Hořící kříž 1

Hořící kříž 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163606/mid_horici-kriz-4FS-163606.jpg 4 288 50

Cizinka / Outlander série

Brianna a Roger vychovávají společně syna Jemmyho a připravují se na sněm skotských klanů, na němž se má konat i jejich právoplatná svatba. Jamie již dříve využil nabídky guvernéra a získal do svého vlastnictví rozsáhlé pozemky, na které přivádí své druhy z dřívějších dob, aby je společně osídlili. Potýkají se přitom s divokou přírodou, indiány i každodenními starostmi v hospodářství a domácnosti. V roce 1771 ale přichází povolávací rozkaz, v němž guvernér vyzývá pány, aby svolali své muže a připojili se k armádě. Jamie proto sestaví kříž z borového dřeva a vkládá jej do ohně, protože ohnivý kříž je skotským symbolem pro svolání mužů do bitvy. A zatímco ostatní jen mlhavě tuší, tři návštěvníci z doby daleko budoucí už s jistotou ví, co nadchází…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Deus , Plejáda

The Fiery Cross , 2001

Evkaha
30.09.2023 3 z 5

Váhala jsem, kterou verzi si mám půjčit, jestli tu na díly nebo rovnou celou - no ještě že jsem to vzala napůl, tak můžu s čistým svědomím začít něco jiného. Za mě zatím nejslabší díl, neuměla jsem se překousat začátkem - jako jeden den na tolika stránkách - střed se nějak rozproudil, aby se to na konci vrátilo zase do toho nudnějšího rozpoložení. Jinak se to překvapivě číst dá, akorát si dám zase menší odstup.

stanislava9718
09.06.2023

Další díl knihy o Jamiem, Claire a jejich rodině a blízkých přátelích, kteří se usadili na přidělené půdě od Anglické koruny. Příběh popisuje jejich každodenní boj s přírodou, ale hlavně s lidmi ať - "bílými" nebo s původními obyvateli Severní Ameriky.

hanka9238
31.01.2022 5 z 5

Za mě skvělá knížka, stejně jako ty před tím. Jo, možná nebyla tak napínavá, ale mě to nevadí.

Bamboocha
13.05.2021 5 z 5

Trvalo mi delší dobu se do příběhu začíst,ale nakonec oautorka opět nezklamala.

SynD
04.03.2021 2 z 5

nudné

(a místy sadistické)

VladimíraP
21.02.2021 4 z 5

Zatím nejslabší díl, ale i tak jsem se neodtrhla..

PMIT
11.06.2020 3 z 5

Mrzelo mě, že byla kniha rozdělena na dvě části. První část ještě ušla, ale prokousat se začátkem druhé byl zážitek. Nakonec jsem to zvládla a na konci druhého dílu mě mrzelo, že ještě nevyšlo pokračování.

Kamcatak
10.04.2020 2 z 5

Hodnocení celé knihy Hořící kříž:
Tak tuto knihu jsem prozatím četla nejdéle ze všech :D Začala jsem už před několika lety, ale moc mě to nebavilo, zdlouhavý popis jednoho jediného dne jsem moc nedávala :D A pak jsem knihu musela vrátit do knihovny. Tentokrát jsem zkusila znovu, pokračovala jsem přibližně v místě, kde jsem tenkrát skončila a za pár týdnů jsem dočetla. Zbytek knihy jsem si už užila, druhá část mě bavila více.
Přesto hodnotím prozatím jako nejslabší díl série. Těším se na Ledový dech :)

PetaZ
07.03.2020 3 z 5

Teda to byl boj.. Druhou cast a dalsi dily necham na nejakou dobu odpocinout, nehodlam jednu knihu cist dyl jak mesic, stejne jako tuto..

