Clařino tajemství

Clařino tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307085/bmid_clarino-tajemstvi-hBr-307085.jpg 4 114 25

Clara série

Jedné noci v červenci 1945 probudí Claru Morvanovou výstřel, který má za následek smrt jejího staršího syna Édouarda. Clara tuší, co se tu stalo, ale rozhodne se, že důležitější než pravda, je chránit živé, svá vnoučata a především mladšího syna Charlese, a tak se rozhodne mlčet a prohlásit Édouardovu smrt za sebevraždu. Charles bojoval ve válce a po návratu zjistil, že jeho milovaná žena Judith a jejich dcerka zemřely v koncentračním táboře. Od té doby je z něj jen stín bývalého veselého a pohledného muže. Clara se rozhodne zachovat strašné tajemství, ale netuší, že to je teprve začátek velkého dramatu.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Le secret de Clara , 2001

AlenaF
24.03.2024 5 z 5

Mám ráda rodinné ságy. Pokračuji dalším dílem.

Petrasuvicka
05.05.2022 3 z 5

Zvláštní jev... Má konec i nemá (doteď jsem netušila, že má rodinné melodrama pokračování), bylo to o ničem i o něčem, avizované tajemství průhledné jak cterstve umyta okna, ale paradoxně jsem se od toho nemohla odtrhnout. Ale vzhledem k tomu jak to 'skoncilo' a že to je knížka, která mi nic moc nedala... Víc dát nemohu. K dalšímu dílů se nechystám, ale autorku nezatracuju! :)

Kory98
27.03.2022 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a přiznám se, že podle anotace mě moc neoslovila. O to příjemněji jsem byla překvapená, že příběh byl zajímavý. Je asi pravda, že byl předvídatelný, ale mě to zas až tak nevadilo. Ani jsem netušila, že ještě existuje pokračování, určitě si ho ráda přečtu, abych věděla, jak příběh Clařiny rodiny dopadne.

Kopretina_aku
02.01.2022 3 z 5

Měla jsem velké očekávání, ale bylo to vleklé a nudné. Neustále se vše točilo kolem jednoho nesympatického chlapa, před kterým se všem v rodině hrůzou rozklepala kolena. Postavy nezajímavé, ploché. Čekala jsem vykreslení provensalského prostředí, ale ani to se nekonalo. Konec od začátku předvídatelný.

konicekbily
25.06.2021 5 z 5

Sága francouzské rodiny pod taktovkou babičky Clary velice pěkně vylíčila životní cesty členů bohaté rodiny. Jednotlivé postavy jsou dobře popsány a jejich vzájemné vztahy mi poskytly mnohokrát příležitost k zamyšlení - jaké to je u našich potomků? Moc pěkné čtení pro ženy a pro babičky obzvláště!

alexis818
27.03.2021 4 z 5

Pěkná rodinná sága,zajímavé prostředí velké rodiny,kde hlavní slovo má Clara,matka a babička.Bez ní by tato rodina nefungovala.Těším se na pokračování.

Olous1
11.08.2020 5 z 5

Tento žánr moc nečtu,ale nějak jsem si potřebovala odpočinout od napětí,tak jsem v knihovně náhodně sáhla po románu a jsem mile překvapená. Zajímavý příběh rodu Morvanů.Moc hezky se to četlo. Doufám,že v knihovně budou mít druhý díl. Doporučuji, je to moc hezká kniha.

ivousekk
21.06.2020 5 z 5

Vyborna rodinna saga, cte se uplne sama. Skvele vykreslene postavy, vztahy a napeti kvuli tajemstvi je citit celym pribehem. Jdu hned na dalsi dil, velice mne zajima, jak se budou osudy jednotlivych clenu vyvijet dal.

zdenek118
04.05.2020 5 z 5

První kniha od této francouzské spisovatelky se zajímavým námětem. Autorka v něm popisuje historii jednoho francouzského aristokratického rodu Morvanů. Hlavní postavou je Clara, sebevědomá žena, která rodinu stmeluje v dobách zlých ale i klidných a to ať rodina střídavě pobývala ve vesnické letní vile na francouzském jihu nebo žila v Paříži. Myslím, že se autorce velmi dobře povedlo vykreslit povahové rysy nejen hlavní hrdinky románu, ale i jejich dvou synů a následně i několika vnoučat. Místy jsem se ztrácel v množství postav hlavně dětských potomků rodu. Kniha je dobře čtivá i s dramatickým rozuzlením příběhu v samém závěru. Určitě si přečtu i její další volné pokračování a to Clařino dědictví.

Jirinamac
13.03.2020 5 z 5

Mám ráda rodové příběhy a knížka se mi moc dobře četla. Přemýšlím jen, jak s tím tajemstvím dokázala žít i Clara, pokud to všechno věděla. Občas se mi při čtení pletlo, kdo jsou sourozenci a kdo bratranci. Těším se na další pokračování příběhu.

Joyce24
10.02.2020 5 z 5

Příjemné čtení, dej plyne bez sebemenšího zádrhelu pořád dál a dál a ani se nechce věřit, že už je konec. Už se těším, co přinese další díl.

Andrea7272
04.02.2020 5 z 5

Chtěla jsem oddechovku a bylo to příjemné čtení :-) Doporučuji :-)

Šánka
11.03.2019 5 z 5

Pěkná rodinná sága, moc se mi líbila a po předchozí knize změna žánru byla velmi příjemná. Samotný příběh si plyne takovým navenek poklidným tempem, sledujeme životní osudy členů rozvětvené rodiny Morvanů, jejich dramata, lásky, prohry i vítězství. Ale tajemství, které zůstávalo po mnoho let ukryté, zasáhne do životů všech členů rodiny a možná ho od základů i změní.....

putpuda
13.02.2019 5 z 5

Moc se mi to líbilo, zrovna jsem měla náladu na něco podobného... Sem tam zbytečně natahované, hlavně neustálé srovnávání všech s Charlesem atd.... Ale knize to myslím nijak moc neuškodilo a jsem zvědavá, co bude dál s rodinou Morvanů :) Těším se na Clařino dědictví.

kika 13
07.12.2018 5 z 5

Super knížka už se moc těším na druhý díl.Hodně postav,ale děj se prolíná.

Pepina19
04.12.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, postavy dobře vykreslené a děj i zápletka povedené. Za mě dobré čtení.

zuzad
06.08.2018 2 z 5

Nějak jsem se knihou nemohla prokousat, tento styl psaní ani žánr mě neoslovil.

Mandlevest
29.07.2018 5 z 5

Moc příjemné překvapení. Kniha zmiňuje události 2. světové války jen v úvodu knihy, dále se jedná o rodinnou ságu, velmi dobře, čtivě popsanou. Mám ráda tento typ knížek, těším se na další pokračování, které si určitě přečtu.

Renatecka
29.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Občas jsem se trochu ztrácela ve jménech a kdo ke komu patří, ale to je můj problém. Už na mě čeká 2. díl :-)

jasmína
18.07.2018 4 z 5

Kniha mě sice hodně oslovila, ale SPOILER : Nechápu, proč se Cahrles nepřiznal Silvii, co udělal, kdybych ho milovala tolik jako ona, určittě by to pochopila a byli by spolu, to mi trošku nedávalalo smysl..

ságy

Françoise Bourdin