Mořeplavec

Claire zjišťuje, že Jamie u Cullodenu nepadnul, ale žil dál a vrátil se na své panství. Zde se několik let skrýval v jeskyni, kam mu jeho poddaní nosili jídlo, než se vydal Angličanům, aby jeho lid přežil z peněz za jeho hlavu. Při pobytu ve věznici se spřátelí s jejím velitelem, jehož život kdysi ušetřil, a zároveň objevuje tajemný zlatý poklad u severního pobřeží. Po rozpuštění věznice jsou vězni převeleni do amerických kolonií, ale Jamie je ušetřen a poslán jako sluha na anglický statek... 1. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93544/moreplavec-93544.jpg 4.4317

Cizinka (3.)

Voyager (1993)

Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Plejáda

michaela7087
dnes

Jamie a Claire - moje srdcová záležitost!!!

Petass
předevčírem

Přečteno jedním dechem. Krásně plynoucí příběh, který Vás unáší dál a dál... Poslední stránky už ale působily "natahovaně"... Už někde v polovině jsem si říkala, že autorka nemusela použít všechny své nápady, pak jsem jí to odpustila, ovšem pro konec to platí 100x. Měla konec a nevěděla, jak se k němu dostat... příhoda v jeskyni a její následek už byly i na mě moc... O zmiňovaných 300 stran méně a bylo by to za pět hvězd. I tak jsem si knížku užila, bavila mě více než Vážka a snadněji se také četla. Dost mě rozčilovalo množství překlepů. Tohle snad nikdo needitoval. Navíc můj výtisk z knihovny je špatně svázán, takže těsně před konce, kdy příběh vrcholí, Vám najednou chybí 8 listů, které jsou v knížce vevázané o pár stránek dál. Knížce to dost ubližuje. Máte pocit, že někdo hodně spěchal, aby na knize vydělal. :( Určitě půjdu do pokračování, je až příliš lákavé setkat se znovu s Claire a Jamiem... navíc jsem zvědavá na Rogera a Briannu :)

martina2704

Poprvé jsem v této sérii neměla problém s tím, ze bych se prokousávala začátkem, který by se mi zdál pomalý. Vyprávění z pohledu Jamieho bylo super, klidně by ho mohlo být víc. Stejně jako u předchozích dílů by šlo několik desítek stránek ubrat. Co mi hodně vadilo, byl závěr, přišel mi hodně zamotaný a zbytečně komplikovaný.

vivalamuff

Kniha je opět poutavá od začátku do konce. Měla bych však jednu dvě výhrady. Proč je to tak dlouhé? Nejméně 300 stránek bych proškrtala, protože to děj nikam neposouvá, je to pouze omáčka kolem a kolem. To samozřejmě platí i o předešlých dílech. Taky mi vadily ty neuvěřitelné souhry náhod. Jednou, dvakrát... budiž, ale jakmile je celý příběh postaven víceméně na vykonstruovaných náhodách, působí křečovitě. A ten pocit mě při čtení párkrát natolik pohltil, že jsem myslela, že to nedočtu. Naštěstí jsem si to pak rozmyslela a pokračovala dál. Rozhodně nelituji...

Natique
16.12.2017

Tuhle sérii prostě miluji :-)

mariva
28.11.2017

Hrozně jsem se těšila na pokračování Cizinky a i když jsem se trochu děsila počtu stránek, nakonec jsem ji zvládla neuvěřitelně rychle. Šlo by to ještě rychleji, ale kvůli tloušťce knihy se mi ji nechtělo nikam přenášet. Ale celý příběh byl úžasný, napínavý a čtivý, takže se knihu nechce odkládat. Snad je posledních asi 100 stránek mohlo být stručnějších. Dlouhé diskuze a popisy v závěru působily, jako kdyby autorka měla předepsaný povinný počet stran a potřebovala děj natáhnout. I tak se těším na další pokračování.