Páájinka
01.03.2020 5 z 5

Super pokračování. Těšíme se na další díl

marti7729
19.02.2020 2 z 5

Tuhle sérii miluju, ale tato kniha byla značně slaba. Desítky kapitol uplne o nicem. Nudila jsem se u ji a louskala se ji strašně dlouho. Na konci kdy to zacalo mit spád, zase se to četlo samo, zase to bylo krásně, napínavé a bavilo mě to. Škoda že to bylo až posledních 100 stran. Za me tedy bída, dalším dílům šanci dam, ale až po nějaké pauze.

Barbarella13
03.01.2020 3 z 5

Tak tohle vazne boli! Zdlouhave a zdlouhave. Misty jsem si chtela radeji useknout ruku, abych nemohla drzet ctecku, nez cist ty umorne a zbytecne popisy nudnych shromazdeni a svateb. V knizce se stalo velke nic. Mozna se vsem hrdinkam uvolnily prameny z drdolu a teto udalosti byl venovan odstavecek nebo delsi souveticko. Pak se take Claire uvolnila menstruacni vlozka.

A proc jsem to teda cetla? Videla jsem totiz serial, ktery je uzasny. Predevsim prvni serie a nemohla jsem se dockat pokracovani. V tomto pripade plati vyjimka, ze serial je opravdu lepsi nez kniha.

A nejhorsi na tom je to, ze jsem knihu cetla ve ctecce. Kdyz uz jsem si myslela, ze je kniha a me utrpeni u konce! Zjistila jsem zdrcujici vec, byl to pouze konec prvniho dilu o 600 stranach a dalsich 600 stran bych mela jeste precist. Normalne mam cca 1 knihu na tyden, ale musim rict TATO KNIHA VE ME ZABILA LASKU KE CTENI a ja se s ni 2 mesice trapila.

Zaverem bych chtela rict, ze druhou cast cist nebudu. Mam se rada a nechci se dal tyrat. Pockam si na serial. Protoze je kniha jako predloha serialu davam 3*

Lucie_1984
28.12.2019 5 z 5

Úžasné, tuhle sérii miluju

Estrela
07.09.2019 3 z 5

Četla jsem už jen ze zvědavosti, jakým směrem se příběh bude odvíjet dál. Některé pasáže mi příjdou už jen jako umělé nadstavení knihy, aby teda čtenář měl co číst. Za mě rozhodně nejslabší díl. Nevím, zda se ještě pustím do šestého pokračování (zřejmě jo, zvědavost je silnější :-) ).

hankapimi
31.08.2019 3 z 5

Kdo jednou začal s Cizinkou a Vážkou v jantaru, tak čte (někdy s výhradami) další díly už jen ze zvědavosti. Lehká četba pro letní horké dny se studeným pitivem ....

Ronnie68
31.07.2019 4 z 5

Nebyl to špatný příběh, ale za mě o něco slabší než Bubny podzimu ... ale těším se na další :)

Owain
19.06.2019 2 z 5

Na to, ze ma kniha 800 stran , se tam toho moc neudalo. Cetla jsem ji uz jen z principu, ze mam rada hlavni postavy a cekala jsem, co se noveho udeje, ale celkem zklamani. Ctvrt knihy popisuje jeden svatebni den, pak povolavaci rozkaz, pak dej na River Run.Ten uz byl o neco zajimavejsi.

Janoud
21.05.2019 1 z 5

Odloženo

kykiryki28
16.05.2019 4 z 5

Pro mě byl Hořící kříž zatím nejslabší díl. Sice první část má asi jen 800 stran, ale hrozně se to vleklo! Prvních 200 stran se točilo okolo svateb či jiných záležitostí a já se u toho trochu nudila. V polovině knihy se konečně začalo něco dít a na konci byla dokonce detektivní zápletka. Doufám, že se to ještě nějak v druhé části vyvrbí...

alcahanca
13.04.2019 4 z 5

Děj pomalejší, ale pořád se to dobře čte. Jen těch chyb v textu by mohlo být méně. 4/5*

18. století historické romány

Diana Gabaldon