Člověče, nemrač se!

Člověče, nemrač se! https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299778/bmid_clovece-nemrac-se-e05-299778.jpg 5 20 12

Kniha plná vyprávění, říkaček, rébusů, vtipů a veselých obrázků pro děti.

Sitting-Bull
15.01.2023 5 z 5

Jedna z mých srdcovek z dětství. Když jsem ji teď četla se svým šestiletým synkem, líbila se mu stejně, jako mně před mnoha a mnoha lety. A pro mě to byl návrat do raného dětství. :-)

Knihomolová
25.06.2022 5 z 5

Nádherná knížka! Okouzlující spojení literárního obsahu a obrazu, resp. ilustrací. A když si uvědomím, že jde o padesát let starou knihu! Je to přesně ten typ knížky, kterou otevřete a rázem se zase ocitnete v době svého dětství... tuto emoci sebelepší novodobý literární počin prostě nevyvolá.

broskev28
08.04.2022 5 z 5

S.O.S.!!!
Já už dávno nejsem dítě, a právě proto je možná můj mozek líný (nebo přinejmenším méně schopný), ale já nemůžu knihu číst, protože jsem se nedostala přes rébus na první stránce!
S dětmi jsme se mordovali a zkoušeli možné i nemožné, prostě nás nic nenapadlo. Vzhledem k tomu, že dál listovat (a číst) má povoleno jen ten, kdo rébus vyluští, jsme dočista bezradní a takříkajíc nahraní. Takže jdeme hledat někoho chytrého, kdo nám pomůže . . .

ddkk
06.10.2020 5 z 5

Mám moc ráda ilustrace Karla Franty, a těch je knížečka Člověče, nemrač se! plná. Stejně tak, jako vtipných říkanek, jazykolamů i vtipů Jiřího Havla:

Až dnes jsem se dověděla
o tom, co kdo tajně dělá.
Možná, že někdo trochu lže,
nevadí, slyšela jsem že:

Moře se moří,
hořec hoří,
trnož trne,
lečo se léčí
a meč mečí,
voda se vodí, chodník chodí...

Knížka je určena dětem od 7 let, ale zábavná je i pro dospělé. Doporučuji.

ArwenAragorn
20.06.2019 5 z 5

Moc hezká knížka. Maminka mi ji koupila za to, že jsem si šla nechat jako dítě vytrhnout stoličku. Hezké básničky, obrázky a slovní hříčky. Jenže už ji nemám, při stěhování nějak zmizela...

hrdlickova_61
01.04.2019 5 z 5

Chytré a milé slovní hříčky, neméně pěkné obrázky a vůbec celá úprava knížky, to se to chválí, když co stránka, to nová radost a překvapení! Tedy, pokud jde o to překvapení, tak pro ty, kdo čtou poprvé. Pro mě už ne, já to znám za ta léta už všechno zpaměti : o)

gabra03
20.02.2019

Konečně vyšlo znovu - po tolika letech skoro zázrak! Ale stojí to za to! Okamžitě jsem ji koupila do dětského odd. knihovny.

Marika Vanova
28.11.2017 5 z 5

Teda tohle byla knížečka první kategorie. Útloučká, ale tak zábavná, ráda na to vzpomínám, př: manželka od hada-hadice a manželka od jelena-jelenice apod. Super.

Fillipa
10.09.2017 5 z 5

Právě jsem ji zde na bazaru koupila :-)

Boby17
09.09.2017 5 z 5

Na tuhle knížku z dětství rád vzpomínám. Předal jsem ji svým dětem a jistě bude časem bavit i další generaci. Vstávám a jdu si ji znovu pročíst.

kap66
04.09.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek mého dětství. Slovní hříčky, humor podpořený kombinací slova a ilustrace, nápady, které jsem využila za 15 let ve své profesi - čili mě vlastně ovlivnila na celý život. Tak si představuji knížku pro děti, které nemají líný mozek. Perfektní.

Knihomura
20.09.2016 5 z 5

Vtipné, skvělé, nepodbízivé,.....super. Ve spojení s ilustracemi Karla Franty - jedinečný zážitek. Škoda, že vyšla jen jednou.... Naštěstí vlastním, tak se mohu kochat opakovaně. ;-)

Kniha Člověče, nemrač se! je v