Ledový dech

Ledový dech https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389866/bmid_ledovy-dech-vy3-389866.jpg 4 280 65

Cizinka / Outlander série

Je rok 1772 a v předvečer americké revoluce již vypukla řada povstání. Mrtví muži leží v ulicích Bostonu a v lesích Severní Karolíny hoří srub. V nastalém chaosu vyzývá guvernér Jamieho Frasera, aby sjednotil zámořské kolonie, které patří Koruně. Jenže Jamie od své manželky ví, že za tři roky vyhlásí kolonie nezávislost. A všichni loajální králi budou buď mrtví, nebo budou muset uprchnout. A pak je tu ještě výstřižek z novin The Wilmington Gazette z roku 1776, který oznamuje smrt Jamieho i jeho příbuzných. Budoucnost rodiny cestující časem vypadá chmurně...... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Omega

A Breath of Snow and Ashes , 2005

Ivkaja
17.03.2024

Tak toto byl poslední díl série, který jsem dočetla celý. Možná z dalšího asi třetinu, už nevím... První díl mě chytl a těšila jsem se na další, jenže díl po dílu toto dílo upadalo víc a víc do červené
knihovny, což je, myslím dost velká škoda, protože námět je perfektní a autorka psát umí když chce. Ale toto je až násilně natahované a už jsem toho měla dost. Líbilo by se mi tak 3-4 díly s vygradovanou zápletkou a pěkným koncem a dost. Většinou chci dočíst příběh až do konce, ale tady už jsem byla tak znechucená, že mě pokračování už ale vůbec nezajímalo. No a to je vše . Howgh.

escapelle
31.01.2024 4 z 5

První kniha že série která mě opravdu bavila. Spousta vtipných pasáží, které jsem si musela i označit. Seriál miluju, viděla jsem ho tisíckrát. Knihy čtu jen proto,že mě zajímají rozdíly kniha/seriál. Nemilovat filmové postavy, tak se neprokousu ani prvním dílem a určitě nepokracuji.Hektolitry omáčky o ničem,ale o ústředních postavách člověk vlastně nic neví. V tomto případě se knihy seriálu opravdu nemůžou rovnat. Což se nestává. Ale zdá se, že Ledový dech to zlomil?...a nebo sem si zvykla

stanislava9718
12.06.2023

Tuto knihu Ledový dech jsem si přečetla až po shlédnutí filmové série. Počet stránek je opět vysoký, některé pasáže musím přeskočit, k některým se musím vrátit.

Kerberos
26.03.2023 5 z 5

Po dlouhých letech se vracím k pokračování osudů Claire a Jamieho.Velmi obsáhlá kniha plná dobrodružství,historických událostí.Ještě že jsem měla e-knihu,nechtěla bych držet v rukou těch skoro 1600 stran.Jdu shánět další pokračování.

channah007
22.08.2022 5 z 5

Seriál je proti knize velmi strohý. Baví mě vědět víc. Četla jsem jedním dechem.

michal7844
04.04.2022 odpad!

Knihu jsem začal číst pouze abych se dozvěděl jak dopadne seriál. Nikdy se mě nestalo, že bych nějakou knihu odložil a nedočetl. Až tady. Za mě je to naprostý nudný odpad záživností na úrovni návodu k ledničce.

Luciska13
03.04.2022 4 z 5

Tak po předchozích dvou knihách, které jsem četla spíš že setrvačnosti, se mi tento díl zase moc líbil. Pravda je, že některé důležité části (hlavně ke konci) byly možná trochu uspěchané a autorka se jim mohla věnovat trochu více, ale zároveň se mi dlouhé pasáže z jejich běžného života moc líbily a rozhodně bych je nezkracovala. Konec byl moc hezky uzavřený, ale zároveň nabízí možnost k pokračování, na které se po tomto díle zase moc těším.

hanka9238
22.02.2022 5 z 5

Jako celá série, prostě skvělé čtení. Přečteno během chvíle. Už mám připravený díl další, který jistě bude neméně čtivý a poutavý, navíc je to teď zase tak napinavý..

Mája777
26.11.2021 2 z 5

Tak tohle bylo jako nahoupačce. 40 až 50 stránek akce a potom 150 stránek nudy. Souhlasím s některými komentáři, čtu to jen ze zvědavosti. Některé pasáže prostě přelétnu dokud nezachytím něco zajímavého. Proč, proč, proč? Ale asi na tom něco bude. Něco, co nás nutí číst další a další díl a rozčilovat se nad ním. No, teď si opět dám pauzu a potom se uvidí. Snad ......
(26. 11. 21 - 26 948 - 68)

Lee7
15.08.2021 4 z 5

Jejich příběhy prostě zbožňuji..

minde
29.06.2021 5 z 5

Série Cizinka mě prostě pořád baví, a když přemýšlím, co zrovna číst, tak je to sázka na jistotu. Vim co mě čeká, hrdiny všechny znám, vracím se vždycky do známého světa, a každou chvíli se tam něco stane. Konečně vím, jak to bylo s tím požárem 21.ledna 1776. No a už teď se těším na 6.sérii v televizi :-)

katynais
23.04.2021 2 z 5

Byl to boj.. Prvníma stránkama jsem se prokousávala 2rokyta politika mi prostě nic neříká. Pak se to neslo v normálním duchu vyprávění příběhu jedné rodiny, ke konci zase chvíli Diana Gabaldon vystrcila drápky a nedovolila mi se od knihy odtrhnout a závěr zase nic moc... Každopádně mám připravený další díl, ze kterého mám velké obavy..

