Hořící kříž 2

Hořící kříž 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231799/bmid_horici-kriz-2-231799.jpg 4 217 35

Cizinka / Outlander série

V předchozích dílech a první části se Claire po smrti svého manžela Franka Randalla vydala skrze posvátné kameny ve Skotsku do minulosti, aby opět vyhledala svého milovaného Jamieho. Osudovým milencům však nebyl souzen klid. Po řadě vzrušujících dobrodružství je vichry osudu zavály do Ameriky. Tam je brzy následuje i jejich dcera Brianna, dosud žijící v bezpečném Bostonu současnosti. Během svého pátrání po rodinné minulosti totiž odhalí smrtelné nebezpečí, které hrozí Claire a Jamiemu. Minulost je však drsná a krutá a pranic nehledí na tužby a záměry prostých lidí. Naši hrdinové a hrdinky museli čelit dalším nebezpečenstvím. Šíří se nepokoje a řeči o možném povstání. Claire a její blízcí jsou si vědomi, že na počátku sedmdesátých let 18. století se neodvratně blíží okamžik, kdy se bude muset každý člověk v kolonii rozhodnout, na kterou stranu se přidá. A tak vzplane hořící kříž - prastarý symbol skotských válečných vůdců - svolávající své věrné do bitvy. Jamie ví, že musí ochránit svou rodinu a vytáhnout do krvavé války. A Clarie tuší, že se budou muset všichni obětovat.Román plný života, zrady, lásky, touhy po penězích a moci, pokračuje.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Deus , Plejáda

The Fiery Cross , 2001

hanka9238
05.02.2022 5 z 5

A mě se kniha líbila. Nepřišla mi nejslabší, bavila mě a hurá na další díl.

Kamcatak
10.04.2020 3 z 5

Hodnocení celé knihy Hořící kříž:
Tak tuto knihu jsem prozatím četla nejdéle ze všech :D Začala jsem už před několika lety, ale moc mě to nebavilo, zdlouhavý popis jednoho jediného dne jsem moc nedávala :D A pak jsem knihu musela vrátit do knihovny. Tentokrát jsem zkusila znovu, pokračovala jsem přibližně v místě, kde jsem tenkrát skončila a za pár týdnů jsem dočetla. Zbytek knihy jsem si už užila, druhá část mě bavila více.
Přesto hodnotím prozatím jako nejslabší díl série. Těším se na Ledový dech :)

Páájinka
08.04.2020 5 z 5

Nádherná kniha

jana1976
06.04.2020 3 z 5

Mám ráda sérii Cizinka, ale Hořící kříž mě nijak neoslovil. Nic moc se nedělo, až na pár okamžiků, zbytečných slov okolo ničeho.... Jsem zvědavá na další díly a na osudy všech....

Lucie_1984
28.12.2019 5 z 5

Úžasné, tuhle sérii miluju

kykiryki28
10.11.2019 4 z 5

Za mě je druhá část Hořícího kříže mnohem lepší než ta první. Děj je mnohem zajímavější a napínavější. Jsem hrozně zvědavá, jak se to bude dále vyvíjet a už se nemůžu se dočkat, až si přečtu šestý díl - Ledový dech.

hankapimi
31.08.2019 3 z 5

Kdo jednou začal s Cizinkou a Vážkou v jantaru, tak čte (někdy s výhradami) další díly už jen ze zvědavosti. Lehká četba pro letní horké dny se studeným pitím....

Ronnie68
15.08.2019 5 z 5

Kniha se mi četla skvěle ... těším se na další díl ...

martina1199
28.04.2019 3 z 5

Pořád mi jako nejlepší díl série přijdou Bubny podzimu, ale ani Hořící kříž II. ušel. Obecně se mi v této sérii líbí hlavně díly z Nového světa. I tento díl měl slabší a silnější momenty, dovoluji si tvrdit, že mu tentokrát kralovali hlavně mužští hrdinové - Jamie a Roger.

Ereniss
14.11.2018 2 z 5

Nejslabší díl. Zajímavých bylo asi posledních 80 stran.

Denisa153
13.11.2018 3 z 5

Jako u předchozího dílu, je to trošku nuda... Tyto dva díly jsou za mě nejslabší z celé série.

milena8281
06.09.2018 3 z 5

Čekala jsem asi napínavější děj, tento byl dost usedlý. Každopádně chudák Roger, že mezi ty šutry vůbec lezl, autorka no asi nemá moc ráda, když mu vždycky nachystá takový drsný osud. No nakonec přežil a zdá se, že se z toho i vzpamatuje. Nicméně tenhle díl byl zatím asi nejslabší.

Odík
25.05.2018 4 z 5

Ani jsem se do ní nechtěla pouštět, ale stejně jsem dočetla.

ptavichripkaa
01.05.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nejde si neoblíbit Jamieho a Claire. Teď se jen dočkat dalších 3 dílů.

daza.dt
04.03.2018 5 z 5

přesně - série je úžasně čtivá, už se těším na další díly

Lavin
06.02.2018 5 z 5

Celá série je prostě super!

katallinka
04.10.2017 5 z 5

Tento díl se mi hodně líbil. Přišlo mi, že ubylo sexu a Jamie nebyl pořad hrdinou všech situací. Za mě rozhodne jeden z lepších dílu. Děj velmi pěkně ubíhal. Chtěla bych další díl. Doufám, že ho u nás vydají, protože konec zůstal zase hodně otevřený. Ty chyby jsou rozhodně katastrofální nechápu, kdo to v tomhle stavu pustil k prodeji.

AlenaF
13.09.2017 5 z 5

Shlédla jsem seriál CIZINKA na DVD, 1. i 2. sérii, a musela jsem opět vzít knihy a přečíst je. Vychutnala jsem si to. Ale teď musím čekat na další díly, škoda.

LenkaP.
01.07.2017 3 z 5

Když jsem před asi 2 lety viděla ukázku na AXN hned jsem se do toho seriálu zamilovala, a netrvalo dlouho a musela jsem přečíst knížky nádhera, četlo se to samo. Cizinka super, Vážka v jantaru boží celou jsem ji probrečela, Mořeplavec to samé ani jsem přes slzy neviděla slova, Bubny podzimu to se dalo, ale nebylo to tak záživné, Hořící kříž taky slabé ale přečetla jsem obě. V květnu 2017 měl prý vyjít Ledový dech tak jsem se celí rok těšila a dnes zjistím že bude vycházet až 2020 a to jestli. 7 díl 2021 Paměť kostí, 8 díl 2022 Vepsáno krví vlastního srdce, 9 díl ? asi 2023 Tak máme 3 roky na to si to celé přelouskat znovu:))) Ale určitě doporučuji

Michelinecka84
12.05.2017 3 z 5

Už mě to tolik nebavilo jako první díly cizinky. Řekla bych, že tak do Bubnů podzimu to ještě jde ale tady už je moc jmen, často se opakující popis přírody, postav, zvířat apod. Pokud by to tam nebylo byla by kniha tak o polovinu kratší :) Musím říct, že jsem oba dva díly už spíše přelouskala abych to měla dočtené. Jen občas mě děj zaujal.

Skotsko historické romány

Diana Gabaldon