Cizinka

Cizinka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37101/bmid_cizinka-lPC-37101.jpg 4 2329 614

Cizinka / Outlander série

Jsme v roce 1945 a armádní zdravotní sestra Claire Randallová přijíždí se svým mužem Frankem na skotský venkov, aby tu prožili své druhé líbánky. Po válečných hrůzách, kdy Claire pracovala v polní nemocnici ve Francii a svého muže, jenž také sloužil v armádě, viděla za celou dobu jen třikrát, se konečně oba radují ze společně strávených chvil a plánují budoucnost. Poklidná skotská vesnice se jeví jako ideální místo pro vzájemné sblížení a jaro láká k výletům do romantické a pověstmi a mýty opředené krajiny. Frank, který miluje historii, tu navíc nachází stopy po svém anglickém praprapředkovi, kapitánu Jonathanu Randallovi, jenž byl velitelem anglické vojenské pevnosti Fort William v polovině 18. století. Poklidný idylický venkov však skrývá nečekaná tajemství a překvapení. Jsou to především dávné mýty a pověry, které zdejší obyvatelé úzkostlivě dodržují i ve 20. století, ale také místa, kde se dějí nezvyklé a nepřirozené úkazy. Jedním z nich je kopec Craigh na Dun, na němž při jedné ze svých botanických expedic objeví Claire megalitickou stavbu. Je to kamenný kruh podobný proslulému Stonehenge v Jižní Anglii. Dotkne se jednoho z menhirů a pak se to stane. Ve změti zvuků a neurčitých představ se přenese o dvě stě let zpátky. Do časů kapitána Randalla, který bojoval se skotskými klany a krutě hájil zájmy anglické koruny na Skotské Vysočině...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Plejáda

Outlander , 1991

p.stranska
27.01.2022 2 z 5

Klasické holčičí čtení, u kterého netřeba přemýšlet, ale taky se nic nového nedozvíte. Jednoduchý příběh si tak pozvolna plyne, je tam láska, někdy je to i trošku napínavé... a kdyby si autorka odpustila naprosto zbytečné, do detailu popsané erotické scény, měla by kniha o sto stránek míň a ode mě hvězdičku navíc.

8211
25.01.2022 5 z 5

Seriál jsem neviděla, knihu jsem začala číst na popud "humbuku" kolem a na doporučení kamarádky. Mám ráda romány zasazené do minulosti, nehledě na reálná fakta. Kniha se mi moc líbila, byla velmi čtivá, napínavá, hlavní postavy i vývoj příběhu zajímavé i přesto, že některé pasáže byli úsměvné :-) nechybí romantika, láska, násilí a různé emoce, a člověk si i uvědomí lékařské vymoženosti, které v 18.století vlastně ještě nebyli a dnes jsou naprosto automatické. Těším se na druhý, 900 stránkový díl.

Fzuzik
09.01.2022 4 z 5

Na knihu jsem narazila po shlédnutí první série seriálu.
Moc se mi líbilo jak knižní, tak seriálové zpracování a už se těším na druhý díl. :)

JustWomen
21.12.2021 5 z 5

Mimo mou obvyklou čtecí zónu, ale super. Cestování časem, skotská historie, boje, brutalita, romantika, vášeň, láska, smrt ... bylo tam vše. Nelze odolat.

Evar88
09.12.2021 5 z 5

První díl Cizinky mám moc ráda, a to nejen proto, že miluji příběhy z prostředí Skotska. Autorka má vynikající schopnost popsat lidské pocity a emoce. Vztah mezi Claire a Jaimem musí zaujmout snad každého. Do toho život lidí v 18. století, jejich radosti i strasti a nakonec vcelku brutální závěr, který asi nikdo od tohoto žánru nečeká. Knihu jsem přečetla 2x, ale u dalších dílů dávám přednost seriálové verzi. Ne proto, že by knihy byly špatné, ale nemám ráda dlouhé ságy. Vždycky mě i přes svoji velkolepost přestanou bavit. A upřímně, na seriálového Jaimeho se kouká lépe, než na písmenka.

Nunynka
08.12.2021 5 z 5

Kniha byla napínavá a vtáhla mě do děje. Úplně jsem viděla tu ponurou atmosféru a cítila ty pachy a bolest. Jen mě vadily strašné překlepy v knize. Hodně mě to rušilo od čtení. Moc se těším na další díly.

Dizzy3
04.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Přečteno po shlédnutí seriálu, a je to pecka :) Začátek byl trochu slabší, ale přikládám to tomu, že jsem se nemohla dočkat až budu číst o Claire a Jamiem, Frank mě prostě nebaví :D Čte se to jedním dechem a než se nadějete jste na konci. Váhala jsem jestli je lepší seriál nebo kniha, ale nakonec se mi vic líbila kniha, zejména Claire mi v ní byla mnohem víc sympatičtější. Nebyla taková upjatá a sprostá. V seriálu až moc řešila Franka, kdežto v knize mi přišlo, že už od začátku miluje Jamieho a prostě to přijala. To stejné když měla projít zpět kameny - v seriálu chtěla projít, ale nešlo ji to / v knize se sice rozhodovala, ale nakonec to vubec nezkusila, což se mi vzhledem k Jamiemu, ktery ji nadevsechno miloval libilo vic :) a tak bych mohla pokračovat dál a dál :) jediné co mi v knize chybělo byla vtipná dvojka Anguse a Ruperta, ti se vážně povedli ;) No a komu se nelíbí romantika na každé druhé stránce tak já bych jí klidně ještě přidala! :D

hanka9238
30.11.2021 5 z 5

Tak tato kniha mě velmi bavila, v podstatě od první stránky mě vtáhla do děje a ne a ne pustit. Už se těším na další díly!!!

