Clever & Smart: V tajném poslání

Clever & Smart: V tajném poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8005/clever-smart-v-tajnem-poslani-8005.jpg 4 12 2

dr.horrible
07.04.2022 3 z 5

Jeden z dvoch komiksov z detstva (druhý je Jánošík od Taragela), ktoré som až doteraz nevedel zohnať. Tie obrázky sa mi, s odstupom snáď 30 rokov, zase vracali do pamäti.

Kapis
15.12.2014 3 z 5

Tak jsem za týden ve Španělsku neviděl jediný komiksový obchod ani nic komiksu podobného ve výloze, až na letišti hromady "Super humor" s těmito dvěma postavičkami. Jako základní školou smradi povinní nám ve třídě kolovala asi tři čísla německého Clevera a Smarta. Do dnešních dnů jsem si taky myslel, že to německý komiks je, ale madridské letiště mi dodalo chuť vyhrabat z mé kupy zatím nepřečtených komiksů "Tajné poslání," které jsme si pořídil za pade v mém oblíbeném antiqariátu. No a zjistil jsem, že komiks je španělský. Zhltl jsme to před spaním a do včerejška jsem ani netušil, že to jsou "tajní agenti." Německy jsme samozřejmě tehdá neuměli (a já neumím ani teď), mysleli jsme, že to jsou jen takoví dva ztřeštěnci a smáli jsme se šíleným kouskům a mrakům s nožema, šibenicím a klikihákům nad hlavama, značících ne zcela přátelský postoj kohokoli, s kým se tito dva potkali. Taky se není čemu divit, když skončí většinou v obvazech, kaktusech či latríně. Být mi stále osm až deset, asi bych to žral stejně, ale v těchto letech je to spíš k pousmání. Český překlad je otřesný a plný chyb, ale přiznám se, že kdyby u nás vyšly někdy nějaké další díly, tak si je s chutí koupím.

Autorovy knížky

1992  83%Clever & Smart: V tajném poslání