laydee
26.11.2017

Tenhle díl se mi opravdu velice líbil, plný zvratů, tajemství. Mox se mi celá série Cizinky líbí, jen ten překlad má pár much, ale to se dá přežít. Jde nám přeci o Claire a Jaimeho

petrakočárová
18.11.2017

Pěkná kniha.

sebemi
17.11.2017

Mořeplavec mě vzal s sebou a plula jsem na vlně dobrodružství a lásky Claire a Jamieho. Prostě miluji tuhle sérii a hlavně Jamieho :D

Aribana
16.11.2017

Zajímavá kniha, zaujala, stejně jako předchozí dva díly "Cizinka" a "Vážka v jantaru". Jsem ráda za každou knihu, která nespadá do tak silného detektivního žánru. Jen to množství chyb a překlepů...to snad ani neprošlo pod okem editora.

IvankaM
15.11.2017

1141 stránek a přesto to nestačí.
Naprosto dokonalé pokračování.
Bože jak já tuto sérii miluju. Geniální a chytlavé. Nemůžu se dočkat na další díl.

Fuksinka
09.10.2017

Právě jsem dokoukala seriál. Neznala jsem ho a neznala jsem ani knihy. Knihu jsem tedy otevřela od části, kde končí zatím poslední díl seriálu.

Není to špatné. Ale proboha, co je ten překladatel za vemeno? Skotové mluví galsky? Jako vážně? Jako Galie bylo označováno území dnešní Francie, Belgie a části několika okolních států. To snad ví každý, kdo má za sebou základku. Jako tipla bych si, že Skotové mluví spíš gaelsky.
Další, co mě dostalo, je Sassenachová! Pokud má potřebu nějak se popasovat se slovem Sassenach, nebylo by lepší nechat ho v původní podobě? Vždyť v knize jsou i gaelská a slova bez překladu. A nebo vymyslet úplně jiné slovo? Třeba ta "cizinka" v titulcích u seriálu mi vůbec nevadila. Sassenachová, to je jak oslovení kámošky ze základky. Doporučuji příště při překladu používat mozek, nebo aspoň google.

Doplnění: V rámci žánru není kniha vůbec špatná. Dobře se čte a dej je napínavý. Trochu škoda, že to sklouzlo už jenom k té "dobrodružné limonádě". Ovšem ta spousta chyb, která v knize je (např. Němci), mi vážně hodně vadí.

ptavichripkaa
02.10.2017

Skláním se před paní spisovatelkou Gabaldon neboť jsem i tuto knihu zhltla jako malinu. Do čvrtky jsem se těšila až Jamie znovu potká Claire a pak jsem hltala jejich společný příběh téměř v každé volné chvíli.
1125 stran na tabletu a stejně jsem se těšila na každou další stránku. Neskutečný příběh, co vás pohltí.

daza.dt
20.09.2017

Trošku jsem se toho natahování bála, ale musím říci, autorka nezklamala. V některých chvílích, už jsem si říkala " už ji dejte pokoj, alespoň na chvilku bez nějakých komplikací", ale děj má spád a nenašla jsem nějaká hluchá místa.
Jelikož trpím též těžkou formu "mořské nemoci" - (nezvládám ani labutě na pouti, na loď by mě nedostali ani párem volů) - Jamie je mi ještě bližší. Těším se na seriálové zpracování.
S knížkou jsem několik měsíců rozhodně nebojovala - knížka se čte skoro sama.

Michonne
23.08.2017

První třetina knihy plynule navazuje na závěr druhého dílu. Děj se odehrává na jiných místech (možná lépe řečeno časech), působí napínavě a rychle odsýpá.

Zbylá část knihy už maličko ztrácí původní šarm. Knihy série Cizinka jsou dosti obsáhlé a tady je asi první moment, kdy si to čtenář začne uvědomovat. Děj se zaobírá osobními problémy aktérů, nikoli známou historickou událostí, do které jsou zapleteni, což bylo na minulé knize právě to "extra" a hlavně se některé motivy (dost často) nápadně opakují.

