Paměť kostí

Paměť kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394954/bmid_pamet-kosti-pFw-394954.jpg 4 227 47

Cizinka / Outlander série

Jamie Fraser, bývalý Jakobita a rebel, ví, že americké povstání přináší tři jistoty: Američané vyhrají, boj na straně vítězů není zárukou přežití a raději zemře, než aby se postavil se zbraní v ruce svému nemanželskému synovi – mladému poručíkovi britské armády. Claire také ví, že Američané vyhrají, ale už ne to, za jakou cenu. Mezitím, v relativním klidu dvacátého století, se jejich dcera Brianna s manželem Rogerem MacKenziem usadili ve starém skotském domě, kde se před dvěma staletími odehrávalo drama jejích rodičů. Nalézají zde Claiřiny dopisy. Křehké stránky odhalují její lásku k Jamiemu. Budoucnost rodiny MacKenzie na vysočině je záhadně, neodvratitelná a těsně spjatá s válkou v amerických koloniích.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Omega

An Echo in the Bone , 2009

rakakan
04.07.2020 4 z 5

Nejsem znalec americké historie, a tak jsem se tím musela pomalu prokousávat, a často přemýšlet o koho a kde vlastně šlo. Přesto jsem tento díl četla s nadšením. Zvraty v příběhu mě vtáhly do děje a hltala jsem stránky, abych se dověděla, jak vše dopadne. Bohužel poslední stránka nic nevyřešila, a tak se musím s vrhnout na další díl. Potřebuji zjistit, jak to se všemi dopadne. Věřím, že autorka i konec celého příběhu zvládla na jedničku.

ivka67
20.04.2020 4 z 5

Opět krásný příběh,jen mi tentokrát nějak vadilo popisování války,spousty jmen,která se mně pletla a ztrácela jsem se v ději,ale ten konec, bez konce,čekám na další pokračování.

chodícírohožka
26.03.2020 3 z 5

Tak nevím. Čte se to příjemně, ale děj začíná být poněkud ujetý a ne vždy záživný. Akce jsem se dočkala až snad na posledních 200 stránkách - a to ještě byla přitažená za vlasy... Otevřený konec mě zrovna nepotěšil, ale chápu ho - jinak by si spousta lidí další knížku nejspíš nepřečetla...

nai.ivka
09.03.2020 4 z 5

Dala bych 3,5. Trochu se to táhlo, nakonec se našlo dost zajímavých věcí a jak nám stárne hlavní dvojice, líbí se mi, že nastupují děti a jejich příběhy.

eliska8413
09.03.2020 2 z 5

Sága o cizince má sestupnou tendenci. S přibývajícím věkem hlavní hrdinky a již napsaných milostných scén ubývá témat, která by ještě čtenářky rozhicovala. A proto se autorka uchýlila k riskantnímu kroku, a to ženám, lačnících po historickém pornu ehm romanci, popsat detailně bitevní pole, pevnost včetně aktuálního počasí ale především strávit 600 stran vylíčením podrobného průběhu bitvy, která se sice stala (a možná nějaký fanoušek military history books to ocení, ale zase nevím, jak se bude tvářit na popis milostných scén), ale pro samotný román je vlastně naprosto nerelevantní. Kvůli těmto popisům je kniha velice ambivalentní. "Tvrdé jádro" čtenářek je akorát znuděné, a nový čtenáři si myslím v 7. díle ságy již nepřijdou. (a pokud přece jen přijdou a to kvůli tomuto popisu bitev, tak budou u dalších dílů velice zklamaní). I když má kniha opět přes 1000 stran, čte se rychle, a to i díky tomu, že se mohou přeskakovat celé kapitoly, které s dějem nijak nesouvisejí, takže hlavní linka zůstane zachována.
Další ohromný nešvar knihy spatřuji v propojování postav, kdy byla demonstrativně ukázána teorie Šesti stupňů, tedy že všichni se znají se všemi a úplně celý svět vidí podobu Jamieho s Williamem. To je ještě směšnější tvrzení, než teatrální nesmrtelnost hlavních postav. Ukončení knihy jakoby v půlce věty, kdy předtím chybí souvislosti asi tak 80% konání postav, už je jen takové povzdychnutí, a asi autorka v příští knize tomuto "rozuzlení" věnuje jiných 600 stran.

