Mořeplavec

Mořeplavec https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93544/bmid_moreplavec-IfR-93544.png 4 851 151

Cizinka / Outlander série

Claire zjišťuje, že Jamie u Cullodenu nepadnul, ale žil dál a vrátil se na své panství. Zde se několik let skrýval v jeskyni, kam mu jeho poddaní nosili jídlo, než se vydal Angličanům, aby jeho lid přežil z peněz za jeho hlavu. Při pobytu ve věznici se spřátelí s jejím velitelem, jehož život kdysi ušetřil, a zároveň objevuje tajemný zlatý poklad u severního pobřeží. Po rozpuštění věznice jsou vězni převeleni do amerických kolonií, ale Jamie je ušetřen a poslán jako sluha na anglický statek... 1. vydání... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Plejáda

Voyager , 1993

Jita160
25.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak to byla vážně plavba, kterou jsem si nesmírně užila.Setkani Carie a Jamieho bylo vážně úžasné na to jsem se obzvlášť těšila.
Nevadí mě tolik stránek ale tohle už byla síla...ještě z žádné knihy mě tak nebolelo tělo a ruce.
Díky autorce za velkolepou četbu na ,kterou jen tak nezapomenu.

akynom22
25.05.2021

Cizinka dobře a napínavě napsané, Vážka v jantaru OK, ale Mořeplavec to už mi nějak nešlo číst. Za mě už moc překombinované.

Haduwig
22.03.2021 3 z 5

Určitě lepší než Vážka v jantaru. Má to spád, je to napínavé a nenudí, a na setkání Claire a Jaimeho čekali všichni. Na druhou stranu přetrvává až neuvěřitelná naivita postav, všemožné neuvěřitelné náhody a podivná setkání jsou už za hranou daného žánru a za mě se vytratilo kouzlo toho střetávání Claiřiných znalostí a náhledu s realitou 18. století. Původní nápad byl zajímavý, se sympatickými hlavními postavami jsem prožila část jejich příběhu, ale to mi stačilo a u dalších knih (ani seriálu) se už neuvidíme.

knihovniceS
11.03.2021 2 z 5

První i druhý díl jsem přečetla. Třetí díl už nezvládám, děj mě přestává bavit. Kniha je těžká do ruky a končím po 200. straně.

SynD
04.03.2021 3 z 5

dobrodružné!

(a místy sadistické)

Hopulka
27.02.2021 3 z 5

Další bichle, kterou člověk zvládne přečíst za pár večerů jako nic. Příjemné čtení. Ale přijde mi to už trochu moc přitažené za vlasy (ne že by procházení skrze kameny bylo normální). Jakoby se z Claire i Jamieho stali superhrdinové. Nevím, nevím, jestli budu v sérii ještě pokračovat.

VladimíraP
21.02.2021 5 z 5

Dobrej zmatek, ale i tak dávám plný počet hvězdiček.. Už se mi líbí i ta zdlouhavá omáčka ????‍♀️

Ira13
10.02.2021 5 z 5

Tento díl je asi nejlepší, plný dobrodružství, napětí, lásky i humoru

Damonka12
31.01.2021 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl série, rozhovory mezi Jamiem a Claire o budoucnosti a jejich životy odděleně. Dokonalé vedlejší postavy - Lord John Gray. K tomu historické prostředí Ameriky ve dvou časech. Přesně něco pro mě.

Kniholenka9
19.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha, plná zvratů, dobrodružství a romantiky. Myslela jsem si, že první díl už nic nepřekoná, ale Mořeplavec byl snad ještě o kousek lepší. Tuto sérii miluji včetně seriálu, který je skvělým doplňkem ke knihám.

Didi15
06.11.2020 4 z 5

Tak přečtu jeste Bubny podzimu a musím si dát pauzu, uz jsem toho prehlcena:-:-D
Nemám více co napsat, opakovala bych se:)

Kulturnice
31.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Je to tedy zase bichle, ale tenhle pár nelze nemilovat, takže mi nevadí nechat se zatáhnout do jejich vztahových dramat a životních zvratů na dlouhý čas. Třetí pokračování, pro mne opět čtivou formou. Musím žasnout nad autorčinou imaginací, schopností živého, přesto podrobného popisu prostředí, zvyklostí a pěkně zrajícími osobnostmi a vztahem ústřední dvojice. Jamie je solid rock a Claire mu pěkně zatápí a vice versa a tak to má být...;-). Za mne lepší než druhý díl, ale POZOR SPOILER Murtagh mi bude chybět. Záměrně už neporovnávám knihy a seriál, to moc nelze. Těším se na Ameriku, která mne seriálově zaujala nejvíce.

bergle
31.10.2020 5 z 5

Mořeplavec je moc pěkná kniha a rozhodně mě bavila více než Vážka v Jantaru, ale těch 1141 stran dá teda zabrat :-)

LenaBilkova
21.10.2020 5 z 5

Další díl za mnou. Tlustá knizka, ale krásná.

tinka1974
11.09.2020 4 z 5

Na tento díl jsem se těšila. Začátek se mi líbil, čekala jsem co bude dál. Ke koci to bylo trochu zklamání. objevovaly se postavy, o kterých bych nikdy neřekla, že se vrátí. Chvílemi mi to přišlo nepravděpodobné. Ale to román, tedy fikce. Jamie a Claire neohrožení superhrdinové. Sice se těším na pokračování, ale momentálně si chci dát oddych. Už je moc přejamiováno.

Mája777
21.08.2020 5 z 5

Tak tenhle díl byl skvělý. Hlavní hrdinové jsou sice tak trochu nesmrtelní, ale čte se to dobře a fandím jim. Asi se hned pustím do dalšího. Co také v tomto úmorném vedru dělat jiného:)
(21. 8. 20 - 20 977 - 48)

mochomurka78
20.06.2020 5 z 5

Cizinka je fenomen a ikdyz jsou to bifle co bych rekla ze nikdy neprectu,ctou se moc pekne a musela jsem shlednout i filmovou verzi protoze hlavni postav chcete proste videt????

Marryzlis
18.06.2020 4 z 5

První dva díly byly super. Tady mně trochu vadila ta přemíra romantiky (já vím, že je to "romantický román", ale místy toho bylo prostě moc.

PMIT
11.06.2020 5 z 5

Co napsat - Lásku čas ani žárlivý manžel nepřemůže. "Současnost" Boston a minulost Skotsko. Stará láska s novým začátkem? Nová láska na obzoru? Zase přečteno jedním dechem. A kalamity Claire opět na scéně, Jamie, máš se na co těšit :).

Luciska13
28.03.2020 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se taaak těšila a teď z ní mám takové rozpačité pocity. Možná to je tím, že jsem měla velká očekávání a hodně jsem se těšila, těžko říct. Paradoxně první cca třetina "v odloučení" se mi líbila nejvíce, shledání mi přišlo až podezřele jednoduché (klidně bych tomu věnovala celou knihu) a potom to začalo být čím dál tím víc překombinované. Člověk se ani chvíli nenudil, to rozhodně, ale připadalo mi, jako by se autorka nemohla rozhodnout, jak dál, nebo jako by měla strašně moc nápadů a potřebovala je všechny hned spotřebovat. Stále to je ale Jamie a Claire a proto nakonec dávám ty čtyři hvězdičky. Chci dát šanci ještě dalšímu dílu, tak uvidíme.