Sedm kamenů lásky a ztráty

Sedm kamenů lásky a ztráty https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399384/bmid_sedm-kamenu-lasky-a-ztraty-Kgb-399384.jpg 4 81 13

Kniha Sedm kamenů lásky a ztráty je sbírkou krátkých povídek – včetně dvou dosud nevydaných novel –, které poutavě a rozmanitým způsobem rozšiřují příběhy hrdinů série Cizinka.

Novely Povídky Pro ženy
Vydáno: , Omega
Originální název:

Seven Stones to Stand or Fall , 2017


více info...

Přidat komentář

Artep071
24.01.2022 4 z 5

Kdo se zamiloval do cizinka, zřejmě musí přečíst sedm kamenů... Jsou to povídky takže je to jen nakouknutí do dalších příběhů , ale když ono to leckdy i stačí , že?? Je to fajn počteníčko ..takže směle do toho :)

Jido
18.06.2020 5 z 5

Kniha povídek, která doplňuje hlavní dějovou linku Cizinky. Nejvíc mě asi zaujaly povídky Meziprostor, Mor nemrtvých a Prchavá zeleň, ty se četly skoro samy:-)


Páájinka
14.02.2020 5 z 5

Moc se mi líbila. Hlavně povídka o Minnie a Halovi. Potom se mi ještě líbila povídka o tátovi Rogera, ale to bylo moc kratke a smutné. Škoda. Krátká doplnění a vysvětlení toho, co se do Cizinky nevešlo.

Tesset
02.09.2019 5 z 5

Skutečně skvostné. Gabaldon těmito povídkami dokazuje, že nepíše jen obyčejnou historickou ságu, byť dobře propracovanou, ale vytváří si celý svůj vlastní svět, který fanoušci Cizinky chtějí poznat co nejblíže, a k tomu jsou takovéto kratší příběhy naprosto dokonalé. Palec nahoru za úvodní slovo autorky, kde chronologicky seřazuje všechny práce z tohoto světa, a tak i čtenář, který zatím nemá přečtené hlavní knihy, může číst i doplňující povídky bez obav, že by došlo k nechtěnému vyzrazení informací z dalších dílů. K samotným povídkám.... nejvíce se mi líbily ty o lordu Johnovi, o něco méně o jeho bratru Halovi a Minnie, ta by podle mě klidně mohla být rozpracována i více na samostatný román. Příjemně mě překvapil Lístek ve větru, u kterého jsem nic moc ani nečekala. Povídky všem doporučuji, i když nejsou nutné pro hlavní knihy, občas se objeví na ně nějaké odkazy a je pak fajn pocit vědět více, o co jde. :)

Ronnie68
30.08.2019 5 z 5

Příběhy, které doplňují hlavní dějovou linii ... jo .. to mě bavilo ....

Alma-Nacida
05.07.2019 3 z 5

Jak se mi stává u všech povídkových knih, některé se mi líbí víc a jiné méně. Vyzdvihnu nejčtivější povídku a tou je Prchavá zeleň, ta mě opravdu bavila, a pak ještě Panicové, jejíž název mi připadal poněkud blbý. :) Moc mě nebavila poslední povídka, ale celkově to bylo co jsem čekala - prima oddechová na horké letní dny. :)

milena8281
09.06.2019 4 z 5

Po přečtení každé povídky jsem si pomyslela, že bych ráda ještě kousek ...... děkuji Diano

tatjana1737
20.04.2019 4 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

S ohledem na to, že u Hořícího kříže jsem v knihovně v pořadí, když jsem se dozvěděla o existenci této knihy, a zjistila, že je volná, sáhla jsem po ní, abych si ukrátila čekání. Po přečtení anotace jsem čekala trochu víc, zejména co do témat a vyskytujících se postav. Sedm kamenů je souhrnem různých povídek ze světa Cizinky, které autorka napsala a publikovala v různých sbírkách povídek, a kromě tohoto společného jmenovatele je nic jiného pohromadě nedrží a nemají žádnou spojovací linii či tematický prvek. Osobně mi docela vadilo i to, že byť je v úvodu autorky uvedena chronologie jejích příběhů (tzn. časová posloupnost jednotlivých knih a povídek), povídky v Sedmi kamenech byly seřazeny časově "na přeskáčku". Zklamáním pak pro mne byla i absence známých (rozuměj: hlavních) postav a jejich knižních osudů, ale na druhou stranu nemohu tvrdit, že by povídky obsahem či charaktery nebyly zajímavé. Jen osoba lorda Johna značně dominovala nad ostatními (ve sbírce jsou tři povídky věnovány přímo jemu a jedna jeho bratrovi). "Jeho" knižní sérii jsem zatím nečetla, takže doufám, že až po ní sáhnu, nebudou níže uvedené příběhy i součástí těchto knih...

