Cizinka

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jsme v roce 1945 a armádní zdravotní sestra Claire Randallová přijíždí se svým mužem Frankem na skotský venkov, aby tu prožili své druhé líbánky. Po válečných hrůzách, kdy Claire pracovala v polní nemocnici ve Francii a svého muže, jenž také sloužil v armádě, viděla za celou dobu jen třikrát, se konečně oba radují ze společně strávených chvil a plánují budoucnost. Poklidná skotská vesnice se jeví jako ideální místo pro vzájemné sblížení a jaro láká k výletům do romantické a pověstmi a mýty opředené krajiny. Frank, který miluje historii, tu navíc nachází stopy po svém anglickém praprapředkovi, kapitánu Jonathanu Randallovi, jenž byl velitelem anglické vojenské pevnosti Fort William v polovině 18. století. Poklidný idylický venkov však skrývá nečekaná tajemství a překvapení. Jsou to především dávné mýty a pověry, které zdejší obyvatelé úzkostlivě dodržují i ve 20. století, ale také místa, kde se dějí nezvyklé a nepřirozené úkazy. Jedním z nich je kopec Craigh na Dun, na němž při jedné ze svých botanických expedic objeví Claire megalitickou stavbu. Je to kamenný kruh podobný proslulému Stonehenge v Jižní Anglii. Dotkne se jednoho z menhirů a pak se to stane. Ve změti zvuků a neurčitých představ se přenese o dvě stě let zpátky. Do časů kapitána Randalla, který bojoval se skotskými klany a krutě hájil zájmy anglické koruny na Skotské Vysočině......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37101/cizinka-lPC-37101.jpg 4.31683

Cizinka / Cudzinka 1.

Vydáno, Plejáda

Outlander, 1991

Kniha Cizinka

Damonka12

Má srdcovka, miluji. Nádherný příběh a skvělé postavy. Jamie a Claire jsou úžasní a nejde si je nezamilovat. Četla jsem už podruhé a pořád jsem byla stejně nadšená.

Zelený_Drak

(+ SPOILER) Červené knihovně jsem se vždy vyhýbala. Nikdy jsem nebyla přiliš zvědavá na sladké výlevy hlavních hrdinek, rozplývajících se nad chrabrými rytíři bez bázně a hany. Stejně bylo vždycky i bez čtení jasné, jak to skončí. Dodnes jsem tedy asi četla jen dvě knihy, které by se daly přiřadit do této kategorie, Hot Boys a Cizinku. Z těchto dvou jednoznačně vyhrála Cizinka. Zřejmě dost pomohlo, že jsem nejdřív viděla seriál (který už se taky změnil ve slušnou telenovelu). Text není tak dobrý v popisech a líčení prostředí a celkově mě úrověň slohu trochu zklamala, ale na druhou stranu... Čekala jsem červenou knihovnu, kde se hrdinka (v jejímž manželství došlo k velkému odcizení) ocitne dvě století v minulosti (je to válečná zdravotnice, jasně že z toho neomdlí, viděla horší věci) z donucení provdá za krásného mladšího Skota a budou spolu souložit až do zázračného otěhotnění. A přesně to kniha doručila. Takže nevím, kdo může být s čím vyloženě nespokojen. Historický román jsem od toho skutečně nečekala. Důvod, proč hodnotím knihu poměrně vysoko, i když má spoustu rozvleklých nudných pasáží, je "Black Jack" Randall a jeho (dovršená) posedlost Jamesem Fraserem. Ze seriálu jsem věděla, co mám čekat, ale nevěděla jsem, jak věrně se seriál držel předlohy z roku 1991. Kvůli tomuhle si knihu nejspíš i nechám. Je to ostatně zatím nejlepší (z obou) knih tohoto žánru, které jsem přečetla. Ale další díly číst nebudu. Jedině, kdyby vyšly jako audioknihy, pak bych asi dala dalším dílům šanci. K žehlení ideální (naštěstí ale nežehlím).

MíšaS.
24. říjnaodpad!

Pokud jste knihu ještě nečetli, tak nečtěte ani můj komentář !

Já tu knihu snad nedokážu ani dočíst, a to jsou opět zavřené knihovny, takhle špatná je.
Hlavní hrdinka totálně nesympatická kráva. Její chování - to jako fakt? Ona se vrátí do minulosti a OK vše v pohodě - jdeme se tu zabydlet a vdát se a š---t jako králíci? - Co ?? .
Ne tohle je prostě jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četla.
A chtěla bych v září 1945 vidět tu Skotskou poválečnou prosperitu, haha, asi by si autorka měla napřed něco nastudovat.

Možná tohle není nejlepší komentář, ale nějak se mi nechce to rozmýšlení se nad knihou prodlužovat. Většinou souhlasím se všemi 1 * komentáři v dáli pode mnou. Ale já nemohu prostě dát ani tu jednu hvězdu.

Medasek

Byla to dobrá kniha, velmi mě bavila. Sice jsem měla problém prokousat se první částí, ale pak se příběh docela rozjel a mě to začalo bavit.

Lena78537

Skvělé od první do poslední stránky. Moc jsem si knihu užila. Doporučuji!

Didi15

Seriál jsem neviděla, ke knize jsem se odhodlavala dlouho. Určitě se nedá upřít ctivos, na to ze to ma tolik stran, jsem to prelouskala opravdu rychle. Ale co si budeme povídat, je to takové,, zenske,, čtení, coz neni uplne zanr pro mě. Každopádně námět to byl dobrý a spisovatelka je dobrá vypravecka, tudíž dávám skoro plny počet :)

Hanca_Prochaz

Miluji seriál a užívám si ten mix scifi, historie a romantiky :) Dlouho jsem knihám odolávala. Ale když jsem se začetla do prvního dílu. Kniha je kniha :) Čtivé, zajímavé a sympatické postavy, děj pěkně ubíhá a k tomu to krásné prostředí. Krásná obálka i provedení knihy. Prostě paráda

HDKate

Nemám co dodat, jedním slovem úžasné

Hořké tajemství
Hořké tajemství