Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364858/bmid_cizinec-UNx-364858.jpg 4 579 199

V Joannině domě náhle stojí cizinec. Tvrdí, že je její životní partner. Ale ona ho dosud nikdy neviděla. Erik se večer vrací domů ke své Joanně. Ale ona ho nepoznává. Myslí si, že se k ní ten cizí muž vloupal. V domě nejsou žádné jeho věci. Žena. Muž. Čím víc se pokoušejí situaci pochopit, tím je zamotanější. Někdo tu hraje děsivou hru. Hru, která se brzy projeví jako smrtelně nebezpečná pro oba…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fremd , 2015

smithynka
05.04.2019 4 z 5

Kniha mě zaujala už od začátku. Byla čtivá, zajímavá, hlavní postavy sympatické... Konec byl trochu předvídatelný, ale jinak velmi zajímavá kniha.

Brambu
04.04.2019 4 z 5

Příběh mě chytl úplně od začátku. V úvodu se odehraje jeden velký zvrat a my se celou dobu snažíme zjistit, jak k tomu vlastně došlo. Krátce na to začnou umírat lidé a pak příběh začne dostávat ty správné grády, akce střídá akci, mrtvol přibývá a jako vrchol všeho je spáchán bombový útok. Kniha se čte úplně sama, udržela mě v napětí od začátku až do konce a samotné rozuzlení mě velmi mile překvapilo. Mohu jen doporučit.

Alethea_k
30.03.2019 3 z 5

Po dočtení jsem upřímně v rozpacích. Po přečtení komentářů jsem se domnívala, že příběh bude 100% fantasmagorií, takže mi to oproti všem možným představám reálné i připadalo. Bohužel nedokážu po dočtení posoudit, zda jsem z konce a gradace příběhu zklamaná či potěšená. Obě postavy mi přirostly k srdci, což je u takových knih obrovské plus. Nelituju, že jsem si knihu přečetla, ale žádná bomba to nakonec taky není. Kniha se čte jedním dechem, potřebujete vědět, jak to dopadne. Epilog mi přišel zbytečný, nelogický a strašně zvláštní.

1v8na
26.03.2019 3 z 5

Kniha má svá pro a proti. Zápletka začíná již v první kapitole. Kapitoly jsou krátké - což podporuje čtivost knihy. Jsou psány z pohledu ženy i muže.
Děj ve vás budí zvědavost.
Na druhé straně jsem já osobně již velmi brzy začala tušit, kdo za "tím" stojí. Příběh je sice akční a dobrodružný, ale moc překombinovaný, neuvěřitelný a nereálný.

Izu
01.03.2019 2 z 5

Tak jsem se těšila na vyšinutou hrdinku a ejhle, zvrtlo se to do nesmyslného děje a spoustou kýčovitých scén včetně těch milostných.

Šmoulinka1980
15.02.2019 4 z 5

Mně se kniha velmi dobře četla. Bavilo mě střídání vyprávění z pohledu Joanny a z pohledu Erika. Na můj vkus byla zápletka hodně nereálná. Autorům ale nelze upřít propracovanost do detailů. Erik je popisován až příliš jako nějaký americký super-hrdina, to mi vadilo. Mám raději uvěřitelnější postavy, i když to je za cenu menšího množství život ohrožujících akcí. Ale celkově hodnotím knihu poměrně vysoko - nejvíc za tu čtivost.

Puntíkatýhrnek
11.02.2019 4 z 5

Je to jiný styl než detektivky paní Poznanski...bylo to napínavé i vcelku zajímavé téma, ale do pěti hvězdiček tomu přece jen něco chybí....

Lunitka
09.02.2019 2 z 5

Začátek roztahany, od poloviny knihy to zacina nabirat na rychlosti, no a nakonec se to úplně vymkne z ruky.

Lena79
03.02.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny, zaujal mě pohled ze dvou stran, tedy jak Erikův, tak Joanny. Do jisté fáze příběhu jsem si myslela, že vím, co za tím vězí...No, zmýlila jsem se, nevadí. Znamená to jediné, kniha špatná není, má určitý náboj. Rozuzlení bylo pro mě překvapením, očekávala jsem něco jiného. Tohle mi přišlo až moc.

