Ledový dech

Ledový dech https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389866/bmid_ledovy-dech-vy3-389866.jpg 4 280 65

Cizinka / Outlander série

Je rok 1772 a v předvečer americké revoluce již vypukla řada povstání. Mrtví muži leží v ulicích Bostonu a v lesích Severní Karolíny hoří srub. V nastalém chaosu vyzývá guvernér Jamieho Frasera, aby sjednotil zámořské kolonie, které patří Koruně. Jenže Jamie od své manželky ví, že za tři roky vyhlásí kolonie nezávislost. A všichni loajální králi budou buď mrtví, nebo budou muset uprchnout. A pak je tu ještě výstřižek z novin The Wilmington Gazette z roku 1776, který oznamuje smrt Jamieho i jeho příbuzných. Budoucnost rodiny cestující časem vypadá chmurně...... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Omega

A Breath of Snow and Ashes , 2005

blanka5960
11.06.2019 5 z 5

Tak dočteno a jsem nadšená, příběh se mně moc líbil. Byl plný akce, napětí ale i klidných pasáží popisujících život na Fraserově hřebeni. Jsem zvědavá, jak se bude celý příběh dále ubírat, na podzim se dočkáme pokračování. Těším se a zárověň pociťuji smutek, protože již jen dva díly. Tedy pokud nemá paní autorka rozepsán další díl, což by mě jako fanouška série Cizinka velmi potěšilo.

andulis86
09.06.2019 5 z 5

Tento díl byl opravdu akcemi obsáhlý, dostalo se opravdu na každou postavu a pořád se něco dělo. Knihu jsem četla měsíc s tím, že kdybych měla více času , věčně unavená neusínala po práci večer co večer a nebo neměla víkend naplánovaný rodinnými výlety věřím, že by to bylo dříve, jelikož mi drasálo srdce, když jsem knihu musela odsunout na jindy. Kniha má přes 1500 stránek. V knize se vytváří další generace, najdou se zde nečekaná odhalení a co mě nejvíc zasáhlo bylo brutální znásilnění jedné z hlavních postav,jsou zde, ale také zábavné a akcemi napěchované kapitoly, jedna skončí a další během chvíle začíná. Musím říci, že tento a první díl pro mě jsou jedny z nejlepších

mufimuf
04.06.2019 5 z 5

Super kniha, naprosti předčila očekávání (většinou, pokud je knih delší řada, je v dalších knihách víc a víc politiky. Tady sice taky je, ale velice čtivě napsané).

luculi
25.05.2019 5 z 5

Další z řady 'kronik' rodiny Fraserů. Za mě povedený, napínavý i zábavný díl, který se nese v klasickém duchu 'chvíli máme klidný život a pak přijde pohroma'. Obsahově i popisně (možná dáno překladem) je lepší a poutavější než Hořící kříž. Rozhodně spokojenost. A povinnost pro fanoušky :-)

mariva
21.05.2019 5 z 5

Čtení autorčiných knih je stále fyzicky namáhavější, protože každá kniha má o něco víc stránek než předcházející a v této to dotáhla až přes 1 550 stránek. Ale i tak se kniha výborně čte a stránky ubíhají, až se najednou divím, že už jsem na konci. Na pozadí boje amerických kolonií o nezávislost se dál rozvíjejí osudy Jamieho a jeho rodiny a že si autorka dokáže vymyslet tolik různých dějových zvratů, to je prostě neuvěřitelné. Bylo by fajn mít knížku doma a vždycky si jen tak pročíst pár stránek, ale stejně mi to nedalo a musela jsem knihu přečíst v jednom zátahu. Už s napětím čekám na další díl.