Bubny podzimu

Bubny podzimu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351986/bmid_bubny-podzimu-Vk1-351986.jpg 4 631 99

Cizinka / Outlander série

Začalo to ve Skotsku, u prastarého kamenného kruhu. Uprostřed něj je vchod, který může otevřít jen několik vyvolených, a vede do minulosti – nebo do hrobu. Claire jím už dvakrát prošla a přežila. Její první výlet ji přivedl do náruče Jamieho Frasera, Skota ze šestnáctého století, jehož láska k ní se stala legendou. Příběh o vášni, který skončil návratem do současnosti, aby mohla porodit jeho dítě. Její druhá cesta, o dvě desetiletí později, je znovu spojila v Americe. Ale Claire tu musela někoho zanechat, jejich dceru Briannu... A Brianna právě cosi zjistila, a to ji přivádí ke kamennému kruhu a skoku do neznáma. Při hledání matky a otce, se kterými se nikdy nesetkala, riskuje vlastní budoucnost, aby se pokusila změnit historii... a zachránit je. Ale jak se Brianna vrhá do neznáma, možná se setká s někým osudovým anebo zůstane na místě, kam patří její srdce i duše. Poznámka: Vyšlo ve dvou verzích obálky, hnědá a filmová zelená.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Omega

Drums of Autumn , 1996

Owain
03.06.2019 5 z 5

Jelikož hltám knihy z doby osídlení Ameriky, tak tento díl byl pro mě úžasný. Dávám plný počet a těším se na další osudy postav =)

Samema
22.05.2019 4 z 5

Pěkná kniha,podle mě nejslabší z celé série .....

kykiryki28
14.05.2019 5 z 5

V tomto díle se tentokrát přesouváme do Nového Světa (Amerika neboli kolonie), v kterém Claire a Jamie začinají spořádaný život. Touží pouze po svém vlastním zázemím a klidu. To vše nalézají v dalekých horách, hranící se s indiánským územím. Tady začína jejich další dobrodružství. A jejich vytoužený klid? Ten rozhodně nečekejte...

A u scény, kdy se Brianna poprvé setká se svým otcem, jsem bulela jako želva❤
Další bezvadný díl!

Bamboocha
27.04.2019 5 z 5

Další super knížka ze série o Jamiem a Claire.

Stoklaska
24.04.2019 4 z 5

Takto si představuji oddechovou literaturu. Celá série se dobře čte, tento díl považuji za velice povedený. Popisy prostředí jsou vynikající, podněcují představivost, vůbec nemám touhu podívat se na seriál. Jedinou výtkou je narůstající počet stran, kniha se špatně nosí a čte na cestách.

tatjana1737
12.04.2019 5 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Obálka: Mrzí mne, že tentokrát nemá vazbu na seriál (byť obálka Cizinky se vyloženě nepovedla a mnohem lepší by bylo použít filmový plakát s Frankovou napřaženou rukou a čekajícím Jamiem). Obálky druhého a třetího dílu byly totiž velmi zdařilé a trochu mne namlsaly.

Rozsah: Při počtu stran nemohu říct, že by se kniha vlekla, anebo pro mne měla nějaké hluché pasáže, přesto však rozsah nepovažuji za praktický, a to protože
a) knihu bych si jen tak na čtení v tramvaji při přejíždění po městě do batohu nevzala, protože by se mi rázem pronesl a volného místa v něm ubylo,
b) při kojení, kdy jsem držela miminko, se mi nedostávalo rukou, které by přidržovaly neustále se přivírající stránky, což bylo krajně protivné hlavně v napínavých pasážích.

Dojmy: Nevím, zda je to odstupem od seriálu, jehož sledování jsem ukončila v polovině 2. série, ale stejně jako Mořeplavec se mi tento díl velmi líbil. Dokonce ve mně vyvolal touhu znovu dát šanci adaptaci, ačkoli uznávám, že valem i díky stesku po Dougalovi alias Grahamovi McTavishovi (budu se opakovat a s Bubny podzimu to vůbec nesouvisí, ale tenhle chlapík by moji kukuřici mohl drtit do aleluja). Jak jsem psala výše, v ději jsem nepozorovala žádná hluchá místa, a reálie, historické narážky, popis krajiny i osob jsem tentokrát Gabaldonové bezvýhradně baštila.

Prostředí Ameriky mne hodně bavilo, možná i díky tomu, že čtení série o Angelice jsem zatím ukončila právě při vylodění v Novém Světě, a ač se Fraserův hřeben nachází jinde, při čtení jsem měla dojmy stejné jako z Akkádie nebo Cooperovy Kanady. Líčení krajiny bylo stejně plastické jako popisy osob, v tom před autorkou musím skutečně smeknout, věřila jsem jí všechno a vše živě viděla před sebou, stejně jako téměř slyšela zurčení horských říček, cítila vůni borovic, jehličí a vlhký pach lesa.

