Vážka v jantaru

Vážka v jantaru https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274927/bmid_vazka-v-jantaru-Ixi-274927.jpg 4 1088 206

Cizinka / Outlander série

Strhující příběh navazuje na první díl s názvem „Cizinka“. Tentokrát nás ale přivede do Francie, kam Claire a Jamie uprchli před brutálním pronásledováním velitele anglické posádky ve Skotsku. Stanou se svědky plánování dalšího postupu ve snaze Stuartovců získat zpátky skotský trůn…

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Úžasné, tuhle sérii miluju

Aribana
Aribana
22.12.2019 5 z 5

Po delší době mohu s čistým svědomím říci, že mě tato série pohltila. Konečně něco jiného, než detektivky! Vřele doporučuji

minde
minde
14.11.2019 5 z 5

Vážku v jantaru jsem už jednou před seriálem četla, ale celá série Cizinka me tak pohltila, že jsem si knížky v novém vydani musela koupit, a četla to znova. A bavilo mě to stejně jako poprvé možná ještě víc:-)

PetaZ
PetaZ
09.11.2019 4 z 5

Serie se mi zacina libit cim dal vic, ale ani u druheho dilu nedam plny pocet.. Cetlo se to hodne pomalu.. Az poslednich zhtuba 350 stran mi ubehlo opravdu rychle.. Ted tak dve tri knihy oddech a pak se vrhnu na dalsi dil

Evaho73
Evaho73
13.10.2019 3 z 5

Moje cestovanie v čase s cudzinkou pokračovalo aj v druhej časti a ja rozmýšľam, čo ma donútilo začať čítať tretiu, keď táto bola z môjho poľadu ešte o čosi slabšia...
Je to predovšetkým zvedavosť, ako bude pokračovať osud dvoch hlavných hrdinov, a to potláča všetky negatíva, ktoré druhý diel obnáša, kde za hlavný považujem stagnáciu deja a zbytočne rozpytvávanie "slepých zápletok"...
Hovorí sa, že niekedy je menej viac a v tomto prípade to z môjho pohľadu platí dvojnásobne.
Niektoré pasáže však boli veľmi dobre a pokiaľ by bol takto vystavaný aj celý diel, bola by to zároveň dokonalá pecka pre mnohých fajšmekrov historických románov.

katst
katst
25.09.2019 3 z 5

První půlku knihy jsem protrpěla a bojovala s chutí knihu odložit. Tato část byla strašně zdlouhavá, nezáživná a přišlo mi, že se stále dokola omílá jedno a to samé a děj se nikam neposouvá. Miluji dlouhé knihy, ale někdy je skutečně méně více... Až druhá půlka vše zachránila, to jsem pro změnu hltala každou stránku a připomněla si, proč mě Cizinka tak nadchla.

Páájinka
Páájinka
13.09.2019 5 z 5

Kniha se mi četla hůř než Cizinka. Nemohla jsem se začíst,ale nakonec to nebylo špatné. Konec jsem obrecela. Nakonec se to toho 3. dílu pustím.

Estrela
Estrela
07.09.2019 4 z 5

Začátek knihy se mi zdá nešikovný, málem mě odradil od čtení, říkám si, proč autorka prozrazuje konec? Ovšem "přetrpěla" jsem první část knihy a zbytek dočetla jedním dechem. A rozhodně to nebyl konec příběhu. Moc pěkné čtení, jen první díl mě oslovil více.

Jido
Jido
01.09.2019 5 z 5

Stejně jako první díl série přečteno jedním dechem. Asi jsem propadla závislosti, musím jít hned na další díl:-)

ivka67
ivka67
16.08.2019 5 z 5

Co dodat Diana Gabaldon je skvělá vypravěčka,850 stran poutavého čtení.

madem
madem
07.08.2019 3 z 5

Věřím, že pro spoustu čtenářek je to srdeční záležitost, ale mě ani druhý díl nechytl. No, přečetla jsem to. Některé kapitoly byly lepší, chvílemi mi to však přišlo zdlouhavé a zbytečně popisné.
Samozřejmě by mě zajímalo, jak to bude dále, ale raději si dám chvíli pauzu a pak mě to třeba nadchne více.

Denous93
Denous93
03.08.2019 4 z 5

Vyborna kniha, ale prvni dil me bavil vic.

PaníUč
PaníUč
29.07.2019 5 z 5

Skvělá, jako první díl. Těším se na další.

