Hořící kříž

Píše se rok 1771 a válka je na spadnutí. Manželka Jamieho to tvrdí také. A Jamie jí chtě nechtě musí věřit, neboť jeho žena ví to, co mohou znát jen cestovatelé časem. Claire se narodila v roce 1918 a během druhé světové války pracovala jako zdravotní sestra a jako Cizinka putovala drsnou skotskou vysočinou. Anglická dáma se ocitla na místě, kde by žádná lady v roce 1743 neměla být. Jedinými Angličany ve Skotsku totiž tehdy byli pouze vojáci armády krále Jiřího. Claire – manželka, matka a sestra – je stále cizinkou, putující časem, a jejím jediným záchytným bodem je láska k milovanému Jamiemu. Její znalost budoucnosti už Jamiemu několikrát pomohla, ale uvrhla ho i do mnoha nebezpečí. A revoluce se blíží... Shoří jejich životy jako papír, nebo budou dál plát jak velký oheň?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391964/horici-kriz-0Iw-391964.png 4.111

Cizinka (5.)

The Fiery Cross (2001)

Vydáno:, Omega

Kniha Hořící kříž

SlamLenka

Tak po Bubnech podzimu, které mi zatím přišly nejsvižnější a nejchytlavější, je Hořící kříž zase o něco slabší. Jsou v něm tedy i části, které byly hodně dobře zpracované (např. farma Beardsleyových, "nehoda" Betty nebo události kolem Alamance), ale co mě fakt dostalo, to je ten začátek - vážně je skoro pětina té celé obrovské knihy jen o událostech prvního dne?
Jinak musím říct, že Roger je snad nejvíc smolná postava - být jím, už jsem se dávno vrátila přes kameny zpět. Co má ale u mě obrovské plusové body, je ten závěrečný comeback - díky za něj, tahle postava mi tam chyběla! =)

mariva
21.12.2018

Další díl Cizinky se mi opět líbil, jen si říkám, proč musí mít každá kniha téměř 1 500 stránek? Spousta dlouhých popisů a rozhovorů by se určitě dala zkrátit, aniž by to knize ubralo na zajímavosti. I když mě čtení pořád bavilo, chvílemi jsem si připadala jako kdybych měla splnit nějaký náročný úkol a prokousat se knihou až do konce. Takže příhody Claire i ostatní na výbornou, jen to množství stránek bych trochu přibrzdila.