Mořeplavec

Claire zjišťuje, že Jamie u Cullodenu nepadnul, ale žil dál a vrátil se na své panství. Zde se několik let skrýval v jeskyni, kam mu jeho poddaní nosili jídlo, než se vydal Angličanům, aby jeho lid přežil z peněz za jeho hlavu. Při pobytu ve věznici se spřátelí s jejím velitelem, jehož život kdysi ušetřil, a zároveň objevuje tajemný... celý text

Claire zjišťuje, že Jamie u Cullodenu nepadnul, ale žil dál a vrátil se na své panství. Zde se několik let skrýval v jeskyni, kam mu jeho poddaní nosili jídlo, než se vydal Angličanům, aby jeho lid přežil z peněz za jeho hlavu. Při pobytu ve věznici se spřátelí s jejím velitelem, jehož život kdysi ušetřil, a zároveň objevuje tajemný zlatý poklad u severního pobřeží.
Po rozpuštění věznice jsou vězni převeleni do amerických kolonií, ale Jamie je ušetřen a poslán jako sluha na anglický statek...

1. vydání. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93544/moreplavec-93544.jpg 4.4245
Série:

Cizinka (3.)

Originální název:

Voyager (1993)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Plejáda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Přidat komentář
HankaHail
03. července

Po 9 měsících trápení nad touto knížkou jsem se konečně rozhodla, že to nemá cenu a vzdávám to. Prvních 400 stránek bylo úžasných a nemohla jsem se od knížky od trhnout. Dalších 100 jsem nějak zvládla, ale okolo 500 jsem už prostě nemohla. Ke čtení jsem se musela vyloženě nutit, nemohla jsem se začíst a k tomu jsem se u knížky nudila. Navíc jsem věděla že mě ještě půlka, teda dalších 500 stran čeká, jímala mě hrůza a ke čtení mě to odrazovalo ještě víc. Dopadne to jako u Vážky z jantaru. První půlku knížky přečtu, jak knížka dopadne se dozvím ze seriálu.

Janixa
21. června

Na Mořeplavce jsem byla zvědavá, nejvíc mě samozřejmě zajímalo setkání C. a J. Na to, jaké neuvěřitelné zápletky dokáže autorka vymyslet mě přijde, že tuto scénu malinko ošidila. Knížka se mi líbila, zvlášť dobrodružství na moři ubíhalo rychle. Těším se na další díl.

Kerberos
19. června

Dobře se to čte,doporučuji

hana6090
19. května

Řekla bych že zatím nejlepší pokračování cizinky. Kniha má celou dobu spád, je poutavá a výborně se čte. Asi nemám co víc k ní říct, Claire a Jamie jsou jako vždy úžasní a čtenář jim závidí :) Líbí se mi propojení žačátku knihy se závěrem, a jak od sebe všechno zapadlo. Autorka má jako vždy neuvěřitelný přehled o historii, ornitologii, léčitelství, lingvistice atd. až se tomu člověk musí divit. Těším se na Bubny podzimu.

pettrass
04. dubna

Velmi jsem se těšila na další osudy Jamieho a Claire, ale jsem z knihy zklamaná a rozladěná. Nechápu proč každá kniha Diany Gabaldon musí mít tolik stran - rozsah 1016 stran je už i na mě moc!!! Knihou jsem se pročítala necelý rok, vůbec mě nebavila a nemohla jsem se do ní začíst. První díl byl super, druhý o něco míň a tenhle ani nevím, jak hodnotit. Dvě hvězdičky jsem dala proto, že aspoň některé části se mi líbily, i když jich bylo pomálu. Třetinový rozsah by určitě pomohl i příběhu, který nemusel být tak rozvláčný - neustále se opakující boje a příkoří obou hrdinů a jejich příbuzných už mě vytáčely a bylo mi celkem jedno, co se s nimi stane a jen jsem neustále kontrolovala, jestli se už blížím konci. Nevím jestli vůbec někdy přečtu pokračování a docela lituji, že jsem si další knihy koupila a ne jen vypůjčila v knihovně.

