Bubny podzimu

Bubny podzimu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351986/bmid_bubny-podzimu-Vk1-351986.jpg 4 632 99

Cizinka / Outlander série

Začalo to ve Skotsku, u prastarého kamenného kruhu. Uprostřed něj je vchod, který může otevřít jen několik vyvolených, a vede do minulosti – nebo do hrobu. Claire jím už dvakrát prošla a přežila. Její první výlet ji přivedl do náruče Jamieho Frasera, Skota ze šestnáctého století, jehož láska k ní se stala legendou. Příběh o vášni, který skončil návratem do současnosti, aby mohla porodit jeho dítě. Její druhá cesta, o dvě desetiletí později, je znovu spojila v Americe. Ale Claire tu musela někoho zanechat, jejich dceru Briannu... A Brianna právě cosi zjistila, a to ji přivádí ke kamennému kruhu a skoku do neznáma. Při hledání matky a otce, se kterými se nikdy nesetkala, riskuje vlastní budoucnost, aby se pokusila změnit historii... a zachránit je. Ale jak se Brianna vrhá do neznáma, možná se setká s někým osudovým anebo zůstane na místě, kam patří její srdce i duše. Poznámka: Vyšlo ve dvou verzích obálky, hnědá a filmová zelená.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Omega

Drums of Autumn , 1996

Kamcatak
31.05.2016 4 z 5

Opět výborná kniha :)
Začátek teda trochu slabší, trvalo mi než jsem se začetla, ale později už super. Gabaldon umí nádherně popisovat jak krajinu tak postavy, zkrátka super.

Co se týče děje, na 1000 stran to ubíhá svižně. Už z minulé knihy jsem si velmi oblíbila postavu Rogera, ale ke konci této knihy mě teda šíleně rozčiloval :D Snad v Hořícím kříži bude opět trochu lepší. :)

michaela3913
28.03.2016

Svižný zajímavý děj.Pocit,že jste součástí děje,což oceňuji. Barvitý popis,historicky propracované. Osobně si myslím,že popis osob a jejich charakterů je naprosto vyčerpávající. Za mně 100%.
Začátek byl lehce zmatený ale po prvních 100 stranách jsem se zorientovala a tradá číst.Opět super!

JarkaK
17.01.2016 5 z 5

Dalsia knih so serie "Cidzinka", ktora priniesla nove dobrodruzstva, necakane pokracovania a otvorenu otazku... Pisana velmi putavo. Neviem sa dockat kedy zacnem citat pokracovanie.

a355o
27.10.2015 5 z 5

Ke knize jsem přistupovala velice opatrně a střízlivě, žádná velká očekávání podle toho, co jsem si přečetla z hodnocení. Ale naopak mě kniha překvapila a jelikož jsem jí ještě plná, odvážila bych se říct, že je to nejlepší díl. Ale když se více zamyslím, není to kniha lepší ani horší než předchozí, je prostým pokračováním příběhu a spletitých osudů nejenom Jamieho a Claire. Někteří vytýkali, že jsou některá místa příliš zdlouhavá a nic se v nich neděje, možná by se taková místa našla, ale myslím si, že konečně dotváří příběh a dodávají mu trochu každodenní reality, kdy se každý den nemusí stát událost, která by vydala na celou další knihu. Předchozí díl byl už tak nabytý neuvěřitelnými a rychle po sobě jdoucími zvraty, až jsem ztrácela přehled. Bubny podzimu mají všechno, co se od pokračování předchozích dílů dá čekat, jen jsou poněkud klidnějšími v kontrastu s předchozími díly, ne však méně vynikajícími.

alexvera
31.08.2015 5 z 5

zatím asi nejlepší díl ... no jo, všichni jsou pěkně pohromadě v minulosti, Bree a Roger jsou skvělí :D

Pidulka
26.08.2015 3 z 5

Zatím nejslabší díl. Asi si budu muset dát pauzu, než žačnu číst další díl... V tomto díle se se hodně dlouho nic moc nedělo (a když říkám hodně dlouho, tak opravdu dlouho, vždyť to má přes 1000 stran ;-)). Claire jako jediná se chovala tak nějak normálně, Bree mi vadila od začátku dokonce a Roger byl svým způsobem trouba. Jamie je Jamie, ale občas mi přišlo, že se jeho osobnost hodně změnila. K horšímu... Souhlasím s Tesset :-)

Tesset
17.08.2015 4 z 5

Tenhle mi díl mi zatím přišel jako nejslabší, jsem zvědavá na ty další. Moc mě nepotěšil osud Iana, kterého bych raději viděla po boku Jamieho. Ani dějová linka s Bree se mi moc nelíbila, dokud byla ve své době, ještě mě bavilo o ní číst, ale jakmile se dostala do minulosti, nějak mi celý příběh narušila. Už to nebyla jen Claire a Jamie. Každopádně už se těším, až si přečtu další díly a doufám, že budou o malinko lepší, než ten čtvrtý.