ARMÁDNÍ ZVYKLOSTI - úvodní povídka se mi četla nejhůře. Jak zmiňuji výše, knihy o lordu Johnovi jsem nečetla, takže jsem měla problém zorientovat se v narážkách na události z jeho života, nemluvě o velkém počtu osob a jmen. Lehce mi unikl i smysl samotného příběhu - John Grey se vydává do Kanady, aby svědčil v soudním procesu svého přítele (ty dvě ruce mi nedávají spát - bohužel v tom špatném slova smyslu...), přičemž se připlete do bitvy o Quebec - a o soudu samotném a jeho výstupech už pak není žádná zmínka... A samotný hlavní hrdina se ukazuje jako multikulti moderní muž, neb se neštítí mezirasové erotiky.

MEZIPROSTOR - jeden z mých favoritů sbírky. Jasně vymezené postavy (kterých je pomálu, takže se v nich čtenář dobře orientuje) i časový a prostorový rámec. Tento příběh ve mně zanechal asi nejvíce otázek (kdo byla/je Raymondova dcera, co je zač Rákoczy, kam se na konci vydali, ... ?).

MOR NEMRTVÝCH - opět lord John, tentokrát na Jamajce. Za sebe oceňuji zejména výskyt postavy paní Abernathyové. Téma zajímavé, lehce strašidelné, při večerním čtení během kojení lehce mrazivé, ale jinak jsem z toho ultra odvařená nebyla.

LÍSTEK VE VĚTRU (…) - na tuhle povídku jsem byla dle anotace hodně zvědavá, neb šlo o vysvětlení úmrtí Rogerových rodičů. Nebylo to špatné, ale myslím, že se z toho dalo vytěžit mnohem, MNOHEM víc, takže za mne lehké zklamání. Palec nahoru za výskyt postavy Franka. A opět si kladu otázku, která se sama nabízí, a to: KDO sakra byli ti dva týpkové? Ten, co vyznal lásku, se nabízí, ale co ten blondýn?? Pokud je tu někdo, kdo četl Cizinku v originále, napište mi prosím do soukromé zprávy rozuzlení, ať se netrápím ;-).

PANICOVÉ - četla jsem v rámci sbírky "Nebezpečné ženy", takže tentokrát jsem přeskočila. Nicméně co si pamatuji z předchozího čtení, líbilo se mi nejen setkání s Jaimem a Ianem, ale i dějové zvraty (i když to zastřelení hospodské děvečky jsem nějak nepobrala) a hlavně velká propracovanost reálií a pozadí příběhu.

PRCHAVÁ ZELEŇ - za mne nejlepší povídka této knihy. Z dílčích osudů a vyprávění Johna Greye jsem si o jeho bratrovi udělala obrázek, že je to upjatý suchar, takže zde velmi příjemně překvapil. A kombinace s dějovou linkou Minnie byla velmi svěží a četla se příjemně - byť tento příběh byl jeden z nejdelších, měla jsem ho přečtený asi nejrychleji, protože mne nejvíce chytil. Jelikož o lordu Johnovi a jeho rodinných příslušnících nevím nic, než co jsem si přečetla v Sedmi kamenech, bylo pro mne překvapením i zakončení příběhu (které šlo od jistého okamžiku oslavy narozenin Její milosti předvídat), takže veliká spokojenost. O této dvojici bych si ráda přečetla i další příběhy.

Poznámka na okraj: V této knize je až příliš častým motivem úmrtí manželky a ztráta nenarozeného dítěte ??!!