Arsi
26.02.2020 4 z 5

Podle mě zatím nejslabší kniha ze série. A s otevřeným koncem. Ale i tak jsem knihu hltala. Bavila mě hlavně Claire a její medicínské zákroky.

vera5841
17.02.2020 5 z 5

Za mě trochu slabší, než předchozí díl. Knihou se prolínají víceméně čtyři dějové linie, které se různě prolínají a scházejí. Na začátku mě vůbec nebavil Willie a naopak hodně bavili Roger a Bree, jenže od objevení Rogerova praprapradědečka šel děj trochu z kopce a přišel mi příliš zamotaný a konec naprosto otevřený, skoro jako by se na ně zapomnělo.
Zato mě neuvěřitelně bavila dvojice Claire + John, škoda, že dostali tak málo prostoru.
Těším se na další pokračování

veronika4918
05.02.2020 2 z 5

Za mě momentálně nejslabší díl. Opravdu jsem se musela ke čtení nutit - milion postav, jmen, politiky, války. A posledních 200 stran bylo a la tonoucí se stébla chytá. Jakoby se to Diana snažila na těch pár stránkách zachránit a vecpala tam spoustu věcí, které sice byly konečně zajímavé a čtivé, ale byly tak "nahňácané" v tom kousku knihy, že jsem z toho byla spíš naštvaná, jak to bylo najednou zrychlené.
Ze začátku popisuje každou plavbu přes oceán, samé problémy a zážitky, a najednou, v poslední čtvrtce knihy, si několikrát bez problémů plují tam a zpět přes oceán? Jsem opravdu zklamaná a upřímně se těším až tahle celá série skončí.

Zenithgirl
03.02.2020 5 z 5

Tři dějové linky, které pomalu plynou zdánlivě nezávisle na sobě, v polovině knihy začínají nenápadně zrychlovat a v infarktovém finále vás autorka nemilosrdně roztrhá na kusy.
P.S. moc se mi líbil nápad s dopisy...

Ira13
28.01.2020 5 z 5

Ze začátku trochu pomalý rozjezd, ale pak jsem hltala. Baví mě hlavně jak Clair léčí v podmínkách 18.stol. (asi profesionální deformace ) Už aby byl další díl. Hlavně mě zajímá kde je Roger

PaníUč
23.01.2020 5 z 5

Skvělé jako vždy. Hlavně druhá polovina knihy.

martina1199
21.01.2020 4 z 5

I v tomto díle bylo znát, jak autorka skvěle obsáhla historické události, do kterých svůj příběh zasadila. Byl opět bohatý, chytře zamotaný, ovšem chvílemi se trochu vlekl. Samosebou jsem fandila Claire a Jamiemu, protože v hloubce mé cynické duše ještě dřímá zlomek romantičky, ovšem více mě bavila dějová linie Iana a Williama. Naopak linie Brianny a Rogera mi v tomto díle nesedla, přišla mi taková umělá, jen aby se u nich něco dělo. Ale třeba v dalším díle změním názor. Uvidíme.

EvikU.
20.01.2020 5 z 5

Kniha má víc statí vyprávění. Je dobrodružná, romantická, napínavá. Moc se mi líbila. Přirovnala bych tento díl k prvnímu, který jsem taky hltala plnými doušky.

SPOILER: Jak mám vydržet do dalšího pokračování? Jak si to John Grey vyříká s Jamiem. Jak se udobří oba dva s Wiliamem? A zda najde Brianna s Rogerem svého syna Jema? Já už chci další díl. Moc mě kniha bavila a určitě doporučuji.

Ronnie68
19.01.2020 5 z 5

za mě krásné pokračování, které mě bavilo a těším se na další pokračování ...

Jido
16.01.2020 5 z 5

Opět další skvělý díl série. Nemůžu se dočkat pokračování!

Tesset
16.01.2020 5 z 5

Budu se opakovat, ale opět naprosto dokonalé. Dost čtenářů si stěžuje, že je nebaví části s Bree a Rogerem nebo Williamem, ale tady jde v podstatě o rodinou ságu, takže je třeba s tím počítat. Navíc pro mě byly i tyhle kapitoly zajímavé. No a konec, to byla smršť! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Michelinecka84
06.01.2020 4 z 5

Chvíli mi trvalo se prokousat začátkem. Nejsem moc na ty válečné části knihy ale konec šel už přečíst rychle. Škoda jen, že ty nejdůležitější události byly shrnuty až na konci knihy v pár kapitolách. Celkově pěkné čtení ale předchozí díly se mi líbily víc.

Lucie_1984
31.12.2019 5 z 5

Opět úžasná, už se těším na další díl :-)

blanka5960
28.12.2019 5 z 5

Knížka měla pomalejší tempo v první půlce, popisuje předválečné a válečné období v Americe. U historických románu s tím počítám, že jsou popisné, takže mně to nevadí, ba naopak já si to užívám. Wiliamova dějová linka mě bavila o malinko méně, ale k dokreslení celého příběhu patřila. Druhá polovina pro mne měla svižnější tempo. Události,které se zde udály ...no řekněme nebyly ty, které bych chtěla, aby se staly. Ale staly se, děj nabral spád a poslední kapitoly byly prostě emoční. Jak to dopadne ...??!

luculi
26.12.2019 5 z 5

Opět skvělé čtení. První polovina knihy pomalější tempo značící život před válkou, pak se začne vše stupňovat a gradovat a konec už byl přímo na infarkt :-D