Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364858/bmid_cizinec-UNx-364858.jpg 4 576 199

V Joannině domě náhle stojí cizinec. Tvrdí, že je její životní partner. Ale ona ho dosud nikdy neviděla. Erik se večer vrací domů ke své Joanně. Ale ona ho nepoznává. Myslí si, že se k ní ten cizí muž vloupal. V domě nejsou žádné jeho věci. Žena. Muž. Čím víc se pokoušejí situaci pochopit, tím je zamotanější. Někdo tu hraje děsivou hru. Hru, která se brzy projeví jako smrtelně nebezpečná pro oba…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Fremd , 2015

MimiNinaFuraha
MimiNinaFuraha
10.10.2019 3 z 5

Dočteno. Dobrá kniha. Od samotného počátku mne celkem chytla a nechtěla mne pustit. Měla jsem problém se od ni odtrhnout. Ten konec mi přišel.... takový.... trošku překombinovaný. Možná je to jen můj dojem, ale já kvůli tomu konci ubírám hvězdičku. Ale jinak to bylo dobré. Řekla bych, že ty hlavní postavy byly fakt skvělé. Příběh jako takový byl taky dobrý. Tak si zkuste knížku přečíst sami. Budu se těšit na Vaše názory :)

blonďatá.luc
blonďatá.luc
30.09.2019 4 z 5

Výborný námět thrilleru, který asi jen tak nedostanu z hlavy. Od knihy se pomalu nešlo odtrhnout, pořád jsem potřebovala vědět, co bude dál - co všechno se proboha může ještě "podělat". Ve vyprávění se střídají obě hlavní postavy - někdy se jejich vyprávění překrývá (oba vypráví stejnou událost svým pohledem), někdy každý vypráví něco navíc. Samotný konec knihy mě ale zklamal, po dočtení jsem měla pomalu více otázek jak odpovědí. Nevím, jestli jsem nečetla úplně pečlivě a tak mi něco uniklo, ale přišlo mi to jak připravené na další díl (o jehož existenci zatím nemám ani tušení). Kdyby ale další díl byl, s radostí bych se do něj pustila, protože Jo i Erik byli sympaťáci, s kterými se mi nechtělo loučit. I když ten jejich příběh, co si budeme povídat, byl trochu přitažený za vlasy.

LuckaH2
LuckaH2
23.09.2019 2 z 5

Knihu jsem dočetla s velkým sebezapřením do půlky odhodlaná, že chci vědět konec. Ale nešlo to, prostě jsem nedočetla. Přišlo mi to tak překombinované, psychické nemoci, někdo mě honí a chce zabít...

JointlieKat94
JointlieKat94
08.09.2019 4 z 5

Kniha mě vlastně velmi mile překvapila!

Od začátku to bylo velmi napínavé, tvořila jsem si vlastní teorie a z několika možností, stránku od stránky, každá odpadala.. až na jednu, ale úplně jsem to neodhadla. :)

Bylo to napínavé, akční a zajímavé. Líbilo se mi, i když jsem si často říkala, že bych to udělala asi jinak, konec byl každopádně asi opravdu překombinovaný, ale řekněme si na rovinu, asi by to tak i mohlo být.. :)

Naďulka
Naďulka
26.08.2019 5 z 5

Napínavý příběh, příjemné čtení na dovolenou...

Misspullinn
Misspullinn
18.08.2019 5 z 5

Velice krásná knížka, určitě stojí za přečtení :)

Janík511
Janík511
11.08.2019 5 z 5

Četla se jedním dechem. Jen konec spíše nereálný, ale určitě stála za přečtení.

Marjory
Marjory
08.08.2019 5 z 5

Knížka byla předvídatelná, ale čtivá.

PetraBery
PetraBery
30.07.2019 3 z 5

Kniha určitě není špatná, zajímavý rozjezd, kdy se Erik vrátí domů z práce a jeho snoubenka Joanna ho nepoznává… Do půlky mě kniha dost bavila a četla se jedna báseň, střídání vypravěčů dalo náhled na situaci z druhé strany. Jen později mi přišlo, že příběh nabral jiné obrátky a závěr mi přišel překombinovaný až moc. Ale četlo se to dobře.

hanka6036
hanka6036
23.07.2019 5 z 5

Knížku podobného námětu jako je právě tahle jsem asi ještě nečetla. A byla jsem mile překvapena - líbilo se mi "tandemové" vyprávění (jedna kapitola žena, druhá kapitola muž). Knížka byla napínavá od samého začátku, co jsem začala číst až do samého konce. A dost se mi líbilo, že se knížka obešla bez krvavých scén apod..

