Já, Claudius

Já, Claudius https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38387/mid_ja-claudius-7bb-38387.jpg 5 758 120

Claudius série

Ve svém historickém románu přibližuje Robert Graves čtenářům neobyčejně zasvěceně i poutavě, s vtipem a ironií, formou fingované Claudiovy autobiografie jedno z nejzajímavějších údobí světových dějin – dějiny rozmachu starověkého Říma.

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

I Claudius , 1934

Boggy
24.05.2014 5 z 5

Znovu jsem se po letech vrátil k tomuto skvělému historickému románu, podle kterého byl natočen BBC stejně skvělý seriál.

Ladys
23.03.2014 5 z 5

Četl jsem v učení a do dnes ovlivněn touto knihou mě baví číst o starověkých zemích a hrdinech.

Pavelpi
10.03.2014 5 z 5

Kniha,kterou mám hodně rád.Četl jsem jí už několikrát.I když mám doba i dvě seriálové verze z televize i na originálním DVD musím říct,že kniha mi připadá lepší (i když při čtení pořád slyším hlas nezapomenutelného dabingu pana Haničince).Druhý díl už není tak strhující,ale taky je výborný.

Erezka
04.03.2014 4 z 5

Musím přiznat, že čtyři hvězdičky dávám především z nostalgie k rozhlasové hře s Viktorem Preissem v hlavní roli, kterou jsem slyšela několik let před přečtením knihy. Té bych naopak ještě hvězdičku přidala.
Líbí se mi příběh, postavy, styl, kterým je to napsáno. Vyčetla bych tomu jenom zbytečnou délku. Zvlášť když si přimyslím další díl, který je ještě delší. Chápu, že z historického hlediska je nutné popsat události, které se v té době děly, často se ale stává, že tím přibývají jména, která si nelze zapamatovat a vše se stává zbytečně složité. V tom je právě výše zmíněná rozhlasová hra stravitelnější.
Rozhodně to ale doporučuji všem, kteří mají alespoň minimální zálibu v historickém románu.

Toti82
27.01.2014 3 z 5

Mohli by ste mi prezradiť kedy začne byť tá kniha zaujímavá? Zatiaľ som prečítal prvú stovku ale najradšej by som ju ani nedokončil. Úplne chaotický začiatok, kde sa zatiaľ vystriedalo neskutočné množstvo postáv, o ktorých je písane maximálne 5 strán. Ani jednotlivé obdobia nejdú postupne ale preskakuje sa, z jednej postavy na druhú a niekedy to na seba ani nenadväzuje... Zatiaľ sa mi vôbec nepozdáva táto kniha.
Po prečítaní celej knihy som dospel k záveru, že nebola to nudná, alebo zlá kniha, avšak pre mňa nepatrí ani medzi tie najlepšie. Ako som už písal, strašne dlhý a chaotický začiatok. Prvých sto strán by sa dalo napísať na 15strán. A taktiež z celej knihy by sa dali napísať aspoň 3 knihy a možno by boli oveľa zaujímavejšie. Po prvých sto stranách ma to začalo celkom zaujímať, ale potom niekedy po strane 300 to začalo byť takmer všetko na jedno kopyto...dookola len zrada, falošné obvinenie, poprava a takmer nič iné...

shraki
25.01.2014 5 z 5

Perfektní kniha, která vás po vlahém začátku vtáhne do děje. :-)

Samitho
17.12.2013 5 z 5

Doporučuji všem fanouškům Říma opravdu jsem si knihu užil a Římské pozadí ve kterém se příběh odehrává je úžasné.
100%

Veruvys
07.12.2013 2 z 5

Jsem zřejmě jediná, koho kniha absolutně nenadchla, ale bohužel. Ano, místy se člověk začte, ale jinak mě nebavila. (Asi stejně jako Egypťan Sinuhet.)

Hedwik
02.08.2013 5 z 5

Zprvu jsem byl při čtení lehce zmatený neb jsem se nevyznal v hromadě postav, které se na začátku knihy představily neb rodokmen, který je v knize jsem nemohl díky rozlišení v e-knize přečíst, ale postupem času jak postavy umíraly (bohužel) se vše stávalo čitelnějším a jasnější. Parádní kniha, která nadchne pro dějiny, stejně jako Egypťan Sinuhet.

valentýna
04.05.2013

Tak já nějak nevím, historické romány mám moc ráda, tenhle se mi četl dobře, ale o jiných dovedu vyprávět hodiny, ale v tomto případě bych řekla jen to hlavní co si pamatuji i z dějepisu, snad pro velké množství vedlejších postav, i když od čtení dalšího dílu mě to neodradí.

kadgam
05.03.2013

Zaujímavo podané dejiny Ríma. Čítala som ju snáď v puberte a neskôr videla aj seriál. Prechádzka na Forum romanum v Ríme mi knihu pripomenula.

chamyl
22.02.2013 5 z 5

Líbilo se mi to moc, až mě mrzí, že jde o fikci. Přesněji tedy ne zcela autentické zacházení s historickými či známými fakty. Ale pro získání základní orientace z této doby Římské říše je Gravesova kniha výborný a čtivý základ. Nicméně ten, kdo chce znát dějepis, ať raději sáhne po nějaké učebnici.

Atuin
26.10.2012 5 z 5

Velmi trefně napsaná kniha, dokonalý jazyk a skvělý obzor

Jack Bauer
27.05.2012 3 z 5

Mám rád historické romány z této doby, na knihu jsem se hodně těšil dle recenzí, ale styl psaní mě nejak nesedl. Nemohl jsem se začíst a i tv insenaci jsem po 1.díle vzdal.

Luc.ka
24.04.2012 5 z 5

Skvělá čtivá kniha, která mi hodně rozšířila obzory o počátcích římského principátu.

4xab
09.10.2011 5 z 5

Lahuuuuudka!!! Vynikajici kniha. Proc takhle nejsou psany ucebnice?

Christo
27.08.2011 5 z 5

Přečetl jsem pár románů o císařích starověkého Říma(po této knize:-)) a všechny (julius Ceasar- Caratiny, Tiberius atd.) se zdaleka nepřibližují tomuto skvostu.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Taky musím říct, dokonalá kniha! Koho zajímají počátky a další léta římského císařství, má tady všechny podrobnosti jako na dlani.

Eileen281
30.11.-0001 5 z 5

Dokonalá! Je nádherně napsaná a velice zajímavá!

Adalbertus
30.11.-0001 5 z 5

V pubertě jsem tuhle knížku hltal a četl pořád dokola.... Vynikající !!!