Knižní střípky
02.02.2019 3 z 5

Thriller psán dvěma autory, příběh mě zaujal od samého začátku, fakt jsem byla zvědavá, co za tím vším vězí, příčina, proč Joanna nepoznává svého snoubence, mě napadla hned, ale vše další již pro mě bylo překvapením. Kniha má krátké kapitoly, střídají se z pohledu Erika, další z pohledu Joanny, díky tomu se opravdu skvěle čte.

lachtan77
01.02.2019 4 z 5

V první polovině knížky jsem si myslel, že půjde o vztahové drama. Já osobně čekal nějaký ten milostný trojúhelník. Jelikož jsem věděl, že se na knize podílela  Urschla bylo mi jasné, že něco musí přijít. V druhé půlce příběh začínal dostávat spád a přibylo víc akce. To co se z toho vyklubalo nikdo (ani já) nemohl dopředu vytušit. Dávám 4* protože Cizinec má svou kvalitu a určitě nezklamal. Aktuální hodnocení 73% knihu hodně podceňuje. Já byl spokojený a Urschula bude právem  patřit mezi mé top spisovatele :)

NymphMaeve
27.01.2019 4 z 5

Wow, já teda autorku zbožňuju, ale tohle jsem nečekala. Musela jsem číst na jeden zátah, bylo to úžasné. Napínavé, celou knihu si udržela kniha mou pozornost, ano místy to je trochu přitažené za vlasy, ale tak to asi mělo být. Námět úžasný, dialogy nenucené a celkově čtivě a skvěle napsané. Závěr i rozuzlení má spád, vše vysvětleno a neodehrávalo se to na posledních pěti stránkách, to velmi oceňuji. Určitě si to přečtu znovu, spolupráce s dalším autorem zde opravdu vyšla a těším se na další knihy.

anibeni
25.01.2019 5 z 5

Kniha má spád, čte se jedním dechem a napětí je v ní obsaženo stejnou měrou od začátku do konce. Rozuzlení celého příběhu mě trochu překvapilo, asi jsem čekala trošku něco jiného, ale vlastně mi to vůbec nevadilo.

Termina
23.01.2019 4 z 5

Kniha se mi četla dobře rychle a určitě doporučuji přečíst. Rozuzlení zápletky jsem nečekala. Jsem příjemně překvapena :)

Allia
22.01.2019 3 z 5

Tak já nevím. Mám z této knihy celkem rozporuplné pocity. Na jedné straně velmi zajímavý nápad a téma, na druhou stranu, mě nijak příběh neuchvátil, že bych nedala knihu z ruky, což je trochu zklamání, jelikož knihy od Ursuly mám ráda. Děj je celkem předvídatelný a myslím, že by se s tím dalo více a lépe vyhrát.

iLuciferie
18.01.2019 2 z 5

Ze začátku mě kniha hodně bavila, styl psaní - každý autor za jednu postavu, střídající se kapitoly z Joannina a Erikova pohledu - mi přišel naprosto supr, příběh jako takový už bohužel nikoliv.

DabelSejk
18.01.2019 4 z 5

Toto je kniha napsaná metodou start-cíl. Tedy napětí a spád najdete hned na začátku, nepolevuje a graduje v cíli. Mnoho věcí bylo tušitelných, ale právě proto, že je čtenář potvůrka zvídavá, chce se o tom přesvědčit do nejmenších detailů a tak prostě tuto knihu "dohltá". Kdyby nebylo malé epizodní agitky v závěru, dostala by ode mne full house, ale i tak dobrý výsledek.

1bublina
30.12.2018 3 z 5

Do knihy jsem se rychle začetla, protože od začátku měla rychlý spád. Často se mi četlo těžce, protože mám osobní zkušenost s někým, kdo nevěří a vždycky najde argument, proč to nebo ono není důkaz. Více se mi líbila série s Beatricí Kaspary, ale přesto je kniha dobrá. Ke konci jsem už tušila, kde je zakopaný pes, což se u autorky moc nestává.

Peace
09.12.2018 3 z 5

"Nakonec je možné zpochybnit úplně všechno, i když to člověk vidí na vlastní oči."

Anotace vypadala slibně, ale příběh mi zhruba od poloviny přišel hodně překombinovaný a více než přitažený za vlasy.

Langy10
02.12.2018 5 z 5

Nikdy jsem nebyl čtenář. Bude mi 25 let a knihama jsem opovrhoval. Nyní jsem si řekl, že to zkusím. Koupil jsem si tuto knihu a oficialně se stala mojí první přečtenou knihou. Ani nedokážu popsat tu napínavost, která se ve mně prolínala, že jsem nechtěl jít ani na záchod. Kouzelně napsaný, když to ořesvědčilo obyčejneho kluka, jež si doposud přečetl jen nadpis v novinách.