Vážka v jantaru

Vážka v jantaru

Strhující příběh navazuje na první díl s názvem „Cizinka“. Tentokrát nás ale přivede do Francie, kam Claire a Jamie uprchli před brutálním pronásledováním velitele anglické posádky ve Skotsku. Stanou se svědky plánování dalšího postupu ve snaze Stuartovců získat zpátky skotský trůn…

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274927/vazka-v-jantaru-Ixi-274927.jpg 4.4350

Cizinka (2.)

Dragonfly in Amber (1992)

Vydáno:, Omega

prestiggio

Prva cast super, tuto som nedocitala. Vela politiky na moj vkus. Nič zaujimave sa nedialo.

Galánečka

Nemám co vytknout. Když je děj poutavý tak mi ani takhle tlustá bichle nevadí. Můžu jen doporučit.

Dáduše

Z Vážky jsem docela rozpačitá. Místy byla velice zdlouhavá a té dobové politiky bylo trochu příliš. Na druhou stranu mě místy chytla a zvědavost,co se s hrdiny stane byla nakažlivá. Konec nabízí prostor pro pokračování,o jehož čtení nedokážu rozhodnout. Každopádně překlad a korekce byly tentokrát na větší úrovni.

Kerberos

Druhý díl se mi zdál ještě lepší.

Janík61

2.díl nezklamal, ale 1.díl - Cizinka byl lepší

mariva

Byla jsem hodně zvědavá na pokračování Cizinky a potěšilo mě, že v tomto díle se víc prolíná současnost a historie. Na jedné straně se mi 950 stran knihy zdálo strašně moc a říkala jsem si, že děj (hlavně z Francie) mohla autorka trochu zkrátit. Historie se mi zdála až příliš podrobná, ale čte se výborně a velká část děje se odehrává na mně známých místech, takže stránky ubývaly rychle. Přesto jsem si říkala, že asi po dalších dílech už pátrat nebudu, obzvlášť když má každý kolem 1 000 stránek. Jenže pak přišel závěr knihy a s ním šok. Ještě teď mi po dočtení knihy běhá mráz po zádech a vím, že pokud se mi podaří sehnat další díl, pustím se do něj znovu s chutí. Připadá mi neuvěřitelné, že jsem tak tlustou knihu přečetla za pouhý týden! Ale to jen potvrzuje, o jak výbornou knihu se jedná.

EvikU.

Druhý díl už nebyl tak hezký. Přesto autorka píše hezky. Jen jsem asi čekala trochu víc po prvním dílu. Jo mimochodem bytostně nenávidím Jacka Randalla.

pettrass

Abych se přiznala, tak po prvním dílu, který se mi velmi líbil a moc mě bavil, jsem zas tak z druhého dílu nadšená nebyla. Kniha je neskutečně rozvláčná a zdlouhavá a neustálé příkoří, které autorka způsobuje svým postavám, nechápu. Kniha by se klidně dala zkrouhnout zhruba o polovinu (hlavně děj odehrávající se ve Francii), bohatě by to stačilo a určitě by to příběhu pomohlo. Mám ráda Claire i Jamieho, ale chvílemi jsem se opravdu nudila.

HáTa94

Teď jsem ji dočetla. Strašně jsem se bála, že to jednou dočtu a už je to tady. Jedním slovem bych to asi nedokázala popsat. V úvodu jsem se lekla, že čtu jiný díl, ale rychle jsem se zorientovala. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, protože jsem se už strašně těšila na cestu do 18. století. Ze začátku jsem si říkala, že bude divné, když se bude děj odehrávat ve Francii, ale nebylo. Já se do tohoto příběhu doopravdy zamilovala (a nejen do něj :D).

ritz

Knížka se mi líbila, lekla jsem se obrovského obsahu, ale krásně se četla.

ivca7818

Přiznám se, že nad sérií Cizinka od Diany Gabaldon jsem váhala. Viděla jsem prvních pár dílů televizního zpracování a nijak zvlášť mě to neoslovilo, ale rozhodla jsem se udělat si vlastní názor, až si alespoň přečtu první díl. Ten byl ještě relativně dobrý, celkem dobře se četl a knihu jsem hodnotila pozitivně. Vážka v jantaru je však úplně jiný případ. Jak již bylo řečeno zde v jednom z komentářů, je to zbytečně zdlouhavé a pro někoho, kdo má jen mlhavé podvědomí o jakobitském povstání, strašně matoucí a složité, že jsem si nakonec musela alespoň ve stručnosti vyhledat, o co šlo. Čtenář nepolíbený danou historickou látkou musí být zmaten a ztrácet se v dějových zvratech. V jedné pochvalné recenzi jsem se dočetla, jak je kniha úžasná a nabízí větší náhled do jednotlivých postav. Nic takového jsem však nezaznamenala a oba hrdinové mi trochu už lezli na nervy. Historické romány mám ráda, ale tady jsem byla ráda, když už jsem knihu konečně po měsíci dočetla a nešla mi hlava šejdrem z Jakobitů a bůhví z koho ještě :).

Sova15

Jako to většinou bývá. Cizinka mě úplně nadchla, Vážka se mi taky líbila. Ale než začnu číst další díly, musím si dát trochu pauzu.