EvikU.
04. dubna

Líbilo se mi, že se opět shledali. Ale místama už mi přišlo, že nejsou Jamie a Clare lidi, ale nějací nesmrtelní. Vše i vážné přežijou a to bez léků a podmínek. Souhlasím, že kratší kniha by z toho v tomto díle vyšla líp.

bookcase
12. února

Čtivé, napínavé, ale už moc zdlouhavé.

marti7729
03. února

Já prostě dobrodružství Claire a Jamieho miluju ! Ale tady musím srazit hvězdy - už to zkrátka nebylo ono divoké skotsko ani bitva aby se historie trochu poupravila což mi trochu chybělo i proto se těším na bubny a vkládám do nich větší naději. Mořeplavce jsem začala číst ihned po vážce , protože jediné co mě zajímalo jak bude úžasné shledání Claire a Jamieho po tolika letech a ejhle paradoxně tohle byla nejslabší část což doteď nechápu, Žádné velkolepé antré se nekonalo a dokonce musím říct, že se mi nelíbilo chování Claire ani Jamieho - bylo to jako by zamrzl čas . Logicky postupem času se člověk vyvíjí a to i náš divoký tvrdohlavý skot nebude vyjímkou a nebude se chovat jak puberťák. Můžu říct že v tomto případě se netěším ani na seriál , protože mě mořeplavec neuchvátil, doufám že Sam a Cait odvedou lepší práci a posunou laťku výš.

meredith6677
28. ledna

Mořeplavec se mi doposud z téhle série líbil snad nejvíce! :) Rozhodně jsem se nemohla dočkat okamžiku, kdy se naši dva hlavní hrdinové opět setkají. A že ten okamžik stál skutečně za to :D Jak jsem si v předchozím díle oblíbila Ferguse, v tomto jsem se do něj zamilovala snad až po uši. Příběh je napínavý se spoustou nečekaných zvratů a jednoduše čtenáře pohltí, že než se naděje, má těch tisíc stránek knihy přečtených! Rozhodně se jdu vrhnout na další díl! :)

alsae
06. ledna

O tohoto dílu jsem čekala víc, bavil mě asi do chvíle než se Claire vrátila. Pak už se autorka snažila dát tam co nejvíce nějakých dramat. Ti chudáci neměli chvíli klidu, jen co překonali jednu překážku byla tam hned další. Celý příběh je takový povrchní, mě přišel i docela nelogický, zbytečně překombinovaný, že si celou dobu říkáte, že už to snad ani nemyslí vážně. Jako by tam autorka dávala co jí zrovna napadlo, málem se utopili, epidemie, tyfu, otroci, kouzla, piráti.....
Už mi ani nepřijde, že to jsou ty samé postavy jako v Cizince, Claire je mi stále více nesympatická a Jamie už taky nějak ztratil kouzlo, škoda....první díl byl krásný.

zuzurana
23.12.2016

Zaciatok knihy bol super, ale potom ten dej bol v niektorych momentoch zdlhavy.. niektore momenty zbytocne opisovane, co mi prislo, keby sa to nepisalo, o to tensia kniha mohla byt.. niekedy som sa nudila, niekedy to bolo zaujimave.. som zvedava co ma caka v dalsej knihe.. ale bojim sa, ze autorka uz pise len preto, ze ma pocit ze to niekto chce a nevie co tam od radosti dat...

Rajthe
29.11.2016

Na tuto knihu jsem se neskutečně těšila, nebylo snadné ji sehnat. Musím říci, že mě trochu zklamala, děj by velmi často zdlouhavý a pro mě i tak trochu přeplácaný. Chybělo mi i prostředí Skotska, které zbožňuji.. Přesto se ale jdu hned vrhnout na další díl i navzdory těmto"nedostatkům" a jsem zvědavá, kam se posune děj.

mamakvocna
27.11.2016

Slátanina červené knihovny s Angelikou a pokud možno místy hodně rozvleklé.
Možná, že některé popisy míst a událostí měly co dočinění s historií, ale bude lepší si historii o Skotsku a o dalších aktivitách té doby přečíst někde jinde. Přečetla jsem tři díly i když je jich 7 nebo 8 a úplně mi to stačilo. Snad první díl "Cizinka" se přečíst dal, ale pokračování " Vážka v jantaru" a "Mořeplavec" bylo k nevydržení. Snažila jsem se, ale další díly nečtu.

