Člověk v drsné přírodě

od:


KoupitKoupit eknihu

Tato příručka by měla sloužit skupinám, které připravují výpravy na problematická místa Země a drsnější podmínky si vybraly dobrovolně, i trosečníkům, kteří se do drsné přírody dostanou nechtěně proti své vůli. Pro někoho mohou tyto podmínky nastat díky nedostatečné přípravě nebo výzbroji, a to i v relativně příznivých podmínkách. Kdo např. nikdy nespal „pod širákem“, považuje za drsnou zkušenost obyčejný nocleh pod širým nebem, zatímco pro členy záchranných skupin jsou extrémní podmínky denním chlebem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/123664/clovek-v-drsne-prirode-123664.jpg 4.219
Žánr:
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Práh
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Cinik
10.05.2017

Budu si muset přečíst nové vydání, abych viděl, co autor udělal s odfláknutý koncem vydání z roku 1987. Část o nemocech se mu tam opravdu nepovedla (vydávání tetanu za virové onemocnění a trypanozomy spavičné za původce malárie).

Vesmich
02.01.2017

Jakmile jsem zjistila, ze Člověk vyšel v kapesní úpravě a nově, hned jsem ho zakoupila! Nostalgie veliká! Kterak jsme právě tuhle knihu považovali za nejlepšího průvodce po dalekých serverech, chroupali máslo z kostky, tvořili pemikan, jak Indiáni z Manhattanu a vařili v plechovce od fazolí. A je to tam stále! Čabajka, tatranky, lyofylizáty....ó krásné dny našeho mládí!

PavelKrnak
13.03.2016

Nevím no. Přeci jen už je to téměř 30 let od vydání této knihy.
Ne, že by byla tato příručka poplatná své době. To vůbec!
Autor je naopak nepochybně velmi světaznalý.
Ovšem mnoho věcí už je prostě překonaných a svět prošel vývojem.
Možná jsem málo "hardcore", ale na můj vkus je kniha až příliš zaměřena na skupinové expedice do extrémního mrazu.
V úvodu se píše, že by publikace měla sloužit i nejširší veřejnosti a obyčejným turistům. No v tom případě bych ocenil více obyčejných a praktických rad i do přírody mírného pásu atd.
Já například rád putuji sám po horách a tak - v Čechách, ale i v zemích jihovýchodní Evropy. Proto jsem velmi ocenil rady například ohledně vody nebo bivakování. Tu a tam jsem si něco zapsal, většina textu ale pro mě neměla hodnotu.
Pokud se někdo chystá krotit jaka, stavět iglú nebo lézt po ledovci, snad najde v této příručce více užitečných informací.

honzakral
16.02.2015

Knížku jsem si v koupil v roce 1989 a byl jsem z ní naprosto nadšený. Pan Pavlíček stručně a naprosto výstižně popisuje svoje zkušenosti výprav do antarktidy a podobných nehostinných míst. Skvělé je, že člověk, který se pohybuje v "normálním" prostředí, si z toho může vzít inspiraci.

Čtec
11.06.2014

Knížku mi kdysi dali přečíst kamarádi než jsme spolu vyráželi do hor v Rumunsku, abych se náležitě předvyděsil :-) .. Nemůžu než ji pochválit, je výborně a čtivě napsaná, je v ní vše potřebné a žádný nadbytečný balast. Jaroslav Pavlíček je prostě odborník na slovo vzatý, obrovská persona českého outdooru.