Vážka v jantaru

Strhující příběh navazuje na první díl s názvem „Cizinka“. Tentokrát nás ale přivede do Francie, kam Claire a Jamie uprchli před brutálním pronásledováním velitele anglické posádky ve Skotsku. Stanou se svědky plánování dalšího postupu ve snaze Stuartovců získat zpátky skotský trůn…

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274927/vazka-v-jantaru-Ixi-274927.jpg 4.4614

Cizinka (2.)

Vydáno:, Omega

Dragonfly in Amber (1992)

Kniha Vážka v jantaru

Samema

Krásné výpravné pokračování Cizinky :-)

kykiryki28

Ačkoliv tento díl byl velmi zdlouhavý a především šlo o politiku, moc se mi líbil.
Z historického hlediska jsem se toho více dozvěděla o jakobitském povstání, Karlu Stuartovi i o hrůzách před bitvou u Culloden.

Co se týce hlavních postav, čím dál tím více se mi líbí vztah mezi Claire a Jamiem (ta jejich láska, důvěra, věrnost a porozumění). Jamie Fraser se mi zde jeví jako ideál (ne)dokonalého muže, kterého by si přálo mnoho dívek a žen.

Také se mi líbilo, že se na chvíli přenesli do jiného prostředí (Paříž, Francie) a já měla tak možnost nahlédnout i do jiných zákoutí Evropy v 18.století.

modroocko

Pokračování CIZINKY si každý představoval trochu "jinak"

Ilirea25

Oproti prvnímu dílu trošku nudnější, zdlouhavější, ale stále velmi čtivé. Některé smrti mě moc zamrzely, ale bez toho by to nejspíš nešlo...
A konec? Ten mi lámal srdce :/

chodícírohožka

Pro mě asi zatím nejnudnější díl ze série. Po nějaké době jsem knihu četla podruhé a stále mi některé pasáže připadají zbytečné, jiné zdlouhavé, další přehnané nebo hloupé. Objevuje se zde mnohem méně sympatických postav než v předešlém díle a ne všechny situace se mi zdají dořešené. Ještě že další díly už jsou lepší.

Leusee

Knížka mě bavila, ale nebudu lhát, občas to bylo až moc zdlouhavé a mně osobně dělalo trochu problém držet se vší té politiky a chápat o co jde. Poslední kapitoly jsem ale vážně hltala a oči mi nezůstaly suché.

Laza27

Stále u mě vede seriálové zpracování, ale jsem ráda, že jsem se pustila i do četby knih. Užívám si drobné odlišnosti v příběhu a zápletky, které se do obrazového zpracování nevešly. Ale souhlasím s většinou komentářů - proč sakra takové cihly?!

acrev

Jak již bylo řečeno v předešlých komentářích, první díl byl lepší i když musím říct, že já osobně úplně nerozumím vlně nadšení z této série. Děj mi přijde takový povrchní, až zbytečný. Je ale pravda, že první díl ještě ušel, s tím druhým jsem se strašně prala. Zajímavý se příběh stal až na konci a úplný závěr je nalepený tak, aby se dalo ještě pokračovat. Upřímně ale nevím, o čem pak ještě autorka píše v dalších pěti knihách, když i druhému dílu by neuškodilo razantní zkrácení textu.