Mořeplavec

Mořeplavec https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93544/bmid_moreplavec-IfR-93544.png 4 851 151

Cizinka / Outlander série

Claire zjišťuje, že Jamie u Cullodenu nepadnul, ale žil dál a vrátil se na své panství. Zde se několik let skrýval v jeskyni, kam mu jeho poddaní nosili jídlo, než se vydal Angličanům, aby jeho lid přežil z peněz za jeho hlavu. Při pobytu ve věznici se spřátelí s jejím velitelem, jehož život kdysi ušetřil, a zároveň objevuje tajemný zlatý poklad u severního pobřeží. Po rozpuštění věznice jsou vězni převeleni do amerických kolonií, ale Jamie je ušetřen a poslán jako sluha na anglický statek... 1. vydání... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Plejáda

Voyager , 1993

petrakočárová
18.11.2017 4 z 5

Pěkná kniha.

sebemi
17.11.2017 5 z 5

Mořeplavec mě vzal s sebou a plula jsem na vlně dobrodružství a lásky Claire a Jamieho. Prostě miluji tuhle sérii a hlavně Jamieho :D

Aribana
16.11.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, zaujala, stejně jako předchozí dva díly "Cizinka" a "Vážka v jantaru". Jsem ráda za každou knihu, která nespadá do tak silného detektivního žánru. Jen to množství chyb a překlepů...to snad ani neprošlo pod okem editora.

IvankaM
15.11.2017 5 z 5

1141 stránek a přesto to nestačí.
Naprosto dokonalé pokračování.
Bože jak já tuto sérii miluju. Geniální a chytlavé. Nemůžu se dočkat na další díl.

Fuksinka
09.10.2017 3 z 5

Právě jsem dokoukala seriál. Neznala jsem ho a neznala jsem ani knihy. Knihu jsem tedy otevřela od části, kde končí zatím poslední díl seriálu.

Není to špatné. Ale proboha, co je ten překladatel za vemeno? Skotové mluví galsky? Jako vážně? Jako Galie bylo označováno území dnešní Francie, Belgie a části několika okolních států. To snad ví každý, kdo má za sebou základku. Jako tipla bych si, že Skotové mluví spíš gaelsky.
Další, co mě dostalo, je Sassenachová! Pokud má potřebu nějak se popasovat se slovem Sassenach, nebylo by lepší nechat ho v původní podobě? Vždyť v knize jsou i gaelská a slova bez překladu. A nebo vymyslet úplně jiné slovo? Třeba ta "cizinka" v titulcích u seriálu mi vůbec nevadila. Sassenachová, to je jak oslovení kámošky ze základky. Doporučuji příště při překladu používat mozek, nebo aspoň google.

Doplnění: V rámci žánru není kniha vůbec špatná. Dobře se čte a dej je napínavý. Trochu škoda, že to sklouzlo už jenom k té "dobrodružné limonádě". Ovšem ta spousta chyb, která v knize je (např. Němci), mi vážně hodně vadí.

ptavichripkaa
02.10.2017 5 z 5

Skláním se před paní spisovatelkou Gabaldon neboť jsem i tuto knihu zhltla jako malinu. Do čvrtky jsem se těšila až Jamie znovu potká Claire a pak jsem hltala jejich společný příběh téměř v každé volné chvíli.
1125 stran na tabletu a stejně jsem se těšila na každou další stránku. Neskutečný příběh, co vás pohltí.

daza.dt
20.09.2017 5 z 5

Trošku jsem se toho natahování bála, ale musím říci, autorka nezklamala. V některých chvílích, už jsem si říkala " už ji dejte pokoj, alespoň na chvilku bez nějakých komplikací", ale děj má spád a nenašla jsem nějaká hluchá místa.
Jelikož trpím též těžkou formu "mořské nemoci" - (nezvládám ani labutě na pouti, na loď by mě nedostali ani párem volů) - Jamie je mi ještě bližší. Těším se na seriálové zpracování.
S knížkou jsem několik měsíců rozhodně nebojovala - knížka se čte skoro sama.

Michonne
23.08.2017 4 z 5

První třetina knihy plynule navazuje na závěr druhého dílu. Děj se odehrává na jiných místech (možná lépe řečeno časech), působí napínavě a rychle odsýpá.

Zbylá část knihy už maličko ztrácí původní šarm. Knihy série Cizinka jsou dosti obsáhlé a tady je asi první moment, kdy si to čtenář začne uvědomovat. Děj se zaobírá osobními problémy aktérů, nikoli známou historickou událostí, do které jsou zapleteni, což bylo na minulé knize právě to "extra" a hlavně se některé motivy (dost často) nápadně opakují.

Galánečka
27.07.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila o něco méně než předchozí dva dílo a to asi proto, že se odehrávala z velké části v prostředí, které mi není zrovna nejsympatičtější. I přesto se mi ale velmi líbila, jen některé pasáže byly občas až moc detailní . Jamie a Clair opět nezklamali.

HankaHail
03.07.2017

Po 9 měsících trápení nad touto knížkou jsem se konečně rozhodla, že to nemá cenu a vzdávám to. Prvních 400 stránek bylo úžasných a nemohla jsem se od knížky od trhnout. Dalších 100 jsem nějak zvládla, ale okolo 500 jsem už prostě nemohla. Ke čtení jsem se musela vyloženě nutit, nemohla jsem se začíst a k tomu jsem se u knížky nudila. Navíc jsem věděla že mě ještě půlka, teda dalších 500 stran čeká, jímala mě hrůza a ke čtení mě to odrazovalo ještě víc. Dopadne to jako u Vážky z jantaru. První půlku knížky přečtu, jak knížka dopadne se dozvím ze seriálu.