NoelHudson
NoelHudson
25.07.2019 5 z 5

Ten konec, Bože ten konec! Brečela jsem jak malá želva a to přitom je jasné, že ten pořádný doják teprve přijde. Honem musím na další díl!

Joyce24
Joyce24
23.07.2019 5 z 5

Opět přečteno v rekordním čase. Nemohla jsem se od knihy pomalu ani odtrhnout. Více historie mi nevadilo, naopak jsem si rozšířila své vědomosti jednak z knížky, jednak z internetu, kde jsem si vyhledala další informace. Velmi čtivé napsáno, určitě si přečtu postupně i další díly.

Ještě poznámka k překladu. V prvním díle vyřizoval Dougal vzkaz Claire od Geilis, aby si zapamatovala rok 1967. Rok, kdy odešla do minulosti Geilis a najednou se ve Vážce zmiňuje rok 1968 !!!! Všimla jsem si, že každý díl překládal jiný překladatel, ale není snad takový problém si přečíst předchozí díl, aby překladatel věděl na co navazuje. Nehledě na stylistické a gramatické chyby překladu, kazí to celkový dojem a to samé se týká i dalšího dílu Mořeplavec. Nevím, jestli je to více chyba překladatele nebo korektora, ale při četbě je to obtěžující.

MisaSutcliff
MisaSutcliff
21.07.2019

Z audioknihy Cizinka jsem byla vážně nadšená a byla jsem zklamaná, že Vážku v jantaru budu muset reálně číst. Samozřejmě, že jsem ji rozečetla hned po doposlouchání Cizinky. A "četla" ji dalších několik měsíců. Nedělám to ráda, ale já tu knihu prostě vzdávám. Když po víc jak půl roce něco nejsem schopná dočíst a nemám ani potřebu nebo chuť ve čtení pokračovat, je to špatně. Přitom jsem se opravdu snažila. Značně demotivační je už jen začátek. Mysleli byste si, že se vrátíte za Claire a Jamiem do roku 1744? Omyl, začíná se v roce 1968. Šok? Jako blázen. Ale budiž. Jakmile skousnete, že víte jak kniha skončí a tudíž vlastně nemáte důvod ji číst a pokračujete, tak... se nic nestane. Jamie s Claire jsou ve Francii a prakticky až do poloviny knihy se nestalo nic zásadního, překvapivého nebo jakkoliv atraktivního pro čtenáře. Prostě nic. Možná dál se to zlepší, ale já asi nemám vůli to další půlrok zjišťovat. Takže sice s těžkým srdcem (ale pro vlastní dobro) Vážku vzdávám a dám šanci aspoň seriálu. Tam je snad pořád na co koukat.

Erawan
Erawan
15.07.2019 3 z 5

Asi jsem čekala něco jiného... Snad první knížka, ve které jsem přeskakovala po mnoha stránkách, bylo to na mne moc politiky. Připouštím, že jsem se dost poučila o historii (s drobnou pomocí strejdy Gůgla a tety Wiki), ale rozhodně se mi první díl víc líbil. Moje dojmy z knížky přesně a dokonale vystihuje komentář uživatele Ilirea25, líp bych to nenapsala :-). A hodně, hodně váhám, jestli mám jít do dalších dílů...

Ronnie68
Ronnie68
01.07.2019 5 z 5

Po dlouhém vychutnávání děje jsem dočetla ... děj se mi moc líbil ...

Samema
Samema
22.05.2019 5 z 5

Krásné výpravné pokračování Cizinky :-)

kykiryki28
kykiryki28
14.05.2019 4 z 5

Ačkoliv tento díl byl velmi zdlouhavý a především šlo o politiku, moc se mi líbil.
Z historického hlediska jsem se toho více dozvěděla o jakobitském povstání, Karlu Stuartovi i o hrůzách před bitvou u Culloden.

Co se týce hlavních postav, čím dál tím více se mi líbí vztah mezi Claire a Jamiem (ta jejich láska, důvěra, věrnost a porozumění). Jamie Fraser se mi zde jeví jako ideál (ne)dokonalého muže, kterého by si přálo mnoho dívek a žen.

Také se mi líbilo, že se na chvíli přenesli do jiného prostředí (Paříž, Francie) a já měla tak možnost nahlédnout i do jiných zákoutí Evropy v 18.století.