Vážka v jantaru

Vážka v jantaru https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274927/bmid_vazka-v-jantaru-Ixi-274927.jpg 4 1094 205

Cizinka / Outlander série

Strhující příběh navazuje na první díl s názvem „Cizinka“. Tentokrát nás ale přivede do Francie, kam Claire a Jamie uprchli před brutálním pronásledováním velitele anglické posádky ve Skotsku. Stanou se svědky plánování dalšího postupu ve snaze Stuartovců získat zpátky skotský trůn…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Dragonfly in Amber , 1992

modroocko
13.05.2019 2 z 5

Pokračování CIZINKY si každý představoval trochu "jinak"

Ilirea25
16.04.2019 4 z 5

Oproti prvnímu dílu trošku nudnější, zdlouhavější, ale stále velmi čtivé. Některé smrti mě moc zamrzely, ale bez toho by to nejspíš nešlo...
A konec? Ten mi lámal srdce :/

chodícírohožka
08.04.2019 3 z 5

Pro mě asi zatím nejnudnější díl ze série. Po nějaké době jsem knihu četla podruhé a stále mi některé pasáže připadají zbytečné, jiné zdlouhavé, další přehnané nebo hloupé. Objevuje se zde mnohem méně sympatických postav než v předešlém díle a ne všechny situace se mi zdají dořešené. Ještě že další díly už jsou lepší.

Leusee
06.04.2019 4 z 5

Knížka mě bavila, ale nebudu lhát, občas to bylo až moc zdlouhavé a mně osobně dělalo trochu problém držet se vší té politiky a chápat o co jde. Poslední kapitoly jsem ale vážně hltala a oči mi nezůstaly suché.

Laza27
17.03.2019 4 z 5

Stále u mě vede seriálové zpracování, ale jsem ráda, že jsem se pustila i do četby knih. Užívám si drobné odlišnosti v příběhu a zápletky, které se do obrazového zpracování nevešly. Ale souhlasím s většinou komentářů - proč sakra takové cihly?!

acrev
04.03.2019 3 z 5

Jak již bylo řečeno v předešlých komentářích, první díl byl lepší i když musím říct, že já osobně úplně nerozumím vlně nadšení z této série. Děj mi přijde takový povrchní, až zbytečný. Je ale pravda, že první díl ještě ušel, s tím druhým jsem se strašně prala. Zajímavý se příběh stal až na konci a úplný závěr je nalepený tak, aby se dalo ještě pokračovat. Upřímně ale nevím, o čem pak ještě autorka píše v dalších pěti knihách, když i druhému dílu by neuškodilo razantní zkrácení textu.

Stoklaska
07.02.2019 3 z 5

Druhý díl série Cizinka je podstatně slabší než díl první. Děj se místy dost vlekl, až posledních 100 stran bylo napínavých.

crazyslunicko
06.02.2019 4 z 5

POZOR SPOILER
Posílám čtyři hvězdy za objem knihy. Tak jsem ji konečně dočetla, dala jsem si na to týden. Už ji čtu podruhé, ale poprvé jsem ji nedočetla. Nyní jsem si na ni nechala dostatek času. Příběh Jamieho a Claire se mi velice líbí. Na začátku knihy se ocitáme v přítomnosti Claire a její dcery. Claire se s pomocí Rogera snaží dopátrat v minulosti, zda její Jamie žije, či padnul v bitvě. Zatímco se Roger ponuřuje do historie, zamiluje se současně do dcery Claire Brianny. V dalších částech se již ocitáme v minulosti Claire a Jamie, kteří se ocitají v Paříži ve Francii a snaží se změnit budoucnost.

missana
08.01.2019 5 z 5

Problémem historických románů je, že do jisté míry tušíte jak se bude děj vyvíjet. Zvláště pak prozradí-li vám to autorka hned v úvodu knihy. I přesto jsem příběh slupla jako malinu a stále doufala v nějaký zlom, ke kterému vlastně nakonec ani nedošlo... Po prvním dílu s nádechem červené knihovny chápu, že pro někoho už bylo historie a politiky až příliš, já jsem však byla opět spokojená. Jen najednou pociťuji jistou averzi vůči Angličanům :D nikdy jsem si asi neuvědomila jak ohromně hrdý a tvrdý národ to je....

dr.romca
21.12.2018 3 z 5

První díl s názvem Cizinka byl lepší. Možná kdyby byl děj zkrácen a na méně stranách, dala bych hodnocení vyšší.