RyxiraAmyGinger

Poslední stránky jsem dočítala v jakémsi transu. Nemůžu popřít, že mě příběh Claire neuvěřitelně pohltil (nevím, co budu dělat do podzimu, kdy má vyjít třetí díl - fakt nevím). Ale je pravda, že Claire mi někdy neuvěřitelně leze na nervy (občas mi připadá nafoukaná a přechytralá a Jamie s ní má svatou trpělivost) - ale vrchol byl, když potratila následkem toho, že se vydala v rozhrkaném kočáře přes půlku lesa v chladu a zimě a vinila z toho Jamieho... její postoj mě v této pasáži přiměl k hlasitému (a pěkně sprostému) nadávání.

haki34

hm...první díl Cizinka jsem úplně slupla a velmi mě navnadil na další pokračování..těšila jsem se jak malá, nicméně hned po prvních stranách mě Vážka jaksi...až začla nudit...přišlo mi to nějak překombinované a zároveň nedotažené, osudová přitažlivost a úžasný sex Claire a Jamieho mi začal po několika tránkách lézt na nervy....zasekla jsem se, pak se mi dostala do rukou Hra o trůny....a byla jsem pohlcena !!! a poté co jsem se vynořila ze Záadozemí mi docela trvalo, než jsem byla schopna Vážku dočíst (která mi teď o to víc přišla jako červená knihovna...)..nicméně...ke konci mě to opět tak nějak zaujalo, takže ano, sérii chci celou, další díly určitě !!! ;) a Claire s Jamiem fandím nadále...a doufám, že to bude lepší ..... 4-

tinkal

dostala jsem přesně, co jsem od této knížky čekala :-). Velmi pěkně napsané, napínavé, i když počínaní některých postav mi někdy leze opravdu na nervy, Cizinku jsem nečetla, pouze shlédla v TV, ale další díl si určitě pořídím.

Evelyn2

Bolestivy konec...kniha me v mnohem poucila a prekvapila, nemuzucse dockat pokracovani.

akdar72

Líbila se mi o trochu víc než první díl. Doporučuji.

Modesty
29.12.2016

Pokud bych měla hodnotit Vážku Diany Gabaldon v originále, dala bych jí pět hvězdiček.
Bohužel překlady Roberta Dastycha, či nověji Anny Polanské (opět se Saxonkou!) knize značně ubírají na kvalitě.
Zatím jediná do češtiny slušně přeložená kniha ze série Cizinka je kniha čtvrtá - Bubny podzimu v překladu Jarmily Doubravové.

genikuxik
21.12.2016

Kvalitní čtení, cizinka byla o něco lepší, ale to nevadí...u knihy jsem dokonce uronila slzu...

Sova15
10.12.2016

Byla to snad nejtlustější kniha, co jsem kdy četla. Cizinka byla o něco lepší, ale kdyby Vážka nebyla dobrá, nepřečetla bych jí. Konec zase otevřený, a pokračování ještě s větším objemem stran...... už se těším.

ASIM27
21.11.2016

Miluju tuhle knížku, je čtivá, skvělá, smutná..... Klobouk dolů autorce :)

milunka21
06.11.2016

Akčnější, zamilovanější a smutnější.Už se těším na pokračování. :-)

ElisR1
03.11.2016

Cizinka se mi líbila o něco víc, ale i tohle bylo skvělé čtení.

Channach
16.10.2016

Tak to bylo hodně luxusní. více mě bavilo Skotsko, ale Francie i přítomnost byly skvělé. Více v mé recenzi v záložkách.

zuzurana
12.10.2016

Pekny pribeh. Miestami zdlhavy. Niekedy mi tam chyba blizsi popis toho co ma viac zaujimalo. Ale autorka ma nesklamala. Odporucam

kristyna6626
11.10.2016

Byla to úžasná kniha (opět). Trochu hůř se mi pročítalo začátkem, ale stojí to za to! Prostě a jednoduše božíí :DD

21.09.2016

Upřímně, první kapitola mi zcela zničila zážitek z knížky, protože poměrně jasně nastínila děj dalších 20 let. Místo toho, abych se knihou postupně prokousávala a užila si ji, mi bylo jen smutno nad marností počínání hlavních postav a vůbec se mi ji nechtělo dočíst.

Malá rada pro ty, co to ještě nečetli - pokud si chcete knihu opravdu užít, první kapitolu si zařaďte až jako předposlední. Kdybych to tak udělala já, byla bych opravdu napnutá, ponořená do děje a knihu si užila mnohem mnohem víc.

ksander33
06.09.2016

O chloupek lepší kniha než předešlý díl. Bohatý příběh, napínavé scény, zvraty, překvapivé osudy, politika, intriky, láska, nenávist… Všeho dost. Někdy až příliš. Opět musím ubrat jednu hvězdičku z pěti za právě tolik bohatý děj, který okrádá charaktery a vztahy mezi postavami. Nechtěla jsem, ale musím srovnat knihu se seriálem. Filmoví tvůrci dokázali z knih vytáhnout ty podstatné dějové linie, ty méně podstatné vystříhat a naopak se ponořit do postav. V knize je Murtagh jakýsi “podivínský věrný mužíček”, v seriálu je respektovaným přítelem a kmotrem. Malý Fergus je kluk, který se objeví, jen když se hodí, v seriálu je členem rodiny. Přivítala bych, kdyby autorka upustila od některých scén a naopak více nastínila charaktery a jednotlivé vztahy mezi postavami.

sidis9
05.09.2016

Kniha se čte sama :)

Kytiii
24.08.2016

Kniha mi dokonce přišla lepší než první díl - jakoby autorka vyzrála. Byla čtivější, logičtější, a celkově mě bavila víc, než už tak dobrý první díl... Obě knihy jsem po dočtení doplnila seriálem, který mi vše krásně zkompletoval... za mě nadšení!