Dějová linka dvojice Claire - Jamie byla taková vyklidněná a dospělá, bez zásadních zvratů, stabilní manželství dvou lidí, co mají něco za sebou, našli sebe sama i toho druhého a klape jim to. Oproti tomu Briana - Roger, to už byla jiná káva, ty jejich tanečky kolem sebe mne už po nějaké době trochu vadily, ale že nakonec budou spolu bylo jasné. Jen ta cesta k druhému byla poněkud trnitější a obtížnější, samotná zápletka kolem dítěte (včetně následné hledání cesty k sobě) mi přišla hodně drsná, a zajetí indiány vůbec. S tím si mohla Gabaldonová ještě psychologicky víc vyhrát, divím se, že to Roger přečkal v duševním zdraví. Nicméně musím říct, jak jsem celou dobu čekala, až na to B + R hupsnou, tak nakonec jsem se dočkala vrchovatou měrou včetně na mne poněkud explicitních popisů toho, jak dlouho se kdo z nich nekoupal. Méně považuji v tomto případě při líčení erotiky za více. Což se pak týkalo i setkání s Leroiem, kterého jsem mohla být coby čtenář ušetřena, zejména co do líčení čichových a chuťových vjemů... V tomto ohledu se děsím, co z toho stanice Starz udělala...

Oceňuji uzavřenost jednotlivých odboček a narážek, ať se jednalo o dvojici MacKenzieho a Morag na lodi, či o Archieho Hayese (chvíli mi trvalo, než mi souvislost sepnula, ale o to víc mne potěšila). Jen je mi trochu teskno z osudů Iana, tak nějak čekám, že se nakonec vrátí mezi bělochy, ukončení jeho příběhu v knize mi moc nesedlo. Oproti tomu takový John Grey si však získal moje rostoucí sympatie a zájem, takže se pak možná vrhnu i na jeho knižní sérii.

Sama za sebe jsem zvědavá, jestli sledování seriálu tentokrát dotáhnu až do čtvrté série; některé z postav, o nichž jsem jen četla, si představuji podle sebe (třeba takového Bonneta jsem vidím jako mnohem víc sličného, než jakého mu vybrali hereckého představitele), takže je otázka, jak na mne budou postavy a vyznění epizod působit. Nicméně musím konstatovat, že jak mne zprvu seriál od knižní předlohy odrazoval, tak nyní probouzí můj stále větší zájem a je možné, že kdybych Cizinku nejprve četla, byl by ze mne zarytý fanoušek. Ačkoli... zcela vážně koketuji s tím, že bych si z e-shopu objednala tartan v barvách MacKenziů :-).

Mikky01
15.03.2019 5 z 5

U této knihy se mi líbilo prostředí ve kterém se děj odehrával, což je "Nový svět" - Amerika, oproti předchozím dílům, které jsou z prostředí Skotska to byla vítaná změna. Na to, že kniha má nad 1000 stránek, tak to ubíhalo rychle, bylo to čtivě a nápadité. Začátek knihy byl sice trochu pomalejší, ale od té doby, co se Brianna dostala do minulosti, byla kniha napínavá a hltal jsem stránku za stránkou.

missana
02.02.2019 4 z 5

Sama jsem překvapená, že mě to ještě baví... Ale baví, a hodně :)

MisaK81
03.01.2019 3 z 5

Začátkem jsem se zoufale nemohla prokousat, ale poslední čtvrtina knihy, kdy do děje výrazněji zasáhne mladá krev, už byla poměrně čtivá. Nicméně ač autorka s každým dílem vytrvale navyšuje počet stran, originalitě prvního dílu se nevyrovná. Také by mohla ubrat u té erotické linky, místy je to už moc.

SlamLenka
03.01.2019 5 z 5

Pro mě byly Bubny zatím nejnapínavější knihou série - už jen to křížení cest a hlavně ta shledání! Nemohla jsem se odtrhnout, knihu jsem musela dočíst, teprve pak jsem se mohla v klidu učit na státnice - sice jsem měla kvůli Dianě Gabaldon o 5 dní učení méně, ale stálo to za to! (A naštěstí jsem to i tak zvládla. =) )
Stephen Bonnet je nechutná postava, ale musím říct, že v seriálu naprosto mistrně zahraná. I přes tu nechutnost svého jednání mě ten Bonnet dost zaujal a jsem zvědavá, jak se bude jeho linka vyvíjet dál, nepochybuji o tom, že svou roli ještě sehraje.
Pozitivně dále v knize hodnotím nejednoznačnost některých samostatných linek a interakcí postav. [POZOR, následuje SPOILER] Třeba ta neschopnost komunikace ohledně Briannina znásilnění mezi všemi třemi hlavními osobami, které to mohly nějak řešit - matkou, otcem, Briannou. Ale naštěstí to dobře dopadlo, že jo. =)

rakakan
26.12.2018 4 z 5

První třetina nebyla tak poutavá, jako předcházející díly, ale potom jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Ani tloušťka knihy nevadila, jen ruce více bolely. Začínám s Hořícím křížem, který má už přes 1400 stran. Uvidíme, co přinese.....

