Claus Schenk von Stauffenberg

Claus Schenk von Stauffenberg https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91628/bmid_claus-schenk-von-stauffenberg-CTy-91628.jpg 5 7 1

Peter Hoffmann, považovaný za největšího znalce dějin německého vojenského odporu proti nacionálnímu socialismu za Třetí říše, rozvíjí na širokých a zároveň hlubokých základech příběh hraběte Clause von Stauffenberga, šlechtice, důstojníka a pachatele atentátu na Vůdce. Podává podrobný obraz vývoje a proměn duše jedince, propojené s dějinami Německa a Evropy první poloviny 20. století. Claus i jeho bratři, potomci starého šlechtického rodu, po staletí sloužícího králům, náleželi do okruhu mladých přátel básníka Stefana Georgeho a byli stoupenci Tajného Německa. Rysy tohoto Tajného Německa byl Claus zpočátku ochoten spatřovat v hitlerovském režimu a přece se stal nakonec atentátníkem.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Academia

Claus Schenk Graf von Stauffenberg: Die Biographie , 1992

Sauerkraut
02.01.2015 5 z 5

zatím nejlepší životopis hraběte, co jsem kdy četla. Zároveň hodně podrobná sonda do hnutí odporu v samotném Německu

odboj atentáty atentátníci operace Valkýra (2. svět. válka) atentát na Hitlera převrat, puč

Autorovy knížky

Peter Hoffmann