Very454
Very454
11.07.2019 5 z 5

Kniha je mi líbila, napínavý příběh, který nutí číst dál a dál. Bavilo mi střídání hlavních postav, které na sebe navazovalo. Přečteno jedním dechem.

jehanys
jehanys
26.06.2019 1 z 5

Začátek knihy se mi líbil a dobře se mi to četlo. Tak od poloviny už to opadávalo a ke konci se to posunulo někam jinam.

Atak
Atak
23.06.2019 5 z 5

Zajímavá myšlenka na příběh, v polovině jsem měl pár nápadů jak to dopadne a jsem rád, že jeden byl správný.

JessieEx
JessieEx
11.06.2019 4 z 5

Přečteno na jeden zátah, opravdu super! Byl to napínavý thriller od samého začátku, dost tomu přidalo vyprávění z obou stran. Jedna kapitola ona, druhá on... Představovala jsem si, jak by bylo super, kdyby to tak autoři i psali, na střídačku.
Každý z těch dvou se "tvářil" tak moc nevinně, že jsem opravdu neměla tušení, komu věřit. Krátce za polovinou potom nastala zvrat, který už trochu naznačil, kam se bude příběh ubírat a jak skončí. Ačkoliv se hlavně zpočátku zdálo, že téma je neoriginální, vše se změnilo a nakonec jsme se ocitli úplně někde jinde. Poslední třetina byla opravdu akční a byl to boj o holý život. Až na pár drobností a nesrovnalostí to byl velmi dobře propracovaný příběh.
SPOILER: Co se mi na knížce opravdu nelíbí, je politikaření. Podle mého názoru politika do beletrie prostě nepatří, zvlášť když je situace tolik aktuální a může naznačovat směr smýšlení autorů. Kdo tady byl ten hodný a kdo zlý mě nejprve překvapilo, ale pak jsem si uvědomila, že tomuto už se opravdu nemůžu ani divit. Škoda toho, ale ani tak nechci knize kvůli tomu ubírat hvězdičky, jen proto že nesouhlasím s tím, co se snaží říct a od čeho chce odvést pozornost.

kiwi88
kiwi88
11.06.2019 2 z 5

Začátek byl zajímavý, ale někde v půlce knihy jsem začala pochybovat, že se mi konec bude líbit, že mě v dobrém překvapí. A tak to i bohužel bylo. Na můj vkus příliš složité a překombinované, ale námět špatný nebyl.

Zuzana08
Zuzana08
30.05.2019 5 z 5

Líbila se mi.
Asi mě v knize, než dva hlavní hrdinové, zaujal jiný podtext, který nemohu dostat z hlavy.

Zaujala mě hlavně myšlenka, jak může být můj život pro někoho bezcenný. Možná to tak je a možná to tak není, ale postupy velmi vlivných lidí na světě, aby dosáhli svého....mrazí mě.

reňa30
reňa30
17.05.2019 3 z 5

Ze začátku knihy jsem byla nadšená-jooo to mne bude bavit.
A bavilo zhruba do poloviny..potom jsem četla už jen ze zvědavosti.Závěr byl překombinovaný a pokud teď zpětně hodnotím,tak bohužel jen za tři hvězdičky..Z námětu šlo "vytřískat" mnohem víc.

LuciKo
LuciKo
14.05.2019 3 z 5

Než jsem si zvykla na způsob psaní, připadal mi tento styl poněkud těžkopádný. Nevím, jestli stavbou vět nebo až mnoha popisy a vysvětlováním pocitů a činů. Překlad mnohdy také zvláštní - "šňůra za mnou.." Myšleno kolona? Co se týče příběhu samotného, zpočátku mi tak nějak byly hlavní postavy jedno, zhruba v polovině začínal být příběh napínavý, ale konec.. To bylo TAK překombinované! Méně je někdy více, jen jsem nad tím musela kroutit hlavou.

romana0733
romana0733
29.04.2019 5 z 5

Jak tu již bylo zmíněno, tak kniha je podhodnocená. Kniha je čtivá,hodně napínavá a pořád nutí číst dál a dál, vůbec jsem netušila kdo za tím stojí až do třičvrtiny knihy, pak už bylo jasné kdo to je, jen jsem pořád nevěděla proč. Jen ten epilog mi přišel divný a zbytečný.

Mirin1349
Mirin1349
26.04.2019 3 z 5

Příběh Vás vtáhne už při prvních stránkách, v celé knize se zajímavě střídá vyprávění z pohledu obou hlavních aktérů, takže se čtenář nemá kdy nudit. Hezky se rozehrává příběh, ve kterém nevíte, kde je pravda a snažíte se spolu s hrdiny rozplétat klubko záhad. První půlku knihy jsem hltala jedním dechem a bývala bych se vsadila, že ohodnotím plným počtem bodů. Od druhé půlky mi ale přišlo, že se toho najednou začíná dít až moc a že se příběh ubírá až neuvěřitelným směrem, konec byl také spíš zklamáním.