$soutez = 0; Cizinka: Bubny podzimu - Diana Gabaldon | Databáze knih
Bubny podzimu

Začalo to ve Skotsku, u prastarého kamenného kruhu. Uprostřed něj je vchod, který může otevřít jen několik vyvolených, a vede do minulosti – nebo do hrobu. Claire jím už dvakrát prošla a přežila. Její první výlet ji přivedl do náruče Jamieho Frasera, Skota ze šestnáctého století, jehož láska k ní se stala legendou. Příběh o vášni, který skončil návratem do současnosti, aby mohla porodit jeho dítě. Její druhá cesta, o dvě desetiletí později, je znovu spojila v Americe. Ale Claire tu musela někoho zanechat, jejich dceru Briannu... A Brianna právě cosi zjistila, a to ji přivádí ke kamennému kruhu a skoku do neznáma. Při hledání matky a otce, se kterými se nikdy nesetkala, riskuje vlastní budoucnost, aby se pokusila změnit historii... a zachránit je. Ale jak se Brianna vrhá do neznáma, možná se setká s někým osudovým anebo zůstane na místě, kam patří její srdce i duše....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351986/bubny-podzimu-aYE-351986.png 4.4238
Série:

Cizinka (4.)

Originální název:

Drums of Autumn (2010)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Přidat komentář
Brambor16
09. července

Velice zajímavé, velice dechberoucí... Jako každá kniha, která má přes tisíc stránek, tak se najdou pasáže, které má člověk chuť přeskočit, aby se dostal k dané zápletce v právě čtené kapitole. Ale v této knize jsem přeskočila jen jednu pasáž a to už je co říct. Knihy v sérii cizinka se velmi dobře čtou, jako oblíbený seriál, na který člověk každý týden čeká a vychutná si každičkou minutu. Teším se až se pustím do čtení pátého dílu.

Madelisi
09. června

Diano, co to děláš. Ta délka je neskutečná. Když jsem začala číst Bubny podzimu, tak jsem si řekla, že to bude poslední díl série, ale budu číst dál. Moje sympatie se sice posunuly k Rogerovi a Bree, čtení je návykové, chci vědět, co se stane dál.
Občas sice trochu neštymovala scéna - na začátku dělá postava něco jiného než na konci ale celkově jsem nadšená.
Jenom jsem nepochopila rodokmen v knize - u Jocasty jsou v něm uvedeny dcery, v ději je několikrát řečeno, že je bezdětná.
Palec nahoru dávám Claire za Mendela - přemýšlela, jestli v její době už dělal své pokusy s hráškem - a za to, že u Moravanů poznala v jejich jazyku češtinu. Toto Diana umí, spoustu detailů.

mariva
02. května

Připadá mi, že každý další díl má zase o něco víc stránek než předcházející, ale stejně se kniha báječně čte a těžko se od ní odtrhnout. Mám sice raději, když se děj odehrává ve Skotsku, ale stejně už jsem zvědavá na další díl.

marti7729
28. března

Ó ano ! Po velice hořkém zklamání v podobě mořeplavce, Diana zase zařadila zpět mezi topky ! Bubny se mi moc líbily a jsem ráda, že se děj už zaměřoval spíše na Brianu. Knížku jsem přelouskala o moc rychleji než přechozí díl. Děj je zase plný dobrodružství, ale abych řekla pravdu ani nevím jestli se mi chce číst další díly. Klidně už to mohli bubny uzavřít.

Věro
01. března

Super...asi nejlepší z celé řady, kromě toho prvního.

Natique
04. února

Ze začátku jsem se bála, že příběh začne uvadat, ale jsme moc ráda, že jsem se spletla... :-)

daza.dt
11.11.2017

Tento díl se mi líbil daleko více než druhý. Děj krásně ubíhá, ani jsem si nevšimla a 1200 stránek bylo pryč (alespoň v mé e-knize). Obě dějové linky Jamie + Claire i Roger + Bree neměly hluchá místa. Uvidíme jak se toho chopí tvůrci seriálu. Za mě rozhodně velká spokojenost.

