Vážka v jantaru

od:

Vážka v jantaru

Strhující příběh navazuje na první díl s názvem „Cizinka“. Tentokrát nás ale přivede do Francie, kam Claire a Jamie uprchli před brutálním pronásledováním velitele anglické posádky ve Skotsku. Stanou se svědky plánování dalšího postupu ve snaze Stuartovců získat zpátky skotský trůn…

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274927/vazka-v-jantaru-Ixi-274927.jpg 4.4432
Série:

Cizinka (2.)

Originální název:

Dragonfly in Amber (1992)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (94)

Přidat komentář
Julinka679
včera

Druhý díl stejně dobrý jako ten první, možná i lepší :-) ...velmi rychle jsem byla vtažena do děje a jen čekala, co se Jamiemu a Claire přihodí tentokrát. Vážka v jantaru je pro mě mnohem dramatičtější než první díl, stále se zde něco děje a to je dobře. Už se těším na další díl protože ten konec je "šílený"! :-)

Vlastina67
předevčírem

Jsem hodně ovlivněná seriálem - vlastně jsem knížky začala číst až když jsem ho shlédla. Proto jsem neměla problém se vyznat v některých složitostech děje a síla knihy mě neodradila - spíš naopak - užívala jsem si, že mi vydržela dlouho. Faktem ale je, že některé pasáže by se zkrátit daly.

Petass
16. ledna

Cizinku jsem přečetla jedním dechem. Brala jsem ji jako oddechovou četbu, což skvěle splnila. Od Vážky jsem očekávala to samé a zpočátku to i plnila. Bohužel mi přijde Vážka až moc překombinovaná, zdlouhavá... po 1/3 jsem si začala říkat, ať už to konečně vyřeší... ať už tam jsou... Dočetla jsem, ale prostě už to nebyl ten svižně plynoucí zábavný děj. Mořeplavci dám šanci, ale obávám se, že nedočtu. I když... kdo by opustil Jamieho :)

Simona02
06. ledna

Druhé pokračovanie Cudzinky bolo perfektné! Dokonca môžem tvrdiť že bolo o niečo lepšie ako prvý diel. Príbeh bol tak isto ako v prvej časti pútavý, dobre napísaný, obohatený o rôzne informácie z histórie prepojené s fikciou. Musím priznať, že som sa miestami strácala v tom množstve informácií, ktoré nám autorka prostredníctvom knižky podávala - kto s kým bojuje, proti komu a všetky tie vzťahy medzi jednotlivými osobami. Občas sa mi to plietlo, ako som už spomínala, ale aj napriek tomu to stálo za to a som rada že som tento diel prelúskala (odrádzal ma počet strán) a už sa teším na pokračovanie.

TheMelorry
31.12.2017

Naprosto dokonalá kniha a výborné pokračování Cizinky. Tentokrát mimo jiné i z Pařížského prostředí. Jedná se o velmi čtivou, zajímavou knihu, ve které není nouze o napětí, intriky, ale i romantiku a historické reálie. Díky nimž je kniha povznesena na ještě vyšší úroveň. Historicky věrné události, ale rozhodně knize neubírají na čtivosti, právě naopak. Podle mě se jedná o úžasnou knihy s dojemným koncem, který čtenáře nutí ke čtení dalšího dílu.

perpe2a
31.12.2017

Nádherná kniha. Určitě se brzy pustím do 3. dílu.

martina2704
26.12.2017

Z Vážky mám hodně rozporuplné pocity. Líbí se nápad, ale chvílemi jsem myslela, že snad nedočtu, hlavně část z Paříže mě dost nebavila. Ztrácela jsem se v postavách a v tom, kdo sleduje jaké zájmy. Konec očekávala, ale i tak jsem nahlodaná se pustit do třetího dílu.

PavlínaAlžběta
21.12.2017

Po prvním díle jsem si nemohla nepřečíst i díl druhý, jelikož na mě čeká za pár dní díl třetí. Co se týče celkového dojmu jsem po přečtení měla pocit, že díl první byl lepší, zajímavější, čtivější, ale s odstupem času jsou si knihy vyrovnané. Mnoho historie propletená politikou, která mě místy zlehka nudila, ale přesto stále děj živý, čtivý, napínavý, vše tak reálně popsané a odtrhnout se od knihy třeba i ve tři ráno se mě nechtělo. Jelikož jsem shlédla i seriál, postavy jsem si živě představovala a stále tvrdím, že je kniha pro mě lepší než zfilmovaná verze do několika dílů. Příběh vám uteče rychle a já se opět nerada loučila s hrdinkou, stylem psaní autorky, která je dokonalá a nedočkavě čekám na díl třetí, který bude pod stromečkem.

denib
14.12.2017

Vážka mi připadá slabší než Cizinka. Začátek byl pro mě celkem těžký, protože scény ze "současnosti" mě moc nebavily. Byly nevěrohodné, zbytečně se táhly a Brianna mi byla opravdu nesympatická. Když nastoupilo vyprávění z minulosti, zase mě to chytlo. Politikaření opravdu vyžadovalo trochu víc pozornosti, ale to nevadilo, od toho mozky jsou :-) Jenže úplný konec (opět v "současnosti") mě zase tak moc nebavil. A hlavně mě nějak nenamotivoval přečíst si další díl. Asi si dám chvíli pauzu a pak se uvidí. Čtyři hvězdičky za tu větší část, kdy jsem se dobře bavila.

