Ledový dech

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je rok 1772 a v předvečer americké revoluce již vypukla řada povstání. Mrtví muži leží v ulicích Bostonu a v lesích Severní Karolíny hoří srub. V nastalém chaosu vyzývá guvernér Jamieho Frasera, aby sjednotil zámořské kolonie, které patří Koruně. Jenže Jamie od své manželky ví, že za tři roky vyhlásí kolonie nezávislost. A všichni loajální králi budou buď mrtví, nebo budou muset uprchnout. A pak je tu ještě výstřižek z novin The Wilmington Gazette z roku 1776, který oznamuje smrt Jamieho i jeho příbuzných. Budoucnost rodiny cestující časem vypadá chmurně......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389866/ledovy-dech-vy3-389866.jpg 4.654
Série

Cizinka / Cudzinka 6.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno · Omega
Orig. název

A Breath of Snow and Ashes · 2005

Počet stran:1568
Jazyk vydání:český
Překlad:Blanka Chocová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7390-273-5
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Ledový dech

Přidat komentář
Arsi
včera

Napínavé, čtivé. Těším se na pokračování.

Ronnie68
29. září

skvělé pokračování série ... těším se na další díl ...

alekis
14. září

Několik tisíc stran v (zatím) šesti částech... Netroufám si odhadovat, kolik asi postav, desítky příběhů... Na tak obrovském prostoru se žádný autor nevyhne chybám, ale řekla bych, že měřeno na procenta, Diana Gabaldon jich spáchala opravdu málo.
Nemá cenu zde rozebírat děj. Od první knihy stále pokračuje. Jamie a Claire sice trochu zestárli, ale milují se pořád vroucně a věrně. A není to červená knihovna, jak je tato série občas označována. Protože vzájemná láska milenecká a manželská určitě není červená knihovna. Sérii Cizinka by si klidně mohl přečíst i muž, je tam přiblížená spousta historických událostí.
V Ledovém dechu se musí Jamie veřejně vyjádřit, zda se staví na stranu Koruny, nebo se připojí k boji za nezávislost kolonií. Protože ví, že anglické državy v Americe se osamostatní, je mu jasné, co musí udělat, ale je to strkání hlavy do oprátky. To, co jsme se učili v dějepise na dvou třech řádcích, je tu ukázáno v kruté realitě. Boj horalů proti horalům, jedni za krále, druzí za nezávislost, v ranní mlze u potoka, je vylíčený s celou beznadějností a zbytečností.
Autorce může být vytýkáno, že postavila příběh na možnosti cestovat časem. Claire je z 20. století a Jamie z 18., a přesto se setkají, zamilují se a stráví spolu tolik času, kolik jim osud nadělí. Tento sci-fi prvek je tady ovšem velmi osvěžující, a navíc: kdo to až tak bezpečně ví, že se časem cestovat nedá? Vždyť přece láska, ta pravá láska i hory přenáší..:)

tanecnica
06. září

Šestnáct set stran? To jako vážně? To bude na dlouho, to mě asi bavit nebude. Chacha, jak jsem se mýlila! Diana Gabaldon je neuvěřitelná vypravěčka. Příběh chytne hned na první straně a nepustí až do poslední. Stále se něco děje, ale vše,co se stane, je uvěřitelné, navazuje na předchozí události, román je promyšlený, velmi čtivý. To vše je podtrženo bravurním překladem...
Jediné, co bych malinko vytkla, je oslovení Claire v tomto překladu. Jamie jí vždy říkal Sassenach, slovem z gaelštiny, do knihy to přesně sedělo. Nyní ji oslovuje jako "Anglánku", není to ono, vážně není. Ani za 1500 stran jsem si nezvykla, je to podle mě opravdu škoda...
Ale jinak je kniha vážně skvělá, šílené bichle se nebojte a směle do ní, nebudete zklamáni.

monte
02. září

Moc se mi líbilo pokračování hlavních hrdinů. Pro mě nejlepší první a šestý díl

PaníUč
27. srpna

Mám dilema. Nevím, jestli je nejlepší díl ze všech šesti dílů tento nebo ten uplne první. Bomba!

katallinka
21. srpna

Knihy jsem se nemohla dočkat a četla ji skoro půl roku, abych si tento dokonalý příběh šetřila. Hlavní hrdinové jsou stále skvělí a příběh, i když místy pomalejší, pořad dokonalý čtivý a plný zajímavých momentu. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Zenithgirl
20. srpna

Po rozvléklém pátém díle je Ledový dech příjemným osvěžením. Poutavé, napínavé, čtivé. A ten konec, jednomu by snad i slza ukápla.