Mořeplavec

Mořeplavec https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93544/bmid_moreplavec-IfR-93544.png 4 851 151

Cizinka / Outlander série

Claire zjišťuje, že Jamie u Cullodenu nepadnul, ale žil dál a vrátil se na své panství. Zde se několik let skrýval v jeskyni, kam mu jeho poddaní nosili jídlo, než se vydal Angličanům, aby jeho lid přežil z peněz za jeho hlavu. Při pobytu ve věznici se spřátelí s jejím velitelem, jehož život kdysi ušetřil, a zároveň objevuje tajemný zlatý poklad u severního pobřeží. Po rozpuštění věznice jsou vězni převeleni do amerických kolonií, ale Jamie je ušetřen a poslán jako sluha na anglický statek... 1. vydání... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Plejáda

Voyager , 1993

katst
19.01.2020 4 z 5

První dvě třetiny mě kniha velmi bavila, pak však začalo být vyprávění zdlouhavé, zbytečně překombinované a čtení mi moc nešlo... Proto jen 4*

Lucie_1984
28.12.2019 5 z 5

Úžasné, tuhle sérii miluju

PetaZ
12.12.2019 5 z 5

Konečně díl, který mě bavil od začátku do konce.. U prvních dvou dílů jsem nemohla dát plné hodnocení kvůli hluchým místům, ale tato kniha podle mě žádné takové místo neměla, takže plný počet.. Zase chvíli pauza a další díl už čeká

ivka67
26.10.2019 4 z 5

Opět jsem si hezky prožila příběh Jamieho a Clarie,ale připadalo my, že má kniha tentokrát trošku méně záživné vyprávění.Budu si teď muset chvíli od jejich příběhu odpočinout i když už mám zakoupené další knihy.

Evaho73
23.10.2019 4 z 5

Je zaujímavé sledovať, ako sa pri tomto rozsiahlom histórickom románe z časti na časť vyvýja autorkin štýl písania. Čo som jej vyčítala v predošlých dieloch (nudné pasáže, pomalé vystupňovanie dejových zvratov...) bolo v tomto diele z môjho pohľadu eliminované.
Páči sa mi autorkina odvaha rozoberať homosexualitu alebo vzťah dvoch mužov na pozadí skutočných historických faktov.
Ďalej ma v tomto dieli bavili opisy plavieb po mori a pirátstva, ktoré patria k mojim srdcovkam.
Trochu ma sklamal koniec, ktorý bol prekombinovaný. Škoda, na plný počet to z mojej strany stále nebolo, ale tretí diel bol výrazne lepší ako ten prvý, ktorý som nadhodnotila minimálne jednou hviezdou naviac.

Nelik
09.10.2019 5 z 5

Wow!! Ano má víc než 1000 stran, ano předcházejí ji podobně rozsáhlé dva díly, ale na tom nezáleží. Přesto, ze tento žánr nečtu a nepovažuji si za příliš sentimentální typ, série Cizinka se mi dostala pod kůži.
Mořeplavec určitě není jen nudné dobrodružství na moři. Zatímco jsem si u první půlky knihy občas poplakala, u druhé jsem nemohla přestat číst, abych se dozvěděla, jak to se všemi hrdiny dopadne.
Přes veškeré povinnosti přečteno za 5 dní. Hned zítra jdu na další díl.

Edit: Zapomněla jsem zmínit vydařenou obálku nového vydání. Moc hezká a pro znalé příběhu plná emocí.

Evelyn2
28.09.2019 5 z 5

1141 spoustu lidi vydesi....ale me ne! Pribeh me naprosto upoutal, poslednich 400 stran jsem stravils behem 2 dni, kdy jsem prakticky cely den jen cetla. Vyborna serie...ale pred dalsim dilem si musim dat pauzu...dost me ted boli ruce ????

Joyce24
28.09.2019 5 z 5

Čtivé jako předchozí dva díly. Nechybělo opět napětí, láska, humor. Konec byl plný zvratů a překvapení. Dám si chvilku pauzu a půjdu na další díl.