Zuzkanka
26.11.2018 4 z 5

Občas mám pocit, že některé pasáže jsou zbytečné roztahane a příliš popisné.. Obzvlášť neustálé popisování vzájemného vztahu J&C. Víc se mi líbila dějová linka Rogera a Brianny a druhou polovinu knihy jsem přečetla během víkendu. Oceňuji přiblížení životních poměrů daně doby ať už v Evropě, Americe a nebo na moři.. Nicméně osobně nejsem moc fanda do americké historie a Ameriky obecně a z dalších dílů mám obavy, protože neustále válčení amiku mě zrovna nepritahuje, takže četbu Hořícího kříže si ještě promyslím.

dzejkbeltygros
14.11.2018 5 z 5

Nějak ani nevím, co napsat. Právě jsem to dočetla a jsem dojatá. Není to žádná přehnaná romantika. Je to plné nečekaných zvratů, dobrodružství. Má to hodně stránek, ale i přes to lituji, že to nemá ještě víc. Váhám, jestli číst ještě i Hořící kříž, ale beztak mi to nedá a přečtu ho. Byla to úžasná knížka, která určitě stojí za přečtení a takové vyvrcholení všech předchozích dílů. Teď mi nedá spát... co bylo dál? :)

Pavla111
08.11.2018 2 z 5

Prvni tri dily jsem cetla jednim dechem, ale zrejme jsem uz prehlcena hrdiny teto knihy. At jsem se snazila sebevic, touto ctvrtou knihou jsem se uz pres pulku neprokousala.

hanka2381
04.11.2018 5 z 5

Velký posun vpřed oproti prvnímu dílu, jak dejove(nejsou zde relativně opakující se motivy), tak stylem psaní-dlouhé popisy skutečností k takovému románu prostě patří a pro mne by mohli být i delší :) Tahle knížka mě opravdu bavila, precteno jsem měla za pár dní a o tom jaké dát hodnocení mam na rozdíl od prvního dílu jasno :)

laydee
28.09.2018 4 z 5

Bylo to opět skvělé, navzdory že je to jiz čtvrtý díl tak mě opravdu stále baví tahle autorka. Hltala jsem knihu jako divá a za měsíc přečteno. Častokrát jsem se smála, prožívala s postavami určité pasáže no a fandila shledání postav. Jsem už ted zvědavá co mě čeká v dalším dílu. Krásná série co vás prostě pohltí ani nevíte jak!

Petass
07.09.2018 5 z 5

Bylo to skvělé! Pro mě asi nejlepší díl série! Nové postavy, prostředí... Opět je tu mnoho nečekaných zvratů, ale hlavních postav je více a tak se prekérní situace hezky rozložily mezi všechny a příběh tak nestál jen na Claire a Jamiem. Dost často jsem se smála a dost často jsem se rozplývala nad Jamiem... a Rodgerem ;) Mám chuť to přečíst hned ještě jednou a užít si nejlepší pasáže. Asi celou sérii pořídím, nikdy by mě nenapadlo, že zrovna tento druh literatury budu chtít mít doma :D Oproti předchozímu dílu ubylo chyb v textu, objevují se, ale je jich výrazně méně. Škoda, že Cizinku nevydal někdo jiný s lepším přístupem k editaci. Nutně potřebuji další díl! Hořící kříž by měl vyjít v novém vydání ještě letos!

08/2018

TheMelorry
06.09.2018 5 z 5

Další díl Cizinka je opět naprosto dokonalý. Akce, napětí, romantika, historické události... ani po čtyřech dílech a mnoha, mnoha stranách příběh neztrácí na čtivosti a zajímavosti. Klidně bych brala jednou tolik stran, protože se kniha čte úplně sama.

Denisa153
05.09.2018 5 z 5

První díl série mě naprosto dostal, a k tomute dílu nemám slov. Byl milionkrát lepší než jednička. Byla tam akce, napětí, tajemno... Tohle je naprosto nejlepší díl ze všech. po dlouhé době se mi stale, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout a musela jsem hltat stránky až jsem se dozvěděla jak to dopadne.

Miruš
12.08.2018 5 z 5

...je to dloooouhé, ale časem budu pokračovat.