V OBLEŽENÍ - ááááá: překvapivě DALŠÍ John Grey. A opět: Tak nějak z toho začínám mít pocit, že lord se někam soukromě vydá, aby se nakonec (vtažen do událostí) zapojil (lehce proti své vůli, ale nikoli bez smyslu pro povinnost a čest) do tvorby velkých dějin. Tentokrát při obléhání Havany. Ne, že by to bylo špatné, ale chybí mi dějová návaznost na celkový příběh, a i když jsem se dozvěděla, jak to bylo s dalšími osudy páně Malcolma, četnářsky spokojená nejsem a zůstává ve mně stále mírný pocit rozčarování.

Osobně nevím, kdo určoval pořadí povídek, ale kromě toho, že každá zachycovala jiný časový rámec (chronologicky šly po sobě jen ty s lordem Greyem), měly i odlišnou úroveň a vyznění. Sama bych je asi řadila jinak, podle toho, jakou pro mne měly čtenářskou sílu, ale uznávám, že sto lidí - sto chutí, a jiný čtenář by se mnou mohl polemizovat. Každopádně to bylo zajímavé doplnění hlavní dějové linie Claire a Jaimeho, včetně zajímavostí z autorčiných poznámek. Jen bych si třeba ráda přečetla i něco víc o strýčkovi Lambovi (vždyť tahle postava zcela leží ladem, a přitom připravila hlavní hrdinku na dráhu Cizinky!), Frankovi Randallovi (který podle mě z celé série vyšel jako největší chudák a ostrouhal na všech frontách) a HLAVNĚ o Dougalovi MacKenziem (včera jsem objevila video, v němž Graham McTavish pár vteřin tančí v kiltu... slint). Asi opráším své hodně chabé znalosti angličtiny a napíšu Gabaldonové nějakou fanouškovskou výzvu (s ohledem na moji špatnou gramatiku třeba usoudí, že jí to píše nějaké dítě, dojme ji to a vyhoví mi :-)).

Souhlasím s tím, že pokud je někdo fanoušek Cizinky, tak je dobré si knihu přečíst a doplnit si tak bílá místa, o nichž ani nevěděl, že je má. Pro ostatní sbírka asi nebude mít takovou sílu, ale Gabaldonová nepíše zle, a kupříkladu co se týče Karibiku, jsem historicky nepolíbená, takže jsem se i něco málo dozvěděla. Knihu tedy nepovažuji za ztrátu času, byť s výjimkou povídek, které mne chytily nejvíc, se k ní asi zcela pravidelně vracet nebudu.

KnihomolkaKatka
24.03.2019 5 z 5

Výborné, rozhodně potěší všechny fanoušky Cizinky.

Dáduše
20.03.2019 3 z 5

Vynikající prostředí, které mě bavilo! Příběhy už méně. Možná nejsem tak zapálený fanoušek série Cizinka. Alespoň mě povídky navnadily zatnout zuby a ve čtení série vytrvat:-)

vera5841
16.02.2019 4 z 5

Rozšíření už tak široké série Cizinky. Pokud čekáte, že kniha odpovídá na nevyřčené otázky, buďte klidní... Naopak mám pocit, že naopak spoustu otázek otevírá. A to je na tom to kouzlo tajemna

luculi
11.02.2019 4 z 5

Krásné doplnění světa Diany Gabaldon. Jde o povídky, takže nečekejte žádný velký ucelený příběh. Ale pro zaryté fanoušky je to doplnění informací, takže takový lepší průměr...

knihomolka_elka
05.02.2019 5 z 5

Povinnost přečíst pro každého fanouška Cizinky! :D Ne teď vážně, knížka je opravdu skvělá a umožní nám nahlédnout do osudů vedlejších postav, na něž není v ději hlavní knihy prostor. Máme tak možnost dozvědět se třeba o původu Rodgera Mackenzieho (a musím dodat, že jsem si myslela, že to bude úplně jinak :D) ale i bratra lorda Johna, (což je mimochodem Hal), Jamieho nevlastní dcery nebo magického St. Germaina, či prostě milovaného lorda Johna. Stojí to za přečtení a stránky stejně jako v hlavním příběhu mizí pod rukama a než byste řekli švec máte dočteno. Za mě rozhodně 5 hvězdiček.