Jido
19.09.2019 5 z 5

Další skvělé pokračování Cizinky - děj plný zvratů a překvapení, dobrodružství, romantika... Diana Gabaldon je výborná vypravěčka, hltala jsem každou stránku.

Estrela
07.09.2019 4 z 5

Čtivé, zajímavé, místy zdlouhavé, ale stále překvapující. Ale dávám o hvězdičku méně, jelikož první dva díly mě bavily více.

JessePinkman
12.08.2019 4 z 5

Záživné pokračování Cizinky ;-)

PaníUč
29.07.2019 4 z 5

Skvělá, sice ne tak, jako první dva díly, ze začátku se děj poněkud táhl. Proto o hvězdičku méně.

Ester59
24.07.2019 4 z 5

Pro mne nejslabší dil. Dobrodružství na moři mne moc nezaujalo. Ale docetla jsem stej e rychle jako předchozí 2 knihy a ted se podivam na film.

Ronnie68
12.07.2019 5 z 5

Z počátku jsem přemýšlela, jestli ta kniha bude stejně dobrá jako ty předešlé dvě ... jak děj probíhal ve dvou časových liniích ... ale jakmile se Claire dostala zpátky do minulosti ... děj mě tak neuvěřitelně bavil .. byla to paráda .. proto nakonec dávám plný počet hvězdiček ...

Leusee
24.05.2019 5 z 5

To snad ani nejde popsat ty emoce, které jsem měla při jejich znovusetkání po dvaceti letech. Četla jsem tu pasáž a ani jsem nemrkala. Skvělý díl plný zvratů a překvapení - např. jsem vůbec nečekala, že se Laoghaire zase objeví na scéně nebo že Jamie bude mít syna. Těším se na další díl!

Samema
22.05.2019 4 z 5

Moc pěkné pokračování Vážky v jantaru ......

Owain
19.05.2019 4 z 5

Napětí více. Konečne nebyl Jamie takový svatoušek jako v předchozích dílech . Claire mě trošku štvala svými žárlivými výlevy. Opravdu k podivu,, že tech dvacet let nebyl mnich =D Na moři toho zažili na můj vkus až moc, občas mi to přišlo nepravděpodobné, ale jen můj pocit. Jinak celkově napínavé počtení. Moc se těším na další díl z Nového světa =)

kykiryki28
14.05.2019 5 z 5

Tak to byl zatím nejlepší díl z celé série! Od samého začátku jsem byla velmi napjatá a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Těšila jsem se na setkání Claire a Jamieho po 20 letech, a ačkoliv to seriál vykreslil lépe než samotná kniha, bylo to moc dojemné.

Také zde zažívaly hlavní postavy více dobrodružství než v předešlém díle (Vážka v jantaru). Ať už to byla plavba na moři, záchrana Jamieho příbuzného nebo ztroskotání na ostrově.

Dále se začína více rozvíjet vztah mezi Briannou a Rogerem❤

Ilirea25
03.05.2019 5 z 5

Nevím, jak to Diana Galbadon dělá, ale hltám každé její slovo. Ačkoliv setkání Claire a Jamieho po 20 letech byl trošku ochuzeno. Čekala jsem více emocí, a tak trochu to zametla pod koberec. Stejně to bylo i Frankem. Z toho všeho právě on vyšel, jako ten nejhorší.
Ale kniha je skvělá, dech beroucí, neočekávaná a řekneme si, Jamieho nejde nemilovat.

Mikky01
15.03.2019 5 z 5

Tak tenhle díl byl parádní, ale občas zbytečně zdlouhavý. Autorka nám hezky vykreslila to, za jakých podmínek se tehdy cestovalo na lodi a jaké strasti to lidem přinášelo. Samozřejmě, příběh Clair a Jamieho byl zase úžasný, ale Autorka trochu ošidila jejich setkání po 20 letech, myslím si, že to mohla trochu lépe popsat, takhle to působilo trochu fádně, ale nijak to nezkazilo celý dojem z knihy.