zd0981
16.11.2016

Docela dobrý příběh pokažený nepravděpodobným množstvím protivenství, které musejí hrdinové překonávat. Autorka posunula knihu zase o kus dál už ne k červené knihovně, ale k soft pornu. Přibylo též slovní vaty, mohl jsem přeskočit i několik stránek, aniž bych ztratil souvislost.
Hrdinka působí místy ne dojmem zralé, moudré ženy, ale jako nevyzrálá puberťačka.
Copak kniha neměla žádnou redakci? Škoda.
Asi tak nějak :)

minde
14.11.2016

Uf, tak konečně jsem to dnes dočetla. No na to, že má kniha 1000 stran a ještě musím chodit do práce, doma manžel a děti...takže moc času jsem neměla, tak na to jsem to ještě celkem rychle přečetla. Protože jinak se to ani nedalo. Stránky ubíhaly jedna za druhou, já byla čím dál víc zvědavá co bude dál, až byl najednou konec. Skvělé, super, možná zatím nejlepší díl z těch tří co jsem četla, uvidíme co bude dál....Už se těším na další 3. sérii, která se už točí :-)

ksander33
26.10.2016

Do třetice všeho dobrého, takže za tři. Opět jedno dobrodružství střídalo druhé, napínavé scény, zápletky a dějové linky převládly nad rozvíjením postav a jejich vztahů... Celou dobu jsem čekala, kdy si ti dva řeknou, jaké pro ně bylo těch 20 let. A co Randall? Takový záporák a ve třetím díle jsou o něm 3 slova? To Claire opravdu nezajímalo, jak to celé dopadlo? Od Mořeplavce jsem čekala román, ale je to spíš akčňák. Některé popisy scén jsou chaotické a těžko jsem se v nich orientovala. Mile mě překvapil návrat jedné postavy a otázky, které vyvolala. Naopak mě zklamala postava Johna Greye, kterému se v knize mohlo dostat více prostoru. Jako by knížka skončila dříve než měla. Do čtvrtého dílu se pustím jen ze zvědavosti, ale tuším, že hvězdiček nepřibude.

kristyna6626
11.10.2016

Další úžasné dílo. O něco více dobrodružství (a plavení :D ) což tomu i trochu svědčilo. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. :)) (Jen škoda, že nemůžu začít hned :DD )

Niarra
14.09.2016

Z Mořeplavce mám tak nějak smíšené pocity. To, co jsem očekávala, že se bude v knize řešit, se řešilo jen okrajově nebo vůbec a naopak tam bylo plno jiných, naprosto nečekaných událostí. Bavila mě první část, než došlo k onomu setkání, na které jsem se strašně moc těšila, ale už samotné setkání a vše, co následovalo mi přišlo slabší a kniha mě moc nebavila. Opět mě začala bavit až na konci, kdy se pořád něco dělo. Občas jsem se v ději i ztrácela, třeba jsem nějakou dobu ani nevěděla, na kterém ze dvou zmiňovaných a velmi vzdálených kontinentů se nacházejí a říkala jsem si, jestli mi někdo neposunul záložku v knize anebo že mi něco uniká (spoiler: a stále mi nějak nedošlo, proč tam byla asi třikrát zmíněná Indie :-D ). A také mi začalo už trochu vadit to neustálé "štěstí na situace a náhodná setkání", obzvlášť, když se děj neodehrává zrovna na malém území. Za mě tedy bohužel průměr, série mi přirostla k srdci, ale Mořeplavec mě příliš nenadchl :-( Snad budou Bubny podzimu lepší.

jana1976
14.09.2016

Knížku bych rozdělila na tři části. První třetina mě nadchla, byla jsem dějem pohlcená. Druhá část mě nějak moc nebrala. Mrzelo mě, že autorka víc čtenáře nenapínala při hledání Jamieho. Přišlo mi to moc jednoduché... vrátit se do minulosti, sednou na dostavník a zajít do tiskárny. Čekala jsem větší drama.... Závěr knihy mě přišel moc překombinovaný.
Je to jen můj vnitřní pocit, nicméně se mi kniha líbila. Je to pěkné, oddechové čtení. Jdu do dalšího dílu.