Fuksinka
12.10.2017

Tohle je vážně fajn oddychovka. Bree a Roger tomu dodali šťávu. Zejména trampoty pana Rogera mě fakt pobavily. Možná bych dala i vyšší hodnocení, nebýt toho množství chyb v textu. Bree má na sobě kalhoty a o dvě věty dál už sukni... Některé věty mají tak divný slovosled, že se musím vracet, abych pochopila, o co vůbec jde. Nemluvě o chybném překladu, který jsem zmiňovala už u minulého dílu. Jako dobrodružná červená knihovna je to fajn. Mohlo být i víc sexu, ovšem nějak mě moc nezajímá, co bude dál. Třeba bude pokračovat seriál i na základě dalších dílů knihy. Pak se raději podívám na něj

ptavichripkaa
09.10.2017

Závislost na této sérii pokračuje. Kniha se mi moc líbila. Roger je pro mě záhadou, nechápu některá jeho rozhodnutí, ale Jamie a Claire ti tomu dávají šťávu.

meredith6677
19.08.2017

Po několika měsících jsem knihu úspěšně dočetla a mohu říct, že se mi těžko rozhoduje, který z dílů byl lepší - zda Mořeplavec, nebo Bubny podzimu. Ve čtvrtém díle se mi hodně líbila dějová linka Brianny a Rogera. Jamie s Claire byli jako vždy osvěžující vsuvkou, ale v této knize jsem si opravdu oblíbila mladší dvojici. Přišlo mi, že příběh Jamieho s Clair se poněkud vlekl a těšila jsem se na části s Briannou a Rogerem.
Zhruba od poloviny knihy se pak od ní nedalo odtrhnout a hltala jsem napjatě jednu kapitolu za druhou. Děj byl jako vždy napínavý, někdy krapet předvídatelný, se spoustu emocionálních zvratů a ke konci knihy i pár slziček ukáplo. Za mě 4 hvězdičky a jdu na další díl! :)

hana6090
06.08.2017

Další výborná kniha ze ságy Cizinky. Claire už 2 roky žije s Jamiem a rozhodnou se usadit na jihu Ameriky, kde založí vlastní menší osadu. Současně se prolínají osudy Brianny a Rogera, kteří se do sebe zamilují a začnou spolu chodit. Brianna se po zjištění určitých historických informacích rozhodne cestovat skrze kruhy za matkou a otcem. Příběh je opět poutavě napsaný. Nejvíc jsem si zamilovala postavu Malého Iana.
Jediné co mi trochu vadilo byly stále se opakující úvahy hlavních hrdinů, které se probíraly stále dokola a dokola, a už to byla trochu nuda. Ke konci jsem začala tyto pasáže přeskakovat. Chvílemi mi taky vadila ta "neutuchající" vášnivá láska, která je stále mezi Claire a Jamiem. Trochu to zavánělo červenou knihovnou. To k tomu ale asi patří, a chápu že je potřeba příběh trochu okořenit. Jinak opět perfektní.

atramVe3
30.07.2017

Napínavá,čtivá,zkrátka kniha Diany Gabaldon :-D

Kerberos
19.06.2017

dobré,ale trochu moc politiky.

Michelinecka84
18.01.2017

Až do poloviny knihy ubíhalo čtení celkem pomalu. Nějak se mi nedařilo začíst se. Ale téměř ke konci mě děj strhl a četlo se to samo. Jinak musím říct, že by vůbec nevadilo některé pasáže zcela vynechat. Jinak vcelku pěkné čtení :)

jana1976
18.11.2016

Opravdu pěkné, i když první polovina knihy neměla takový spád, ale konec jsem si fakt užívala.

Kytiii
02.11.2016

Za mě celá série naprosto výborná...

nai.ivka
23.09.2016

Knížka mě bavila s výjimkou sexuálních scén.

likaf
29.07.2016

Napínavé, čtivé. Prostě vynikající. Autorka vše popisuje tak dokonale, že při čtení mi běží před očima film...

Kamcatak
31.05.2016

Opět výborná kniha :)
Začátek teda trochu slabší, trvalo mi než jsem se začetla, ale později už super. Gabaldon umí nádherně popisovat jak krajinu tak postavy, zkrátka super.

Co se týče děje, na 1000 stran to ubíhá svižně. Už z minulé knihy jsem si velmi oblíbila postavu Rogera, ale ke konci této knihy mě teda šíleně rozčiloval :D Snad v Hořícím kříži bude opět trochu lepší. :)

michaela3913
28.03.2016

Svižný zajímavý děj.Pocit,že jste součástí děje,což oceňuji. Barvitý popis,historicky propracované. Osobně si myslím,že popis osob a jejich charakterů je naprosto vyčerpávající. Za mně 100%.
Začátek byl lehce zmatený ale po prvních 100 stranách jsem se zorientovala a tradá číst.Opět super!

