Vepsáno krví vlastního srdce

Píše se rok 1778: Francie vyhlašuje válku Velké Británii, britská armáda opouští Philadelphii a jednotky George Washingtona opouštějí údolí Forge. Jamie Fraser se vrací z vodního hrobu, aby zjistil, že jeho nejlepší přítel se oženil, jeho nemanželský syn ke své hrůze zjistil, kdo je jeho pravý otec a jeho milovaný synovec Ian se chce oženit s Kvakerkou. A Jamieho manželka Claire s jeho sestrou, Jenny dávají věci do pořádku. Jamie s Claire jsou vděční, že jejich dcera Brianna s rodinou žije ve Skotsku dvacátého století a jsou relativně v bezpečí. Nebo ne? Ve skutečnosti Brianna hledá svého syna, který byl unesen mužem, jenž je odhodlán dozvědět se jejich rodinné tajemství za každou cenu. Její manžel Roger, se odvážil k cestě do minulosti ve snaze syna nalézt... I když syn přítomnost neopustil. Teď, když je Roger pryč, se únosce může zaměřit jen na jeden cíl: Briannu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429171/big_vepsano-krvi-vlastniho-srdce-YWA-429171.jpg 4.589

Cizinka / Outlander 8.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Omega

Written in My Own Heart's Blood, 2014

Kniha Vepsáno krví vlastního srdce

TeraBla

Klasická Gabaldon, čtivější než předchozí díl. Přesto mě americké občanské války se zástupem jmen vojevůdců trochu nudí. Ráda jsem se vrátila do přírody a ještě radši bych se vrátila do Skotska. Obecně se Gabaldon dobře čte, je nenáročná, odpočinková a pobaví.

macektygr

Když jsem knihu uviděla , moje srdce zaplesalo .....Miluji bichle , čím více stránek kniha má , tím více se na ni těším! A tady bylo opravdu na co , paní Diana nezklamala. Opravdu mi velmi zpestřila prázdninový čas, ovšem způsobila, že jsem poněkud zanedbala práce na zahradě. Celá série mě zaujala , některé díly se mi zdály slabší , ale tenhle poslední (doufám , že nebude dlouho poslední) opravdu nemá chybu ! Pokud někdo ještě nezná tuto sérii , tak mu závidím , má se opravdu na co
těšit ! A my ostatní na další pokračování....

eliska8413

Autorka si možná vzala k srci výtky z minulého románu a do této knihy zahrnula jen jednu bitvu a navíc bez vojenských terminus technicus, za což jí patří moje neskonalé díky.
Rozdělit příběh na tři linky se jevil jako zajímavé zpestření, ale protože se vlastně ve dvou dalších nic moc závratného nestalo, naopak jsem v nich nacházela až příliš mnoho nesrovnalostí a chyb, tak to beru jen jako autorčin pokus o změnu tempa příběhu, který se úplně nepovedl a v příštím díle už se vrátíme do starých časů s jednou dějovou linkou (a snad bez bitevních rozborů). Vzhledem k tomu, že nám hlavní hrdinové poměrně rychle stárnou, je jasné, že na jejich vášeň už nás Gabaldon neutáhne, ale přesto mě teď bavili víc, jejich běžné starosti, denní rutina a přesto to pevné pouto, které bohužel u ostatních postav nějak necítím a nevidím. Možná je to i tím, že se vlastně skoro vůbec neznají, ale prý hluboce a upřímně milují, pak se vezmou, nic moc spolu neprožijou a šup už jsou těhotný.
Přesto se mi díl četl opravdu dobře. Žádná skandální odhalení, nic extrémně pornografického ani nechutného. Až teda na opravdu nihilistický popis operace, který se však dal přeskočit bez ztráty děje.

malýčtenář

Souhlasím, že tato kniha mě až tolik neupoutala. Popis bitev a vojenské záležitosti mi přijde zdlouhavý a nezaživný, aspoň pro mne. Přivítala bych více ze života hlavních postav. Ale zdá se mi už nemožné vymyslel další osudy. Doufám, že to už byl poslední díl. Nevadí mi obsáhlé knihy, pokud je děj napínavý a má spád.

hankapimi

Kristova noho, to je fakt umění vyplodit tolik literární hlušiny o ničem, smekám před autorkou pomyslný klobouk. A ze zázraku cestování přes kameny se stal takový normoš výlet sem a tam.... Tento díl mne téměř utrápil a další díl s velkou pravděpodobností už beze mne... A ty dvě hvězdy jsou za obrovskou slovní zásobu paní spisovatelky a talent vršit stránku za stránkou !

marti7729

(+ SPOILER) Já mám tentokrát velmi smíšené pocity z knihy. Suma sumárum kniha je zajímavá, bavila mě z větší části a doporučila bych si ji přečíst, ale zároveň tam bylo opravdu plno stran o ničem což mi u předchozích dílů tolik nepřišlo. Co se mi líbilo byla dějová linka Rogera a Brianny, tam to bylo nesmírně zajímavé a napínavé. A doufám, že dostanou prostor v další knize, pokud nějaká bude aby mohli prevypravet své dobrodružství než se dostali na hřeben. Claire s Jamiem se chovali tak jako kdyby jim bylo max 40 a ne 60 a celkove mi jejich linie už přišla mnohdy nudná a nereálná. Co se týká akce, válek, zaplete těch tam bylo plno a určitě to ocení každý kdo tohle téma čte rád, me osobne osidlovani Ameriky a celkove dějiny moc nebaví, takže ani kniha me tolik neoslovila.

Dadula118

Já asi nejsem smířená s tím, že už není další díl o Jamiem a Claire. Potřebuju další díl....

SynD

série dočtena, uf. zatím poslední kniha opět obsahuje stovky stran literární hlušiny a mnohokrát vyvařené momenty ohrožení, operací, bitev a stavů na umření. nejzajímavější je dějová linie Brianny a Rogera, škoda že jí nebylo více. a potěšilo mě rodinné štěstí mladého Iana.

nejvíc ze všech knih zde ale vystupuje na povrch podivně slizké zaobírání se sexuální orientací jedné z postav. z homosexuality, která je prostě jedním z typů orientace, dělá autorka jakousi lepkavou senzaci, k níž se neustále vrací úchylným způsobem. docela by mě zajímal psychologický rozbor díla - tedy voyerského zájmu o mužskou homosexualitu, celkové brutality a záliby v nechutných detailech.

u násilných scén z Wentworthu na konci první knihy série se ještě dalo věřit tomu, že byly potřeba pro příběh a vývoj postav. při pohledu zpátky ale zjišťuju, že spíš sloužily jen jako outlet pro autorčiny zvrhlé choutky.