Galánečka
27.07.2017

Kniha se mi líbila o něco méně než předchozí dva dílo a to asi proto, že se odehrávala z velké části v prostředí, které mi není zrovna nejsympatičtější. I přesto se mi ale velmi líbila, jen některé pasáže byly občas až moc detailní . Jamie a Clair opět nezklamali.

HankaHail
03.07.2017

Po 9 měsících trápení nad touto knížkou jsem se konečně rozhodla, že to nemá cenu a vzdávám to. Prvních 400 stránek bylo úžasných a nemohla jsem se od knížky od trhnout. Dalších 100 jsem nějak zvládla, ale okolo 500 jsem už prostě nemohla. Ke čtení jsem se musela vyloženě nutit, nemohla jsem se začíst a k tomu jsem se u knížky nudila. Navíc jsem věděla že mě ještě půlka, teda dalších 500 stran čeká, jímala mě hrůza a ke čtení mě to odrazovalo ještě víc. Dopadne to jako u Vážky z jantaru. První půlku knížky přečtu, jak knížka dopadne se dozvím ze seriálu.

Janixa
21.06.2017

Na Mořeplavce jsem byla zvědavá, nejvíc mě samozřejmě zajímalo setkání C. a J. Na to, jaké neuvěřitelné zápletky dokáže autorka vymyslet mě přijde, že tuto scénu malinko ošidila. Knížka se mi líbila, zvlášť dobrodružství na moři ubíhalo rychle. Těším se na další díl.

Kerberos
19.06.2017

Dobře se to čte,doporučuji

hana6090
19.05.2017

Řekla bych že zatím nejlepší pokračování cizinky. Kniha má celou dobu spád, je poutavá a výborně se čte. Asi nemám co víc k ní říct, Claire a Jamie jsou jako vždy úžasní a čtenář jim závidí :) Líbí se mi propojení žačátku knihy se závěrem, a jak od sebe všechno zapadlo. Autorka má jako vždy neuvěřitelný přehled o historii, ornitologii, léčitelství, lingvistice atd. až se tomu člověk musí divit. Těším se na Bubny podzimu.

pettrass
04.04.2017

Velmi jsem se těšila na další osudy Jamieho a Claire, ale jsem z knihy zklamaná a rozladěná. Nechápu proč každá kniha Diany Gabaldon musí mít tolik stran - rozsah 1016 stran je už i na mě moc!!! Knihou jsem se pročítala necelý rok, vůbec mě nebavila a nemohla jsem se do ní začíst. První díl byl super, druhý o něco míň a tenhle ani nevím, jak hodnotit. Dvě hvězdičky jsem dala proto, že aspoň některé části se mi líbily, i když jich bylo pomálu. Třetinový rozsah by určitě pomohl i příběhu, který nemusel být tak rozvláčný - neustále se opakující boje a příkoří obou hrdinů a jejich příbuzných už mě vytáčely a bylo mi celkem jedno, co se s nimi stane a jen jsem neustále kontrolovala, jestli se už blížím konci. Nevím jestli vůbec někdy přečtu pokračování a docela lituji, že jsem si další knihy koupila a ne jen vypůjčila v knihovně.

EvikU.
04.04.2017

Líbilo se mi, že se opět shledali. Ale místama už mi přišlo, že nejsou Jamie a Clare lidi, ale nějací nesmrtelní. Vše i vážné přežijou a to bez léků a podmínek. Souhlasím, že kratší kniha by z toho v tomto díle vyšla líp.

bookcase
12.02.2017

Čtivé, napínavé, ale už moc zdlouhavé.

marti7729
03.02.2017

Já prostě dobrodružství Claire a Jamieho miluju ! Ale tady musím srazit hvězdy - už to zkrátka nebylo ono divoké skotsko ani bitva aby se historie trochu poupravila což mi trochu chybělo i proto se těším na bubny a vkládám do nich větší naději. Mořeplavce jsem začala číst ihned po vážce , protože jediné co mě zajímalo jak bude úžasné shledání Claire a Jamieho po tolika letech a ejhle paradoxně tohle byla nejslabší část což doteď nechápu, Žádné velkolepé antré se nekonalo a dokonce musím říct, že se mi nelíbilo chování Claire ani Jamieho - bylo to jako by zamrzl čas . Logicky postupem času se člověk vyvíjí a to i náš divoký tvrdohlavý skot nebude vyjímkou a nebude se chovat jak puberťák. Můžu říct že v tomto případě se netěším ani na seriál , protože mě mořeplavec neuchvátil, doufám že Sam a Cait odvedou lepší práci a posunou laťku výš.