Vercutka
03.08.2016

Prvních 300 stran super, pak mě to přestalo bavit :( u strany 700 jsem si řekla, že už to nebudu dále číst.

likaf
29.07.2016

Neskutečně napínavé. Přečetla jsem ji během pár dní a už se těšila na další.

LahoferRose
22.07.2016

Bohužel, bavilo mě jenom zjištění co Jamie těch 20 let dělal, jinak..... i nalodění bylo ještě dobrý, ale ten konec? Jen jsem protáčela panenkami, jak moc je to překombinované a ztratila jsem zájem. Nevím, nevím, jestli se pustím do čtvrté.

katallinka
13.07.2016

Čekala, jsem že kvalita knížek série začne pomalu klesat. Prvních asi 120 stran jsem se dokonce nemohla nějak začíst a začínala jsem si říkat, že bude asi problém knihu dočíst. ALE pak došlo ke zvratu a já přečetla asi 600 stran na jeden zátah. Pořád se něco dělo, neustálé zvraty, rozvíjení a posouvání příběhů a samozřejmě skvělý Jamie, který se vždy někde objeví a zachrání situaci.

JanickaP
30.06.2016

I přes velké množství stránek se dá knížka rychle přečíst, jelikož se hezky čte. Co se týče děje, byly momenty, když jsem se od knížky nemohla odlepit a pak zase bylo několik stran, které bych mohla klidně přeskočit. Ale jelikož Cizinku zbožňuji, už se těším až začnu číst další díl.

Petra de Valo
03.04.2016

Začalo to dobre, Jamie ako osamelý a mlčanlivý vodca svojich spoluväzňov bol skvelý, konečne dospel a dozrel v muža. No keď sa k nemu vrátila Claire, stalo sa z neho zase to nezrelé chlapčisko a takmer 50-ročná Claire sa takisto chová ako nezrelá dievčinka. Tiež ma úplne naštvala Jenny, keď nechala Claire odísť preč. Dočítala som asi do troch štvrtín, ďalej to nešlo. Príbehu by prospelo, keby bol o polovicu kratší. A ako aj u predošlých dvoch dielov, aj v tomto mi chýbalo to čaro, ktorým oplýval seriál.

michaela3913
28.03.2016

Svižný zajímavý děj.Pocit,že jste součástí děje,což oceňuji. Barvitý popis,historicky propracované. Osobně si myslím,že popis osob a jejich charakterů je naprosto vyčerpávající. Za mně 100%. I těch několik set stran se četlo lehce.

Dymond
06.09.2015

Cizinku jsem přečetla celou. U Vážky v jantaru jsem přeskakovala a u Mořeplavce jsem četla každou druhou kapitulu... Nemám odvahu si kupovat další díl. Nevěřím, že bych ho dočetla...

alexvera
02.08.2015

Wow .. a páni. Musím říct že tento díl se mi líbil více než ty dva předchozí. Kniha mě na začátku pohltila a vyplivla až na konci. Jednu postavu jsem v knize opravdu nečekala a když se tam objevila, tak mi opravdu poklesla brada. Super díl u kterého se nemáte šanci nudit ani jeden jediný odstavec! :)

Tesset
19.07.2015

Super! Třetí díl se mi líbil možná o malinko více než druhý. Setkání Claire a Jamieho bylo úžasné. Taky mě velice bavily některé hlášky postav, především Jamieho :) Zatím jsem spokojená s celou sérií. Pokud bude seriál pokračovat a bude mít stejnou kvalitu jako první řada, budu nesmírně nadšená!

jana.hud
08.06.2015

Claire s dcerou vypátrají Jamieho v historických spisech a ona se rozhodne za ním přes kameny vrátit....v knize se pak prolíná jejich aktuální příběh a vyprávění obou o jejich životech v minulých 20ti letech.
Opět příběh, který chytne a nepustí dokud ho nedočtete...líbil se mi moc, až na ten trochu překombinovaný závěr.