vypráví o příhodách čmeláčí maminky Aninky, o třech klucích, kteří z nerozumu pobíjeli čmeláky, o pracném a důležitém opylování jetele i o bohaté úrodě v jedné malé vesnici, kde dospělí a děti vzali čmeláky pod svou ochranu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149195/cmelak-aninka-149195.jpg 4.380

Kniha Čmelák Aninka

Luigi1
29.08.2021

Tak to jsem teda nečekal,že by od tohoto spisovatele tato knížka dokázala vnoučata rozplakat.Chtěl jsem přestat,ale chtěly vědět jak to skončí.

Aninka36
08.06.2020

Moc hezká kniha. Pro děti se velmi hodí a jsou tam krásné ilustrace. Doporučuji.

haki34
18.12.2019

!!! SPOILERY !!!
zachráněná z vyřazených knih z knihovny...(a protože máme doma Aninku taky :)) a sama si ji vybrala...)

opět milý příběh Ondřeje Sekory, který dětem přiblížil poměrně "opomíjený" hmyz - čmeláka...i já jsem se dozvěděla spoustu nového - třeba jak probíhá stavba hnízda, organizace čmeléčí rodiny...dobré byly i "odborné" vsuvky v podání výkladu pana učitele a na konci i ředitele Krále - což předcházelo smutné epizodě s vymíráním čmeláčího rodu před zimou...ale ono to tak je a k životu to patří....(naštěstí právě Králova přednáška dokázala na situaci připravit, takže pak se ta realita u našich kamarádů z knížky přijala lépe..)
Akorát pasáže s vytrestáním a pobodáním 3 výlupků vosami, sršni a čmeláky to už bylo trochu moc - aby to proběhlo jen tak v pohodě, pouze s vizuálním efektem - já už jsem viděla anafylaktický šok a jiné následky :D

já tedy spokojenost, čmeláci stoupli v mých očích z neznámého hmyzáka (který jednou ošklivě bodl moji matku, když ho omylem v létě zalehla) na hmyz mně omnoho bližší a uvidíme co děti :) a doporučuji ! nejen milovníkům hmyzu

EDIT : už přečetla 10letá dcera, jmenovkyně Aninky a moc se jí líbila..chrlí moudra ohledně čmeláků a i když sice prý konec byl smutný, zas jí to tolik nevadilo..A těší se s čmeláky na novou generaci Aninek :) takže vše OK !

ArwenAragorn
17.06.2019

U této knížky uberu jednu hvězdičku, ale jen proto, že jsem u ní vždycky brečela.

JancaMia
18.02.2019

krásné smutné čtení

Pavelpi
10.08.2018

Nádherná kniha spisovatele Sekory,kterou jsem i já jako děcko četl,četly jí moje děti a teď i moje vnučka.A všem se nám líbila.Moje vnučka,když vidí čmeláka na zahradě,tak ho hned pozoruje,aby věděla,kde bydlí.A dokonce si pamatuje,jaké druhy čmeláků jsou.Od přečtení knížky už ví,že jsou užiteční a tak je i neodhání a snaží se je chránit.Kdyby jen proto,tak knížka je velice užitečná pro poučení dětí.

Taťka Hraboš
03.01.2018

Kdyby Sekora zůstal u čmeláků, udělal by dobře. Pasáže týkající se jejich života byly velmi hezké a poučné, zato u pasáží týkajících se života obce Chlapíkov jsem často skřípal zuby. Nejen proto, že jsou tak poplatné době svého vzniku, ale i proto, že na mě působily jako slátanina, jejímž účelem je jen dodat knize na objemu.

Hoshi
11.04.2017

Krásná kniha od Ondřeje Sekory, kterou jsem milovala už jako malá. Ztotožním se s komentářem od anyzek. Pan Sekora zde dokázal bravurně sepsat odchod ze života a jeho pokračování. Celému příběhu dodávají kouzlo krásné ilustrace.