Janixa
21.06.2017 5 z 5

Na Mořeplavce jsem byla zvědavá, nejvíc mě samozřejmě zajímalo setkání C. a J. Na to, jaké neuvěřitelné zápletky dokáže autorka vymyslet mě přijde, že tuto scénu malinko ošidila. Knížka se mi líbila, zvlášť dobrodružství na moři ubíhalo rychle. Těším se na další díl.

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

Dobře se to čte,doporučuji

hana6090
19.05.2017 5 z 5

Řekla bych že zatím nejlepší pokračování cizinky. Kniha má celou dobu spád, je poutavá a výborně se čte. Asi nemám co víc k ní říct, Claire a Jamie jsou jako vždy úžasní a čtenář jim závidí :) Líbí se mi propojení žačátku knihy se závěrem, a jak od sebe všechno zapadlo. Autorka má jako vždy neuvěřitelný přehled o historii, ornitologii, léčitelství, lingvistice atd. až se tomu člověk musí divit. Těším se na Bubny podzimu.

pettrass
04.04.2017 2 z 5

Velmi jsem se těšila na další osudy Jamieho a Claire, ale jsem z knihy zklamaná a rozladěná. Nechápu proč každá kniha Diany Gabaldon musí mít tolik stran - rozsah 1016 stran je už i na mě moc!!! Knihou jsem se pročítala necelý rok, vůbec mě nebavila a nemohla jsem se do ní začíst. První díl byl super, druhý o něco míň a tenhle ani nevím, jak hodnotit. Dvě hvězdičky jsem dala proto, že aspoň některé části se mi líbily, i když jich bylo pomálu. Třetinový rozsah by určitě pomohl i příběhu, který nemusel být tak rozvláčný - neustále se opakující boje a příkoří obou hrdinů a jejich příbuzných už mě vytáčely a bylo mi celkem jedno, co se s nimi stane a jen jsem neustále kontrolovala, jestli se už blížím konci. Nevím jestli vůbec někdy přečtu pokračování a docela lituji, že jsem si další knihy koupila a ne jen vypůjčila v knihovně.

EvikU.
04.04.2017 4 z 5

Líbilo se mi, že se opět shledali. Ale místama už mi přišlo, že nejsou Jamie a Clare lidi, ale nějací nesmrtelní. Vše i vážné přežijou a to bez léků a podmínek. Souhlasím, že kratší kniha by z toho v tomto díle vyšla líp.

bookcase
12.02.2017 4 z 5

Čtivé, napínavé, ale už moc zdlouhavé.

marti7729
03.02.2017 3 z 5

Já prostě dobrodružství Claire a Jamieho miluju ! Ale tady musím srazit hvězdy - už to zkrátka nebylo ono divoké skotsko ani bitva aby se historie trochu poupravila což mi trochu chybělo i proto se těším na bubny a vkládám do nich větší naději. Mořeplavce jsem začala číst ihned po vážce , protože jediné co mě zajímalo jak bude úžasné shledání Claire a Jamieho po tolika letech a ejhle paradoxně tohle byla nejslabší část což doteď nechápu, Žádné velkolepé antré se nekonalo a dokonce musím říct, že se mi nelíbilo chování Claire ani Jamieho - bylo to jako by zamrzl čas . Logicky postupem času se člověk vyvíjí a to i náš divoký tvrdohlavý skot nebude vyjímkou a nebude se chovat jak puberťák. Můžu říct že v tomto případě se netěším ani na seriál , protože mě mořeplavec neuchvátil, doufám že Sam a Cait odvedou lepší práci a posunou laťku výš.

meredith6677
28.01.2017 5 z 5

Mořeplavec se mi doposud z téhle série líbil snad nejvíce! :) Rozhodně jsem se nemohla dočkat okamžiku, kdy se naši dva hlavní hrdinové opět setkají. A že ten okamžik stál skutečně za to :D Jak jsem si v předchozím díle oblíbila Ferguse, v tomto jsem se do něj zamilovala snad až po uši. Příběh je napínavý se spoustou nečekaných zvratů a jednoduše čtenáře pohltí, že než se naděje, má těch tisíc stránek knihy přečtených! Rozhodně se jdu vrhnout na další díl! :)

alsae
06.01.2017 2 z 5

O tohoto dílu jsem čekala víc, bavil mě asi do chvíle než se Claire vrátila. Pak už se autorka snažila dát tam co nejvíce nějakých dramat. Ti chudáci neměli chvíli klidu, jen co překonali jednu překážku byla tam hned další. Celý příběh je takový povrchní, mě přišel i docela nelogický, zbytečně překombinovaný, že si celou dobu říkáte, že už to snad ani nemyslí vážně. Jako by tam autorka dávala co jí zrovna napadlo, málem se utopili, epidemie, tyfu, otroci, kouzla, piráti.....
Už mi ani nepřijde, že to jsou ty samé postavy jako v Cizince, Claire je mi stále více nesympatická a Jamie už taky nějak ztratil kouzlo, škoda....první díl byl krásný.

zuzurana
23.12.2016 4 z 5

Zaciatok knihy bol super, ale potom ten dej bol v niektorych momentoch zdlhavy.. niektore momenty zbytocne opisovane, co mi prislo, keby sa to nepisalo, o to tensia kniha mohla byt.. niekedy som sa nudila, niekedy to bolo zaujimave.. som zvedava co ma caka v dalsej knihe.. ale bojim sa, ze autorka uz pise len preto, ze ma pocit ze to niekto chce a nevie co tam od radosti dat...