meredith6677
28.01.2017

Mořeplavec se mi doposud z téhle série líbil snad nejvíce! :) Rozhodně jsem se nemohla dočkat okamžiku, kdy se naši dva hlavní hrdinové opět setkají. A že ten okamžik stál skutečně za to :D Jak jsem si v předchozím díle oblíbila Ferguse, v tomto jsem se do něj zamilovala snad až po uši. Příběh je napínavý se spoustou nečekaných zvratů a jednoduše čtenáře pohltí, že než se naděje, má těch tisíc stránek knihy přečtených! Rozhodně se jdu vrhnout na další díl! :)

alsae
06.01.2017

O tohoto dílu jsem čekala víc, bavil mě asi do chvíle než se Claire vrátila. Pak už se autorka snažila dát tam co nejvíce nějakých dramat. Ti chudáci neměli chvíli klidu, jen co překonali jednu překážku byla tam hned další. Celý příběh je takový povrchní, mě přišel i docela nelogický, zbytečně překombinovaný, že si celou dobu říkáte, že už to snad ani nemyslí vážně. Jako by tam autorka dávala co jí zrovna napadlo, málem se utopili, epidemie, tyfu, otroci, kouzla, piráti.....
Už mi ani nepřijde, že to jsou ty samé postavy jako v Cizince, Claire je mi stále více nesympatická a Jamie už taky nějak ztratil kouzlo, škoda....první díl byl krásný.

zuzurana
23.12.2016

Zaciatok knihy bol super, ale potom ten dej bol v niektorych momentoch zdlhavy.. niektore momenty zbytocne opisovane, co mi prislo, keby sa to nepisalo, o to tensia kniha mohla byt.. niekedy som sa nudila, niekedy to bolo zaujimave.. som zvedava co ma caka v dalsej knihe.. ale bojim sa, ze autorka uz pise len preto, ze ma pocit ze to niekto chce a nevie co tam od radosti dat...

Rajthe
29.11.2016

Na tuto knihu jsem se neskutečně těšila, nebylo snadné ji sehnat. Musím říci, že mě trochu zklamala, děj by velmi často zdlouhavý a pro mě i tak trochu přeplácaný. Chybělo mi i prostředí Skotska, které zbožňuji.. Přesto se ale jdu hned vrhnout na další díl i navzdory těmto"nedostatkům" a jsem zvědavá, kam se posune děj.

mamakvocna
27.11.2016

Slátanina červené knihovny s Angelikou a pokud možno místy hodně rozvleklé.
Možná, že některé popisy míst a událostí měly co dočinění s historií, ale bude lepší si historii o Skotsku a o dalších aktivitách té doby přečíst někde jinde. Přečetla jsem tři díly i když je jich 7 nebo 8 a úplně mi to stačilo. Snad první díl "Cizinka" se přečíst dal, ale pokračování " Vážka v jantaru" a "Mořeplavec" bylo k nevydržení. Snažila jsem se, ale další díly nečtu.

zd0981
16.11.2016

Docela dobrý příběh pokažený nepravděpodobným množstvím protivenství, které musejí hrdinové překonávat. Autorka posunula knihu zase o kus dál už ne k červené knihovně, ale k soft pornu. Přibylo též slovní vaty, mohl jsem přeskočit i několik stránek, aniž bych ztratil souvislost.
Hrdinka působí místy ne dojmem zralé, moudré ženy, ale jako nevyzrálá puberťačka.
Copak kniha neměla žádnou redakci? Škoda.
Asi tak nějak :)