Člověk a vesmír - Historie a současnost

Člověk a vesmír - Historie a současnost https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205348/bmid_clovek-a-vesmir-historie-a-soucasno-205348.JPG 4 5 2

Jak vypadá pobyt na palubě mezinárodní vesmírné stanice ISS? Jak se astronauti a kosmonauti připravují na let do vesmíru? Jak se cítí při návratu na Zemi? Spousta barevných fotografií v této knize ilustruje svět dnešního dobývání kosmu. Dává nahlédnout do tajů výcviku astronautů, provází je při startu i přistání jejich vesmírné lodi. Seznámíte se s každodenním životem ve stavu beztíže, dozvíte se, jak probíhá výstup do otevřeného kosmického prostoru, a pokocháte se nádherným pohledem na Zemi. Kniha Člověk a vesmír je strhujícím nahlédnutím do fascinujícího světa dobyvatelů vesmíru.... celý text

Literatura naučná Encyklopedie
Vydáno: , Rebo

Ruimtevaart , 2005

Pert
15.02.2022 5 z 5

Kniha je velmi dobrá, jsou v ní i zajímavosti-třeba nejcennější podpisy kosmonautů nebo fotky astronautů Mercury Sedmičky kolem roku 1962 a poté v roce 2004. Doporučuji.

tomas5327
08.07.2021 2 z 5

Kniha má podle mě dva zásadní problémy. První vyplývá z bohatého doplnění fotografiemi a popisky které narušují samotné čtení kvůli nevhodnému rozložení. Zkrátka čtete nějakou kapitolu která pokračuje na další strany a v tu chvíli se musíte rozhodnout zda dočíst kapitolu a k doplňkovým materiálům se vracet zpětně, nebo přerušit čtení a věnovat se fotografiím. Špatně se to četlo při obou postupech. Druhý problém je raketové tempo jakým tento obor přináší inovace a kniha se stává neaktuální a zastaralou. Ač se nejedná o starý titul tak i těch pár let stačilo na to aby dnešní rakety Elona Muska a současná kosmonautika udělali z této encyklopedie spíš pohled do historie ale fanouška současných technologii nenadchne. V tomto kontextu je podtitul Historie a současnost polopravdou.

Autorovy knížky

2006  76%Člověk a vesmír - Historie a současnost