Henriette
16.06.2015 3 z 5

Čtvrtý díl mi dělal stejné problémy, jako díl druhý. Místy strhující, že jsem knihu nemohla odložit a místy naprosto hluchá místa, kdy jsem měla pocit, že už jí opravdu odložím a nedočtu. Odradila mě od touhy po čtení dalších dílů, protože některé popisy a rozhovory mi přišly opravdu zbytečně natahované. Proč stokrát rozebírat stejnou situaci? Příběh vymyšlen krásně, ale text pokulhává...

martiiinkajjj
01.05.2015 3 z 5

Ach jo...jak moc bych chtěla dát víc jak ***, ale bohužel nemůžu. Tento díl byl zatím nejslabší, nemohla jsem se vůbec začíst. Některé části byli super a některé mě naprostě nudili. Budu hodně dlouho uvažovat jestli se mám pustit do dalších dílů.

Nefi
20.04.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Autorka si potrpí na detailní popisy, což mi někdy vadilo a někdy ne. Bohužel mi půl knihy trvalo, než jsem se do ní byla schopná začíst. Moc hezké

Majulenkaa
13.12.2014 4 z 5

Začátek mě bavil, ale u konce už jsem hlavou doslova třískala o knihu, nebo spíše knihou o hlavu. V Bubnech podzimu už se naplno rozjíždí roztříštěnost vypravěčů. Knihu jsem zase četla v angličtině, a tak mi někdy trvalo i dvě až tři stránky, než jsem zjistila, kdo zrovna vypráví. To mi trošku znesnadňovalo čtení. Nejsem zrovna fanoušek knih situovaných v Americe, ale vzhledem k mé zvědavosti (jak to bude dál?) si přečtu i další díly.

Lenka.Vílka
19.09.2014 5 z 5

Zacnu priznanim: pokud bych nevedela, o co jde, a pokud bych se s autorkou nikdy predtim nesetkala, tak pokud bych si precetla info knihy, asi si ji neprectu...pokud si vybavuju spravne, knihu s podobnym nametem a odehravajici se v tehle dobe, jsem nikdy necetla (ani nevidela zadny film, protoze me to nebere, Amerika me svyma dejinama me ani nikdy moc nezajimala)ale...jsme v tehle serii a s touhle autorkou, proto jsem cetla...sice jsem mela problem zacist se (vic nez do predchoziho dilu), ale o to vic jsem potom byla nadsenejsi...kniha me bavila a od poloviny se cetla jako kdyby nic...uz se tesim na pokracovani ;)

monte
26.05.2014 4 z 5

Pro mě také zatím slabší díl, první dva díly byly prostě nejlepší.

Neobee
30.03.2014 3 z 5

Pro mě prozatím nejslabší díl...

Adéla K
22.11.2013 5 z 5

Líbila se mi,ale řekla bych,že je zatím z celé ságy nejslabší, nicméně další díl si přečtu určitě.

kneslova
16.09.2013 5 z 5

Tato kniha je po prvním dílu nejlepší ze série, velice čtivé, nikdy se nenudíte, zase mě byl hodně proti mysli osud Iana, jinak super.

Šmerka
11.08.2013 5 z 5

říkala jsme si- čtvrtý díl , to už bude takové o ničem, nebot předchozí dva díly mě nenadchly a bylo to čím dal slabší.Ovšem tenhle díl mě naprosto překvapil a byla jsme z něho tak nadšená jak z prvního dílu-Cizinky.

danca044
08.08.2013 5 z 5

Gabaldon znovu ukázala, že umí skvěle psát. Neumím si představit kolik úsilí jí muselo stát získat všechny potřebné informace o době v Americe. Smekám klobouk a doufám v další napínavé pokračování. Kniha se mi četla jedním dechem a těch 1100 stránek uběhlo jako voda.

katynais
31.12.2012 3 z 5