Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364858/bmid_cizinec-UNx-364858.jpg 4 580 199

V Joannině domě náhle stojí cizinec. Tvrdí, že je její životní partner. Ale ona ho dosud nikdy neviděla. Erik se večer vrací domů ke své Joanně. Ale ona ho nepoznává. Myslí si, že se k ní ten cizí muž vloupal. V domě nejsou žádné jeho věci. Žena. Muž. Čím víc se pokoušejí situaci pochopit, tím je zamotanější. Někdo tu hraje děsivou hru. Hru, která se brzy projeví jako smrtelně nebezpečná pro oba…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fremd , 2015

sarah02
09.04.2021 5 z 5

Ačkoliv jsem knize nedávala moc velké naděje, příjemně mě překvapila. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst a určitě je to jedna z těch, ke kterým se minimálně ještě jednou vrátím.

M1ra
08.04.2021 3 z 5

Moc nevím, co si myslet. Námět skvělý, vysvětlení proč se to stalo, taky dobré. Ale důvod proč se to muselo stát mi nepřišel nijak zvlášť skvělý a konec takový nijaký. Příběh zajímavý, ale moc dobře se mi nečetl, jelikož zde není mnoho přímé řeči, což se dá očekávat. Prostě průměr, ani thriller ani detektivka, takové drama

hanka0706
21.03.2021 4 z 5

Odhadovala jsem vyšší hodnoceni, za me aspon 85 %, od začátku do konce mě díky napětí nepustila.

Pavlína2019
11.03.2021 5 z 5

Super, moc se mi líbila, doporučuji!!

Knihomolka97
16.02.2021 4 z 5

Milé překvapení. Bylo to fakt dobré! Některé věci mi teda nedávaly úplně smysl a oba hlavní hrdinové mi někdy lezly krkem. Ale upřímně si vůbec nedokážu představit, co bych dělala a jak bych se chovala já, kdybych se ocitla v situaci jako Joanna nebo v pozici Erika.
Bavila mě hlavně první polovina, byla jsem ráda za vyprávění z pohledu obou hlavních aktérů. Zajímalo mě, kde je pravda a kde příčina ztráty paměti hlavní hrdinky. Napadly mě dvě možnosti, z nichž teda jedna byla správná, ale ne úplně...těžko se to vysvětluje, abych nic neprozradila. :D
Postupně se to vyvíjelo zajímavým směrem, který jsem nečekala. Závěrečné rozuzlení mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Ale proč ne. :)
Epilog je za mě ale tak zbytečný, že kdyby tam nebyl, vůbec o nic bych nepřišla.

Neami2
04.01.2021 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, děj celkem odsýpal.

Hella
03.12.2020 3 z 5

První dvě třetiny knihy se mi doslova přilepily oči na stránky. Děsně mě to chytlo a nemohla jsem se dočkat, až zjistím, jak to bylo a kdo má pravdu. Jenže ten zvláštní konec to trochu pokazil.

Booky84
28.11.2020 3 z 5

Pro mne taková zvláštní kniha, nečetla se mi úplně lehce - vadilo mi střídavé vyprávění hlavních hrdinů. Konec byl tedy dost divoký a až "přitažený za vlasy".

Hayley_Wilson
07.11.2020 5 z 5

Ze začátku jsem vůbec netušila, kam se může děj ubírat. Čekala jsem nudný příběh odehrávající se výhradně mezi dvěma hlavními postavami - možná proto jsem napoprvé knihu odložila po 40. straně a vrátila se k ní o nějakou dobu později, jen abych zjistila, jakou chybu jsem udělala. Děj nabral pro mě nečekaných obrátek, úplně mě pozřel a celou dobu jsem byla napjatá, kam se bude ubírat na příštích stránkách, které jsem hltala jednu za druhou. Skvěle psané z pohledu obou postav. Několikrát jsem byla nucena přemýšlet, jak bych se sama v daných situacích zachovala. Můžu jen doporučit.

Kristulda
27.10.2020 4 z 5

Musím říct, že jsem se obávala co očekávat, když to nemá až tak vysoké hodnocení, ale zbytečně. Kniha se dobře četla, příběh zajímavý, líbila se mi.

lucie2952
17.10.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Ještě jsem nečetla tak napínavou knihu. Opravdu každá kapitola byla napínavá a já nemohla přestat číst. Perfektně propracovaný příběh. Jen mě zklamal epilog, špatně ukončeno.

JurijMilkovic
28.09.2020 3 z 5

Nemyslím si, že to bylo až tak skvělé čtení. Reálnost bych v tom rozhodně nehledal. Dalo se to.

Péťa1950
27.09.2020 4 z 5

Řada komentářů poukazuje na nereálnost rozuzlení. S tím souhlasím. Chtěla bych upozornit na manipulaci s lidským vědomím, "výrobu" vraha, který nic netuší, vymazání vzpomínek. To nereálné není. Čtivé.

Dancaa1
08.06.2020 3 z 5

První část příběhu byla napínavá, čtivá a čtenář nevěděl komu má věřit. Ale ten konec? To byla již překombinovaná slátanina.

artlucie
05.06.2020 4 z 5

Až na epilog, který bych radši vynechala, to bylo neotřelé čtení. Nic podobného jsem ještě v ruce neměla, takže mě to bavilo od začátku do konce, přestože jsem nevěděla, na čí straně být.

ennlady
28.05.2020 3 z 5

To nevymyslíš! Tak já nevím. Prvn část byla opravdu čtivější a byla jsem napnutá, co se z toho vyklube. Nicméně nad tím, co se vyklubalo, mi zůstal rozum stát. Celé to vyústění (nejen rozuzlení) mi přišlo jako pěkná komedie. Ale četlo se to celkem pěkně, takže 3 *.

Ticiana
05.05.2020 4 z 5

Tohle byla takova jednohubka. Mne se spis líbila první část, kde jsem fakt nevěděla co to ma znamenat. Druhá část mi prisla spis nerealni.

Ráčkajda
27.04.2020 5 z 5

Od autorky moje první knížka a byla jsem mile překvapená. Knížka se mi moc líbila, i když takový konec jsem asi nečekala:-). Jdu mrknout na další knížky autorky.

Marley_Kid
13.04.2020 5 z 5

Ooo, toto bola jedna z najlepších kníh svojho žánru, akú som asi kedy čítal. Autorku som si pamätal z doby, kedy ma (ešte dávno) uchvátil Erebos, autora som vôbec nepoznal, našiel som tú knihu len náhodou, ale nedalo sa mi od toho odtrhnúť. Čítalo sa to skvele, malo to spád, dávalo to zmysel a i keď som (zrejme vďaka svojej profesii) od začiatku vedel, aká je asi pointa, na kvalite knihy mi to vôbec neubralo, pretože som netušil ďalšie množstvo vecí, ktoré na záver zapadli do seba komplexne, vyčerpávajúco a logicky (a to je u kníh tohto žánru vzácne a neobvyklé). Odporúčam všetkými desiatimi a idem teraz uprostred noci googliť, čo ďalšie autori napísali.

Tereyciiik
03.04.2020 4 z 5

Skvělé čtení, nebylo co vytknout, tedy alespon ne, z mé strany. Četlo se to nádherně a lehce. Zápletka zajímavá, i když trošku od začátku tak takové náznaky byli, buď a nebo. Knihy této autorky mám moc ráda, ikdyž je znát, že to nepsala sama, protože to bylo něco naprosto odlišného od jejich děl.