Claudius bůh a jeho žena Messalina

Claudius bůh a jeho žena Messalina https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35461/bmid_claudius-buh-a-jeho-zena-messalina-gtk-35461.jpg 5 436 46

Claudius série

< 2. díl

Historický román ze starého Říma je přímým pokračováním románu "Já, Claudius" a sleduje další osudy Tiberia Claudia Caesara až do jeho násilné smrti. Autor zde sleduje další osudy Tiberia Claudia Caesara, který se stal římským imperátorem za pomoci svého přítele Agrippy a vládl až do své násilné smrti v roce 54 n. l. Svoje osudy vypráví ústy autora v čtivém románu, v němž naprosto objektivně a bez samolibosti seznamuje čtenáře nejen se svými drobnými i závažnými státotvornými úspěchy, ale hlavně s celkovou atmosférou doby, v níž se zrodilo křesťanství jako další z historických epoch ve vývoji lidstva.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Odeon

Claudius the God and his Wife Messalina , 1965

Hedwik
21.08.2013 5 z 5

Musím přiznat, že se mi více zamlouval první díl, tedy až po tom co jsem se prokousal všemi těmi prvotními vraždami, tedy pardon, neblahými náhodami a sebevraždami :) Obě knihy jsou velice působivé a čtivé. Je zde přesně vidět co dokáže moc, byrokracie a ženy...za těch X stovek let se vlastně nic nezměnilo. Myslíte, že se někdy člověčenstvo poučí? Nééé :)

kadgam
05.03.2013

Popisuje kratšie obdobie, je tam menej deja a viac nudných opisov činnosti cisára Claudia

Atuin
26.10.2012 5 z 5

Naprosto stejný pocit jako u první dílu,autor zde ještě více ukázal co umí protože se neuvazoval na tak dlouhé časové období

Luc.ka
17.05.2012 5 z 5

Skvělá kniha, stejně jako 1. díl. Mně osobně naopak nevadilo, že popisuje kratší období a děj nemá takový spád, protože zde zase bylo více prostoru na podrobnější vylíčení historických událostí. Velmi mě zaujala pasáž o druidech, doposud jsem se o tuto tematiku moc nezajímala, ale po zjištění, že to byli neobyčejně mentálně i fyzicky zdatní jedinci, kteří se nevyznali jen v bylinkách, ale také třeba v umění, si o tomto tajemném kultu zjistím něco víc. Oceňuji také pasáže líčící situaci v Británii a na Východě. Prostě skvostné dílo, které má pro čtenáře vedle estetického přínosu i přínos didaktický, ovšem na rozdíl od nudných hodin dějepisu jde o formu velice příjemnou a nenásilnou.

hlosik
20.01.2012 4 z 5

Robert Graves mě po skvělém úvodním díle nezklamal. Opět je zde poutavě a zároveň detailně líčena každá podstatná událost, jež zastihla jednoho z prvních panovníků římského císařství - Claudia, ovšem tentokrát již z pozice imperátora. To je možná jediný důvod, proč toto pokračování shledávám slabším než díl předchozí, neboť zde je děj koncentrovaný na pouhých třináct let Claudiovy vlády, takže toto dílo není (a ani nemůže být) nabito takovým spádem jako předcházející kniha, která vyprávěla o mnohem delším období římského císařství.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

První kniha je vyprávěním o začátcích římského císařství a končí smrtí Caligulovou a Claudiovým víceméně nedobrovolným nástupem na trůn. Tato kniha vypráví o létech jeho vlády, o jeho úspěších i nezdarech a taky o jeho slabostí pro ženy, které mu pravděpodobně v životě moc štěstí nepřinesly. Obzvlášť ta poslední...

císařové starověký Řím historické romány Claudius, římský císař

Robert Graves