Komentáře knihy Cizinec v jarním vánku 1

Přidat komentář

TomTomis
17.03.2026

Příběh se začíná rozšiřovat. Dostáváme se k více postavám. Začíná mi vadit nejasnost v tom, kdo zrovna mluví, není to hned jasné. Aspoň mě přišlo něco dost divné, nepřehledné, někdy skok do něčeho, o čem jsem netušil, co to jaksi zase má být.... Jdu na další díl.

Lenka.Vílka
10.01.2026

Je poměrně vtipné, že když konečně dostaneme plnohodnotný díl, narozdíl od knihy Cizinec na pláži, tak se mi zdál mnohem kratší na čtení. Přestože se tady stane poměrně dost věcí. A jak psala EvikU., je potřeba vědět, co čtete. Na téhle knize to věkové omezení už napsané je. A jak se to tedy povedlo? Vlastně poměrně dobře :)

Takže jako kdyby nestačilo řešit počátek vztahu, začne se to komplikovat na úplně všech frontách. Hlavně když máš strach vrátit se domů, kde tušíš, že nejsi dvakrát vítaný stejně jako právě Šun. A přestože nejdřív šlo o to, jít na ten návrat domů pomalu, nic nerozhodí víc, když jako už domů dorazíš a tam je tvůj kluk. Jo, tak nám to trochu nevyšlo. A je třeba to nějak to ukočírovat, vzvládnout sebe, zvládnout všechny kolem sebe a pokusit se urovnat důvody, proč je po návratu domu tak trapno. A řekla bych, že to se knize daří poměrně dobře v kombinaci toho, jak je vizuál místy švihlý. Jenom škoda, že v pár momentech až moc, že je třeba se víc soustředit. To není problém, jenom v tom kontrastu, jak se jinak Cizinec čte lehce, lehce překvapí.

Takže jo, opět to bylo příjemné čtení, kdy je skvěle zvládnuto podaní věcí, které nejsou vůbec jednoduché na řešení způsobem, kdy to na vás nebude sice padat, ale i tak je to trochu vážnější čtení než předchozí kniha.


Beatnice
17.11.2025

Krásný příběh, moc se těším na pokračování, které už brzy vyjde.

EvikU.
08.08.2025

Spisovatel Šun se vrací domů k rodičům, aby jim představil svého mladšího milence Mia. Oba se ve vztahu teprve snaží najít a být si jistý ve vztahu. Oba se musí vyrovnávat s tím, jak se na jejich orientaci dívá okolí.

Skvěle se k sobě hodí. Ať vzhledem, tak chováním, kde byl jeden bojácný, druhý měl pro strach uděláno. Jeden je spíše zodpovědnost sama, druhý ho strhne k bláznivým věcem. Oba se učí být pro druhého oporou. Líbí se mi jejich postupné sbližování.

Zvolili asi tu nejlepší strategii, jakou mohli a to ignorovat okolí. Je to jejich život a jejich vztah. V rodině to neměli jednoduché, Šun byl dlouho pryč, vztahy jsou pošramocené.

Obrázky jsou někdy dost odvážné :), četba od 18+ je na místě. Co mě ale zklamalo, bylo že jsem se ztrácela v textu i v obrázcích. Mnohdy jsem nevěděla, kdo je kdo, kdo zrovna mluví, protože bubliny nebyli jasně přiřazené k dané postavě. Bylo to hlavně až v druhé polovině, ale stále jsem listovala zpět, bylo to zmatené.

Díky tomu hodnotím tento díl jako průměr.

EvikU.
08.08.2025

Spisovatel Šun se vrací domů k rodičům, aby jim představil svého mladšího milence Mia. Oba se ve vztahu teprve snaží najít a být si jistý ve vztahu. Oba se musí vyrovnávat s tím, jak se na jejich orientaci dívá okolí.

Skvěle se k sobě hodí. Ať vzhledem, tak chováním, kde byl jeden bojácný, druhý měl pro strach uděláno. Jeden je spíše zodpovědnost sama, druhý ho strhne k bláznivým věcem. Oba se učí být pro druhého oporou. Líbí se mi jejich postupné sbližování.

Zvolili asi tu nejlepší strategii, jakou mohli a to ignorovat okolí. Je to jejich život a jejich vztah. V rodině to neměli jednoduché, Šun byl dlouho pryč, vztahy jsou pošramocené.

Obrázky jsou někdy dost odvážné :), četba od 18+ je na místě. Co mě ale zklamalo, bylo že jsem se ztrácela v textu i v obrázcích. Mnohdy jsem nevěděla, kdo je kdo, kdo zrovna mluví, protože bubliny nebyli jasně přiřazené k dané postavě. Bylo to hlavně až v druhé polovině, ale stále jsem listovala zpět, bylo to zmatené.

Díky tomu hodnotím tento díl jako průměr.

Vjeerus
02.08.2025

Když jsem zjistila, že má vyjít pokračování jednohubky Cizinec na pláži, věděla jsem, že se chci do příběhu opět ponořit.
Hlavní hrdinové jsou pro mě dokonalá definice „protiklady se přitahují“. Jeden je bláznivý a dokáže projevit radost z každé maličkosti, druhý rezervovaný a každá jeho věta má účel a důvod.
Hned od začátku je vidět, jak se kluci teprve učí být pár, protože i když má každý z nich nějakou tu zkušenost s randěním, až teď si konečně dovolili jít takovou cestou, jakou chtějí. Líbilo se mi, jak kniha naráží na předsudky vůči homosexuálním lidem a že někteří mají potřebu svou nespokojenost ventilovat (bohužel) nahlas. Co mě na tom ale oslovilo nejvíc je, jak to hrdinové vzali. Protože ignorace je často to nejlepší řešení.
Jedinou vadu na kráse mají pro mě nepřehledné bubliny s textem, kdy se mi občas stávalo, že jsem nedokázala na první dobrou určit, kdo mluví, stejně jako jsem místy tápala, v jakém pořadí budou jednotlivé části rozhovoru dávat největší smysl. V tomto případě se mi prostě úplně nezdá postavení bublin, jak je autory zvolené.
Je to škoda, protože příběh předává fakt hodně o tom, jak je těžké nemít rodinu a nebo si k ní naopak zase hledat cestu zpět.


Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:

Zavřít

Vypněte si reklamy na Databázi

Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:

Chci vypnout reklamy

Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium