Vážka v jantaru

Kniha navazuje na první díl s názvem „Cizinka“. V něm se mladá žena Claire, která tráví na skotském venkově po konci druhé světové války své druhé líbánky, ocitá po doteku záhadných menhirů o dvě stě let zpět v období, kdy vrcholí snahy Stuartovců o znovuzískání skotského trůnu a do boje jsou vtaženy i skotské rodinné klany. Claire je přinucena pod vlivem krutých okolností provdat se za Skota jménem Jamie Fraser, do kterého se postupem času velice zamiluje a místo možného návratu ke svému prvnímu manželovi a do moderní doby zůstává s ním. Tento díl nás přivádí do Francie, kam se Jamie se svou manželkou Claire ukryl před brutálním útokem velitele anglické pevnosti ve Skotsku, který jej neprávem nařkl z vraždy a udělal z něj tak psance. Jeho příbuzný mu nabízí nejen střechu nad hlavou, ale i luxusní bydlení a přístup do vyšší společnosti tím, že ho v jeho nepřítomnosti bude zastupovat a povede mu obchod s vínem. V Paříži se také u dvora objevuje skotský následník, který zde žije v exilu a snaží se získat prostředky pro další válečný pokus o nástup na trůn......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74937/vazka-v-jantaru-Yhs-74937.jpg 4.4648

Cizinka / Cudzinka (2.)

Vydáno:, Plejáda

Dragonfly in Amber (1992)

Kniha Vážka v jantaru

ivka67

Co dodat Diana Gabaldon je skvělá vypravěčka,850 stran poutavého čtení.

madem

Věřím, že pro spoustu čtenářek je to srdeční záležitost, ale mě ani druhý díl nechytl. No, přečetla jsem to. Některé kapitoly byly lepší, chvílemi mi to však přišlo zdlouhavé a zbytečně popisné.
Samozřejmě by mě zajímalo, jak to bude dále, ale raději si dám chvíli pauzu a pak mě to třeba nadchne více.

Denous93

Vyborna kniha, ale prvni dil me bavil vic.

PaníUč

Skvělá, jako první díl. Těším se na další.

NoelHudson

Ten konec, Bože ten konec! Brečela jsem jak malá želva a to přitom je jasné, že ten pořádný doják teprve přijde. Honem musím na další díl!

Joyce24

Opět přečteno v rekordním čase. Nemohla jsem se od knihy pomalu ani odtrhnout. Více historie mi nevadilo, naopak jsem si rozšířila své vědomosti jednak z knížky, jednak z internetu, kde jsem si vyhledala další informace. Velmi čtivé napsáno, určitě si přečtu postupně i další díly.

Ještě poznámka k překladu. V prvním díle vyřizoval Dougal vzkaz Claire od Geilis, aby si zapamatovala rok 1967. Rok, kdy odešla do minulosti Geilis a najednou se ve Vážce zmiňuje rok 1968 !!!! Všimla jsem si, že každý díl překládal jiný překladatel, ale není snad takový problém si přečíst předchozí díl, aby překladatel věděl na co navazuje. Nehledě na stylistické a gramatické chyby překladu, kazí to celkový dojem a to samé se týká i dalšího dílu Mořeplavec. Nevím, jestli je to více chyba překladatele nebo korektora, ale při četbě je to obtěžující.

MisaSutcliff

Z audioknihy Cizinka jsem byla vážně nadšená a byla jsem zklamaná, že Vážku v jantaru budu muset reálně číst. Samozřejmě, že jsem ji rozečetla hned po doposlouchání Cizinky. A "četla" ji dalších několik měsíců. Nedělám to ráda, ale já tu knihu prostě vzdávám. Když po víc jak půl roce něco nejsem schopná dočíst a nemám ani potřebu nebo chuť ve čtení pokračovat, je to špatně. Přitom jsem se opravdu snažila. Značně demotivační je už jen začátek. Mysleli byste si, že se vrátíte za Claire a Jamiem do roku 1744? Omyl, začíná se v roce 1968. Šok? Jako blázen. Ale budiž. Jakmile skousnete, že víte jak kniha skončí a tudíž vlastně nemáte důvod ji číst a pokračujete, tak... se nic nestane. Jamie s Claire jsou ve Francii a prakticky až do poloviny knihy se nestalo nic zásadního, překvapivého nebo jakkoliv atraktivního pro čtenáře. Prostě nic. Možná dál se to zlepší, ale já asi nemám vůli to další půlrok zjišťovat. Takže sice s těžkým srdcem (ale pro vlastní dobro) Vážku vzdávám a dám šanci aspoň seriálu. Tam je snad pořád na co koukat.

Erawan

Asi jsem čekala něco jiného... Snad první knížka, ve které jsem přeskakovala po mnoha stránkách, bylo to na mne moc politiky. Připouštím, že jsem se dost poučila o historii (s drobnou pomocí strejdy Gůgla a tety Wiki), ale rozhodně se mi první díl víc líbil. Moje dojmy z knížky přesně a dokonale vystihuje komentář uživatele Ilirea25, líp bych to nenapsala :-). A hodně, hodně váhám, jestli mám jít do dalších dílů...

Manželská past
Manželská past