hankapimi
08.04.2021 3 z 5

Kdo jednou začal s Cizinkou a Vážkou v jantaru, tak čte (někdy s výhradami) další díly už jen ze zvědavosti. Lehká oddychová četba psaná svižným tempem, poutavě namíchané historické události s kapkou romantiky a tělesné přitažlivosti Jamieho a Clare. Laskavý čtenář autorce odpustí některé nadbytečné pasáže a řekne si: nehodící se přeskoč...

SynD
04.03.2021 1 z 5

ČTENÁŘSKÝ DENNÍK, březen, Leta Páně 2021

je před úsvitem, venku panuje hustá mlha a mé srdce zastírá smutek a zoufalství. nacházím se momentálně na straně 519 z celkových 1343 a již jsem téměř zcela pozbyl naděje.

je-li každá další kniha této série o něco slabší, tento díl je v mých očích přímo pádem do odpadní jámy. v mých očích... dobrý Bože, ochraňuj je prosím a dej mi sílu, aby při dalším popisu svůdných oblin a zejména pak nalitých prsních dvorců, které praskají mlékem (nebo vzpomínkou na mléko), zatímco je sledují chlípné mužské oči, neopustily mou lebku. a prosím, pomoz mi zkrotit i můj dávivý reflex u všech těch uslintaných milostných scén či tradičních sadistických (gore) výjevů.

Pane můj, vím, že nejsem bez viny a přiznávám zcela bez okolků, že jsem se nechal zotročit zvědavostí ohledně toho, jak se bude vyvíjet další osud hrdinů, kdysi tak milých. také hledám rozptýlení, neb se začíná počítat již druhý rok koronového moru. ovšem cena, jíž za to platím, je možná až příliš vysoká?!

rovněž mne hluboce rmoutí překlad. v prvních knihách série překladatelé vynechávali věty i pasáže a používali předloze neodpovídající primitivní jazyk - a místy dokonce překroutili význam do opaku originálu! a samotné použití výrazu Sassenachová si dle mého soudu říká o tělesný trest a možná i vypálení cejchu (aby již dotyční překladatelé nemohli více prznit další díla). v posledních knihách jakoby se úroveň překladu zklidnila. to ukolébalo mou pozornost, avšak stále jsem vnímal mizernou redakci a občasné úchylky. těch však opět přibylo - kde mám jen začít? propady do nespisovné řeči, nahrazené opět spisovnou, nesmyslná a ze stylu vypadávající hrubá slova nebo výrazy jako peřiňák?

nevím, jak dlouho budu moci ještě snášet toto utrpení s bláhovou nadějí, že budu za mou věrnost a trpělivost odměnen. ale své závazky plním a tak zkusím knihu dočíst.

stůj prosím při mně, Nebeský Otče. a těm, kdo snad budou jednou číst tato slova, radím - přestaňte u třetí, nejdéle však čvrté knihy! vaše duše pak nebude navždy odsouzena k bloudění mezi tisícovkami stran, jejichž zajímavý obsah by se vešel do útlé brožury...

Owain
22.01.2021 4 z 5

Oproti předhozímu dílu celkem jízda teda =D

Petass
31.10.2020 4 z 5

Nikdy jsem nepřečetla tolik dílů červené knihovny, natož tak tlustých, jako je píše Diana. To mluví za vše... Stále mě to baví. Postavy jsou stále zajímavé, prostředí barvitě popsané a došlo i na nečekané zvraty. Konec podzimního kovidu v nedohlednu... Jdu si objednat další díl.

Odík
16.08.2020 4 z 5

Předchozí díl mě moc nebavil, ale postila jsem se i do tohoto příjemně překvapil.

Kamcatak
13.08.2020 4 z 5

Pokud by nebyla tak dlouhá, mohla bych snad říct, že jsem knihu přečetla jedním dechem :D
Díky jarní karanténě byl čas opět začít číst a nebát se pustit se i do větších projektů, jako tento. Tenhle díl byl krok zpátky k lepšímu oproti předchozímu Hořícímu kříži, z čehož mám velkou radost. Těším se na pokračování :)

PMIT
20.07.2020 4 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, protože příběh Claire a Jamieho mě baví. Tentokrát mi však přišel příběh zdlouhavý, 500 stran by se dalo vypustit a příběhu by to nic neubralo. Občas jsem si taky nebyla jistá, jestli jsem nepřeskočila stránku, protože mi to přišlo nelogické. I přes tyto mínusy jsem zvědavá jak se příběh vyvine :)

rakakan
13.06.2020 4 z 5

Tloušťka knihy odrazovala, zpočátku jsem měla problémy se začíst, ale potom jsem se nemohla od stránek odtrhnout. Přečetla jsem všechny díly, a vynechat tento, už se nedozvím, jak to s hrdiny dopadlo.