Lucky_one
08.12.2017

Změna překladatele oproti prvnímu dílu je znát, v pozitivním slova smyslu. Skvělý příběh, skvělé kulisy, zaslouží si palec nahoru a plný počet. :)
P.S. Souhlasím s komentářem níže, fakt se ta "knížečka" špatně drží v ruce. :D

Alex.Barunka
05.12.2017

Ufff ... I když ten příběh, hrátky s minulostí a budoucností, skotskou Vysočinu, Claire a Jamieho miluji, stejně mě ta délka toho všeho dostává..

pichova.veru
29.11.2017

Za mě naprosto perfektní kniha. Celý příběh je tak krásný a poutavý :)

veronika4918
27.11.2017

Měla jsem dost problém knížku dočíst. Zhruba v polovině už mě politická situace přestávala bavit. Zapamatovat si všechna jména a kdo je na čí straně byl opravdu nadlidský úkol. Jako první jsem viděla seriál, tkaže motivace na dočtení moc nebyla, ale podařilo se mi to :)

Natique
26.11.2017

Skvělé pokračování Cizinky. Potěšilo mě, že se v tomto díle již nevyskytuje tolik překlepů, jak tomu bylo v tom předešlém, jen některé pasáže byly dosti zmatečně psané (možná jen přeložené). Nicméně příběh je skvělý, občas se tu najdou dost úsměvné situace (stejně jako v Cizince), občas mi i naskočila husí kůže. Závěr knihy nepopsatelný.

iveta35
19.10.2017

Knihu právě čtu a přemýšlím, že skončím, je to na mě moc politiky, ale když tu čtu názory , tak nejspíš ještě chvilku počtu ))

zazvorka
17.10.2017

Po Cizince mi Vážka připadala slabší - příliš rozvláčná. Čtu rychle, takže s rozsáhlejšími knihami problém nemám (až na to, že se špatně drží v ruce) - tady jsem ale měla dojem, že mírné zestručnění by prospělo. Nicméně - pořád to stálo za přečtení. Další díl si určitě půjčím.

Basta1912
15.10.2017

Druhý díl knižní série cizinka. 1. díl byl naprostá jednička. 2. díl - Vážka v jantaru byla ještě taky velmi čtivá, následující díly mě už ale příliš neoslovily...

ajla5
25.09.2017

Samozřejmě jsem po dočtení Cizinky byla napjatá. Zůstane Claire s Frankem nebo bude nějak s Jamiem? Nebo, co vůbec se stane? Možností je tolik. A já jsem samosebou zapřisáhlý romantik, navíc rozmazlený mým mužem. Vzala jsem tedy druhý díl do rukou a že je to pěkná bichle, na několik dní jsem vypustila posilování. Ale stále ta otázka: Co proboha paní Gabaldonová může ještě s mými hrdiny vyvádět? Vážně 951 stran? Co jim může chtít udělat a čím je protáhnout? Po přečtení už vím. Všechno a vším. A zdaleka nekončí. Užijte si jízdu.

ptavichripkaa
24.09.2017

Tak musím říct, že tahle kniha překonala i Cizinku. Jamie a Claire...miluju je a ten konec? brečela jsem až jsem neviděla na stránky, muselo to být pro oba těžké. A teď hurá na Mořeplavce.

michaela7087
22.09.2017

Já jsem si Jamieho a Claire úplně zamilovala. Doslova jsem hltala každou stránku. Pro mně úžasný román, skvěle napsaný. Vůbec jsem se nenudila, právě naopak, čtení jsem si moc užívala. Hurá na Mořeplavce.

xflori01
21.09.2017

Kniha se mi četla ještě lépe než ta předchozí. Asi bych dal i pět hvězdiček , jenže ta velikost knihy byla fakt velká. Plně bych si ji užil, když by byla o tak 200 stran menší. Ale už se těším na další díl :) který má být zase ještě o dost větší :(

zvěřinec
11.09.2017

Jsem lehce za půlkou a nějak nevím, zda dočtu či nedočtu. První díl mě zaujal, hlavně tím časovým přestupem, proto jsem šla do dalšího, ale politiky je zde moc, nevím, kdo je s kým, kdo proti komu. Je to taková Angelika. Do dalších dílů nepůjdu, nějak cítím, že mi to nic nedává a do čtení se nutím.

Miruš
07.09.2017

Bezvadná, těším se na pokračování. Vážně strhující...

daza.dt
29.08.2017

Za moji osobu, není co vytknout, kniha mi přijde lepší než 2 série seriálu - tam byly trošku upraveny detaily oproti knize. Pro někoho možná moc politiky, obléhání a bitev, to mě zase až tak nevadilo.
Opět 100 % spokojenost.

Staňka5
22.08.2017

Musím říct, že knížka byla pro mě oproti předchozí Cizince chudší. Zdálo se mi, že hlavní dvě postavy nemají dostatečný prostor, aby se nějak ukazoval jejich osobní vývoj. Vztah dvou hlavních hrdinů podle mě nebyl téměř vůbec rozpracovaný, bohužel. Na mě až moc politiky.
Ale místy napínavé, milé čtení. (-:

prestiggio
15.07.2017

Prva cast super, tuto som nedocitala. Vela politiky na moj vkus. Nič zaujimave sa nedialo.

Galánečka
29.06.2017

Nemám co vytknout. Když je děj poutavý tak mi ani takhle tlustá bichle nevadí. Můžu jen doporučit.

Dáduše
23.06.2017

Z Vážky jsem docela rozpačitá. Místy byla velice zdlouhavá a té dobové politiky bylo trochu příliš. Na druhou stranu mě místy chytla a zvědavost, co se s hrdiny stane byla nakažlivá. Konec nabízí prostor pro pokračování, o jehož čtení nedokážu rozhodnout. Každopádně překlad a korekce byly tentokrát na větší úrovni.

Kerberos
19.06.2017

Druhý díl se mi zdál ještě lepší.

Janík61
06.06.2017

2.díl nezklamal, ale 1.díl - Cizinka byl lepší