JarkaK
17.01.2016

Dalsia knih so serie "Cidzinka", ktora priniesla nove dobrodruzstva, necakane pokracovania a otvorenu otazku... Pisana velmi putavo. Neviem sa dockat kedy zacnem citat pokracovanie.

a355o
27.10.2015

Ke knize jsem přistupovala velice opatrně a střízlivě, žádná velká očekávání podle toho, co jsem si přečetla z hodnocení. Ale naopak mě kniha překvapila a jelikož jsem jí ještě plná, odvážila bych se říct, že je to nejlepší díl. Ale když se více zamyslím, není to kniha lepší ani horší než předchozí, je prostým pokračováním příběhu a spletitých osudů nejenom Jamieho a Claire. Někteří vytýkali, že jsou některá místa příliš zdlouhavá a nic se v nich neděje, možná by se taková místa našla, ale myslím si, že konečně dotváří příběh a dodávají mu trochu každodenní reality, kdy se každý den nemusí stát událost, která by vydala na celou další knihu. Předchozí díl byl už tak nabytý neuvěřitelnými a rychle po sobě jdoucími zvraty, až jsem ztrácela přehled. Bubny podzimu mají všechno, co se od pokračování předchozích dílů dá čekat, jen jsou poněkud klidnějšími v kontrastu s předchozími díly, ne však méně vynikajícími.

alexvera
31.08.2015

zatím asi nejlepší díl ... no jo, všichni jsou pěkně pohromadě v minulosti, Bree a Roger jsou skvělí :D

Pidulka
26.08.2015

Zatím nejslabší díl. Asi si budu muset dát pauzu, než žačnu číst další díl... V tomto díle se se hodně dlouho nic moc nedělo (a když říkám hodně dlouho, tak opravdu dlouho, vždyť to má přes 1000 stran ;-)). Claire jako jediná se chovala tak nějak normálně, Bree mi vadila od začátku dokonce a Roger byl svým způsobem trouba. Jamie je Jamie, ale občas mi přišlo, že se jeho osobnost hodně změnila. K horšímu... Souhlasím s Tesset :-)

Tesset
17.08.2015

Tenhle mi díl mi zatím přišel jako nejslabší, jsem zvědavá na ty další. Moc mě nepotěšil osud Iana, kterého bych raději viděla po boku Jamieho. Ani dějová linka s Bree se mi moc nelíbila, dokud byla ve své době, ještě mě bavilo o ní číst, ale jakmile se dostala do minulosti, nějak mi celý příběh narušila. Už to nebyla jen Claire a Jamie. Každopádně už se těším, až si přečtu další díly a doufám, že budou o malinko lepší, než ten čtvrtý.

Henriette
16.06.2015

Čtvrtý díl mi dělal stejné problémy, jako díl druhý. Místy strhující, že jsem knihu nemohla odložit a místy naprosto hluchá místa, kdy jsem měla pocit, že už jí opravdu odložím a nedočtu. Odradila mě od touhy po čtení dalších dílů, protože některé popisy a rozhovory mi přišly opravdu zbytečně natahované. Proč stokrát rozebírat stejnou situaci? Příběh vymyšlen krásně, ale text pokulhává...

martiiinkajjj
01.05.2015

Ach jo...jak moc bych chtěla dát víc jak ***, ale bohužel nemůžu. Tento díl byl zatím nejslabší, nemohla jsem se vůbec začíst. Některé části byli super a některé mě naprostě nudili. Budu hodně dlouho uvažovat jestli se mám pustit do dalších dílů.

Nefi
20.04.2015

Kniha se mi moc líbila. Autorka si potrpí na detailní popisy, což mi někdy vadilo a někdy ne. Bohužel mi půl knihy trvalo, než jsem se do ní byla schopná začíst. Moc hezké

Majulenkaa
13.12.2014

Začátek mě bavil, ale u konce už jsem hlavou doslova třískala o knihu, nebo spíše knihou o hlavu. V Bubnech podzimu už se naplno rozjíždí roztříštěnost vypravěčů. Knihu jsem zase četla v angličtině, a tak mi někdy trvalo i dvě až tři stránky, než jsem zjistila, kdo zrovna vypráví. To mi trošku znesnadňovalo čtení. Nejsem zrovna fanoušek knih situovaných v Americe, ale vzhledem k mé zvědavosti (jak to bude dál?) si přečtu i další díly.

AylinLeto
17.10.2014

AdelleMaPetite: Pátrala jsem na googlu, protože m zajímalo, jestli budou ještě někdy dostupné předchozí díly a zjistila jsem, že nakladatelství Plejáda ukončilo činnost, takže už neexistuje.