Mořeplavec

Claire zjišťuje, že Jamie u Cullodenu nepadnul, ale žil dál a vrátil se na své panství. Zde se několik let skrýval v jeskyni, kam mu jeho poddaní nosili jídlo, než se vydal Angličanům, aby jeho lid přežil z peněz za jeho hlavu. Při pobytu ve věznici se spřátelí s jejím velitelem, jehož život kdysi ušetřil, a zároveň objevuje tajemný zlatý poklad u severního pobřeží. Po rozpuštění věznice jsou vězni převeleni do amerických kolonií, ale Jamie je ušetřen a poslán jako sluha na anglický statek... 1. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93544/big_moreplavec-tz0-93544.jpg 4.4673

Cizinka / Outlander 3.

Vydáno: , Plejáda

Voyager, 1993

Kniha Mořeplavec

ujunka
09. listopadu

Asi si budu muset dát od Claire i Jamieho oddech, třetí kniha v řadě už byla na mě moc. Od půlky se mi kniha celkem vlekla a o Claire jsem si párkrát pomyslela, že se chová jako kr.áva.,protože občas přes svou tvrdohlavost napáchá víc škody než užitku.
Dám teď jiný žánr a uvidíme, jestli se k Cizince nevrátím už jen ve formě seriálu.

Jita160

(+ SPOILER) Tak to byla vážně plavba, kterou jsem si nesmírně užila.Setkani Carie a Jamieho bylo vážně úžasné na to jsem se obzvlášť těšila.
Nevadí mě tolik stránek ale tohle už byla síla...ještě z žádné knihy mě tak nebolelo tělo a ruce.
Díky autorce za velkolepou četbu na ,kterou jen tak nezapomenu.

akynom22

Cizinka dobře a napínavě napsané, Vážka v jantaru OK, ale Mořeplavec to už mi nějak nešlo číst. Za mě už moc překombinované.

Haduwig

Určitě lepší než Vážka v jantaru. Má to spád, je to napínavé a nenudí, a na setkání Claire a Jaimeho čekali všichni. Na druhou stranu přetrvává až neuvěřitelná naivita postav, všemožné neuvěřitelné náhody a podivná setkání jsou už za hranou daného žánru a za mě se vytratilo kouzlo toho střetávání Claiřiných znalostí a náhledu s realitou 18. století. Původní nápad byl zajímavý, se sympatickými hlavními postavami jsem prožila část jejich příběhu, ale to mi stačilo a u dalších knih (ani seriálu) se už neuvidíme.

knihovniceS

První i druhý díl jsem přečetla. Třetí díl už nezvládám, děj mě přestává bavit. Kniha je těžká do ruky a končím po 200. straně.

SynD

dobrodružné!

(a místy sadistické)

VerJer

Další bichle, kterou člověk zvládne přečíst za pár večerů jako nic. Příjemné čtení. Ale přijde mi to už trochu moc přitažené za vlasy (ne že by procházení skrze kameny bylo normální). Jakoby se z Claire i Jamieho stali superhrdinové. Nevím, nevím, jestli budu v sérii ještě pokračovat.

VladimíraP

Dobrej zmatek, ale i tak dávám plný počet hvězdiček.. Už se mi líbí i ta zdlouhavá omáčka ????‍♀️