ZůzaSomolka
16.11.2021 5 z 5

Není to styl knihy, který bych běžně četla, ale narazila jsem na audioknihu a myslela si, že si poslechnu jen kus, jestli to má cenu kupovat jako dárek, jestli je to dobře napsané. A je. Musela jsem to doposlouchat, chvílemi jsem ani nedýchala, jak to dopadne, jak z tohodle vybruslí. Příběh měl spád, byl zajímavý. Nebyl to jen bezmyšlenkovitý románek pro ženy, i když to mělo všechno, co od červené knihovny potřebujete - osudovou lásku, sexy muže, co za vás klidně položí život, vzdorovitá a paličatá hrdinka, co se nevzdává. Možná přehodnotím tenhle žánr. A jak už tady někdo psal, je to skvěle namluvené.

Elenče
07.11.2021 1 z 5

Obří zklamání. Romantický příběh o cestování časem měl obsahovat všechno, co mám ráda, a Nessie jako bonus. Jenže to bylo tak hrozné. Nejde ani o to, že na každé druhé stránce musel být sex, bez nějž by asi hlavní hrdinové vůbec nebyli schopni komunikovat. Ale o to, jak to bylo napsané. Ubohé výrazové prostředky, nechápu, jak autorka může dávat lekce tvůrčího psaní, i když něco tady mohl ubrat překlad, stále se opakující přirovnání, naprosto nelogické chování postav (ano, prostě zapomenete, že jste vdaná, jen tak)... Prostě nikdy více a výtisk poputuje do bazaru, v domácí knihovně ho nechci.

Pepa0216
27.10.2021 4 z 5

Zkusil jsem si přečíst Cizinku kvůli tomu že mám rád takové delší série a ikdyž bylo psáno že je to román pro ženy tak jsem nebyl vůbec zklamán. Trochu historie jsem tam našel a byla to celkově fajn oddechovka mezi odbornou literaturou co čtu.

lisell
12.10.2021 4 z 5

Trošku mne mrzí, že jsem jako první viděla seriál a až potom sáhla po knížce, protože si nemůžu pomoc, ale seriál na mne zapůsobil o něco víc. Knížka je ale skvělým oddechovým čtením a pokud máte historické romány, je přesně pro vás.

jankka0s
04.10.2021 2 z 5

Tak bohužel, tady jsme si vůbec nesedli a nechápu to vysoké hodnocení. Opravdu poctivě jsem se snažila začíst, ale nešlo to. Popisné, nudné, jen pomalu se sunoucí k nějakému ději, hrdinka mi svým stylem vyjadřování připadala tak na puberťačku a ne inteligentní ženu... postupně mě přestalo zajímat, kdy se konečně začne něco dít. Celé špatně, musela jsem odložit.

Nyangumi
03.10.2021 3 z 5

Přemíra velmi popisných erotických scén na úkor jiného děje. Tváří se to jako historický román, ale historie tam moc není. Hlavní hrdinka je neuvěřitelně blbá a nesympatická. Chudák Frank. Lépe se čte v originále.

Florindela
28.09.2021 5 z 5

Seriál jsem neviděla, knihu mi půjčila snacha, že prý je to dost dobré.... No - je to skvělé! Chytne a nepustí. Četla jsem pořád a pořád, příběh je napínavý, autorka umí vtáhnout do děje tak, že jsem slyšela řinčení zbraní, cítila zimní chlad i teplo z krbů, za každým rohem očekávala skotského válečníka. Co mi vadilo, tak fotka hlavních hrdinů na obálce. Jak už jsem zmínila, seriál jsem neviděla, ale jsem přesvědčená, že podle popisu v knize Jamie takhle opravdu nemohl vypadat...

Xaveza
26.09.2021 5 z 5

První díl mi nešel odložit. Moc jsem si to užila. Je to trochu romanťárna, ale vůbec mi to nevadilo, ač romány pro ženy nečtu. Děj toho nabízí tolik....a tak parádně popsaná krajina...to paní autorka fakt umí.

natalie0570
06.09.2021 5 z 5

Tato kniha, stejně jako celá série Cizinka je naprosto pohlcující. Dokonalé.

TerkaJK
04.09.2021 5 z 5

Krásné, romantické a plné nepředvídatelných scén... - kdybych první neviděla seriál.

Seriál mě nadchl, ale kniha mi přiblížila děj a vysvětlila některé situace. Určitě se pustím i do dalších dílů na které se těším. - Pokračování cestování hlavních hrdinů Claire a Jamieho plné vášně, lásky, napětí a životních zkoušek.
Už se těším...

Verida
04.09.2021

I já prvně viděla seriál kterému jsem se léta bránila a nakonec mě celý pohltil. A jelikož čekám má další sérii,rozhodla jsem se přečíst knihy a co na to říci? Kniha se četla sama a i přes znalost děje, jsem si knihu neskutečně užila. Vrátila jsem se zpět do seriálu a knihu si tak skvěle užívala. Málokdy mě baví seriál/film a zároveň kniha, ale tady jsem si to všechno náramně užila.

zuzana1995
31.08.2021 5 z 5

Jako první jsem viděla seriál, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Na základě komplet seriálu následovalo čtení. Musím říct, že mě kniha velmi mile překvapila a doslova pohltila, přestože dějová linka je mi již známa. Jedna pasáž byla v knize lépe "stravitelná" a dala se číst...v TV jsem přeskočila, jelikož to pro mě bylo až moc...