Aya81
31.10.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale.... seriál jsem neviděla, resp. asi jeden díl, ale domnívám se, že v tomto případě bude lepší volbou než kniha. Kniha je příliš rozvláčná, příliš romantická, příliš se opakující. Přiznám se, že jsem se už těšila na konec, abych mohla přesedlat na jiný žánr. Možná byla ode mne chyba číst Vážku hned po Cizince. Napsaná není špatně, jen prostě nebude mým šálkem čaje. Mořeplavce si možná přečtu s větším odstupem, uvidím.

zdencaaa
14.09.2018 3 z 5

Velice jsem se s ní natrápila. Oproti Cizince, kterou jsem přečetla jedním dechem, nic moc. Možná proto, že Skotsko je pro mě mnohem lákavější, než Francie Ludvíka XIV., která je už trochu obehraná.

Jirka99
15.08.2018

Čtu tuto knihu a to už docela dlouho. Jelikož čtu knihy pouze v posteli před spaním, o něčem to vypovídá. Jde to číst, ale je naprosto nevyužitý potenciál člověka, který se vrátí do minulosti a v hlavě má vědomosti vlastně z budoucnosti. To, že se "podřekne", že je to jako na fotbalovém zápase a na dotaz, co to říkala odpoví, že nic, tak to je opravdu slabota. Jo ještě u pacientky poznala cukrovku a tudíž věděla, že se pro ni nedá v té době nic udělat. Tedy vlastně ještě využila sterilizaci a mytí rukou při operacích. Prostě toto není dotaženo. Možná si příště přečtu ten první díl Cizinka, který tady mnozí chválí, ale teď si dám po přečtení oddych od autorky a přečtu něco jiného

dzejkbeltygros
05.08.2018 4 z 5

První díl byl naprosto super, pohlcující. Tohle bylo taky super, ale občas jsem se nevyznala v historických popisech, kterých tam naštěstí bylo jen pár. Už se těším na třetí díl.

Lee7
03.07.2018 4 z 5

Líbila se mi, ale první díl byl zajímavější. Konec skvělý a počkám co bude v třetím dílu...

Brambor16
01.07.2018 3 z 5

Slabší verze prvního dílu. Někde i nudné posáže které jsem měla tendenci přeskakovat ale jinak je to stále velice zajímavá kniha k přečtení s překvapivým zakončením.

Denisa153
20.06.2018 4 z 5

Po prvním dílu trošku zklamání. Občas jsem se ztrácela v postavách, místech a záměrech jednotlivých postav. Ale bylo to opět čtivé a konec byl napínavý.

ufounek173
08.06.2018 5 z 5

Jéžiš to je tak pěkný,že mi ani ta tloušťka nevadí, a to jsem to odtahala v kabelce a četla všude kde byla i malá chvilka.

keselylenka
08.06.2018 5 z 5

První díl série Cizinka jsem otevírala se skepsí. Slyšela jsem, že je podle knih seriál, ale nikdy jsem ho neviděla. Zatímco první díl mě zaujal, druhý už zcela pohltil. Tisíc stran se v tomto případě ztratí jako nic a člověk chce další a další dávku příběhu.

SlamLenka
07.05.2018 4 z 5

No vida! Když jsem četla Cizinku, moc se mi líbila nálada knihy a hlavní nápad, vadily mi ale až kýčovité milostné scény. Nebyla jsem si jista, zda se vůbec mám dát do Vážky, nakonec jsem to zkusila a nelituji, zpětně dokonce hodnotím pozitivněji i Cizinku (v mezičase jsem přitom shlédla seriál).
Musím říct, že jsem doufala v návrat do Skotska, které je mi bližší, než pompéznost Francie, [POZOR, následuje SPOILER], a nebyla jsem zklamána. V první části knihy mi chyběl Murtagh, autorka ho dost opomíjela. Oblíbila jsem si ale Ferguse, hlavně však vyspěly postavy Claire a Jamieho, jejich charakter se krásně vybarvil. A závěr? Pěkné zaháčkování pro další knihu. No jo, tak já si ji tedy koupím, no. =)