Vážka v jantaru

Kniha navazuje na první díl s názvem „Cizinka“. V něm se mladá žena Claire, která tráví na skotském venkově po konci druhé světové války své druhé líbánky, ocitá po doteku záhadných menhirů o dvě stě let zpět v období, kdy vrcholí snahy Stuartovců o znovuzískání skotského trůnu a do boje jsou vtaženy i skotské rodinné klany. Claire je přinucena pod vlivem krutých okolností provdat se za Skota jménem Jamie Fraser, do kterého se postupem času velice zamiluje a místo možného návratu ke svému prvnímu manželovi a do moderní doby zůstává s ním. Tento díl nás přivádí do Francie, kam se Jamie se svou manželkou Claire ukryl před brutálním útokem velitele anglické pevnosti ve Skotsku, který jej neprávem nařkl z vraždy a udělal z něj tak psance. Jeho příbuzný mu nabízí nejen střechu nad hlavou, ale i luxusní bydlení a přístup do vyšší společnosti tím, že ho v jeho nepřítomnosti bude zastupovat a povede mu obchod s vínem. V Paříži se také u dvora objevuje skotský následník, který zde žije v exilu a snaží se získat prostředky pro další válečný pokus o nástup na trůn......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74937/big_vazka-v-jantaru-Yhs-74937.jpg 4.3866

Cizinka / Outlander 2.

Vydáno: , Plejáda

Dragonfly in Amber, 1992

Kniha Vážka v jantaru

Katrinreading

Celou tuhle sérii miluju. Hltala jsem ji jako Harryho Potteta. A to je myšleno jako pocta.

Kjája

Pro mě to bylo opět vleklé trápení. Začátek i konec byl fajn, ale díky nudné pasáži z minulosti jsem knihu louskala měsíc. Opět nechyběly "ódy" na Jamieho krásu a vyspělost. A kdybych náhodou zapomněla, že byl Jamie zrzavý a měl hrozivé jizvy na zádech, tak autorka mi to velmi často i v tomto díle připomínala. Nakonec mě dostalo,jak ten skvělý chlapík při všech starostech co měl, stíhal ještě tajně počítat Claire dny od její poslední menstruace.. Bože, to jako fakt?! Myslím, že další díl už nezvládnu.

Xaveza

Ach jo, jsem zklamaná. První díl byl skvělý, tak jsem logicky očekávala, že budu zase jak uhranutá...No nebyla jsem. Moc politiky, některé části mi přišly úplně zbytečné. A hlavně ten začátek...tím můj zájem velmi ochladl, ale konec to trochu napravil...dám tedy ještě šanci Mořeplavci.

1v8na

Příběh byl velmi čtivý. Mě osobně přišel čtivější než první díl. Roger a Brianna celý příběh jen oživili.
Zasazení do Francie mě zaujalo, nicméně návrat do Skotska a popis samotné bitvy byl lepší a více jsem si ho užila.
Jamieho jsem si ještě více oblíbila, byl mi velmi sympatický, úplný hrdina, velmi pozitivní a odvážný.
Líbí se mi zasazení romantické linky do historických faktů s fantazy prvky.
Jsem zvědavá na další díl.

ujunka

Dočteno... V druhém díle mi byla Claire sympatičtější a jejich chvíle s Jamiem ke konci knihy byly silné. Do dalšího dílu se pustím bez přemlouvání :-)

terinka1153

Za mě skvělé pokračování viděla jsem již seriál ale knížka je ještě víc bozi.... Nejdřív jsem se teda nemohla začít ale to jsem nak nemohla zrovna do ničeho po par dnech se to zlomilo a od knihy jsem se nemohla odtrhnout... Neříkám místama některý kapitoly nebo části by tam nemuseli bejt ale klidně by mohla bejt delší těším se na čtení dalšího dílu až si ho pořídím...

Knihodrak

Za mě teda snad ještě slabší než první díl. Krom prvních dvě stě stránek a konce, to se odehráva ve 20. století a to mě bavilo fakt hodně. Normálně mám knížku o 450 stránkách za dva dny a tohle jsem četla přes měsíc! Místy strašně zdlouhavé, některé kapitoly by šly úplně dát pryč. Navíc vždy když jsem si říkala, že Jamie nakonec docela ujde tak tam musela autorka zase nacpat scénu, která ukázala opak. Nevím, možná je to tím, protože naši mají spolu hodně podobný vztah jako Jamie a Claire a jsem proti tomuhle typu vztahu hodně vysazená a odhodlaná do něj NIKDY nespadnout. Protože pokud se někdo ve vztahu toho druhého chvilkami bojí ( jako Claire Jamieho ) tak mi to správné opravdu nepřijde. Ale to je můj názor. Konec jsem takovýhle čekala...No teď každopádně dávám ruce od téhle série pryč a buď se za pár měsíců přesvědčím, že to vlastně nebylo tak hrozné a budu se s tím opět trápit nebo se podívám možná jen možná na seriál ( ale spíš ne ). Dvě hvězdičky dávám za jinak vcelku dobrý styl psaní a propracované vedlejší postavy ( mně se mnohem víc líbí třeba Jenny s Ianem )... :)

Bmisarova

(+ SPOILER) Oproti prvnímu dílu velké zklamání. Autorka vyměnila krásné prostředí Skotska za nudnou Francii. Některé pasáže zbytečné, vše neuvěřitelně zamotané a dobrodružství z první knihy se proměnilo ve společenskou frašku. Ale abych jen nekritizovala, líbilo se mi, že se v knize objevili nové postavy a návrat do Skotska
byl velkolepý. Doufám, že pokračování bude stejně dobré jako první díl.