Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277276/bmid_cizinec-XIn-277276.jpg 4 943 261

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: ekniha , Knižní klub

The Stranger , 2015

tess.de.veles
11.05.2021 3 z 5

No, nebylo to spatny, ale myslin, ze to pan Coben umi i lepe. Mam radeji knihy, ktere napsal drive.....Tyhle "novodobé" mi pripadaji AZ prilis komplikovane.....Chybi jim dle meho jednoduchost, ve ktete je ta krasa....

Jenny055
11.05.2021 3 z 5

Moja prvá kniha od Harlana Cobena ale očakávala som viac. Asi si nesmiem čítať komentáre pred čítaním knihy. Zápletka bola zaujímavá, ale na množstvo položených otázok neboli žiadne odpovede. Hlavný hrdina vyvíjal snahu niečo zistiť, ale jeho snaha sa mi zdala veľmi slabá.

HMirka55
08.05.2021 4 z 5

Začátek pomalejší, ale postupně mě začalo vrtat v hlavě, o co vlastně jde. Konec akční, i když nereálný.

LittleK
29.04.2021 5 z 5

BOMBA! Nevydržela jsem to a zhlédla nejprve seriál, který mě naprosto nadchl. Když nadšení vyprchalo, rozhodla jsem se pustit do knihy a nadšení se vrátilo. Sice nemám zkušenost s jinými příběhy autora, ale tenhle byl prostě famózní. Četl se sám, ideální rozsah, uvěřitelné postavy i zápletka. Doporučuji jak knihu, tak filmové zpracování.

majka45
29.04.2021 3 z 5

Byla to třetí kniha autora, začátek byl docela nezáživný, a konec zas moc rychlý...důležité bylo vydržet

lenka5384
28.04.2021 5 z 5

Výborná kniha

Mini.Baby
25.04.2021 4 z 5

Jako audiokniha nic moc příjemný poslech (hlavně přímé řeči), ale zápletka dobrá, závěr jsem čekala úplně jiný...a vo tom to je...

playada
29.03.2021 5 z 5

Tak to bylo hooodne hustý!!!

MaKolar
24.03.2021 3 z 5

Moje první setkání s autorem. Kniha se mi velmi dobře četla. Děj velmi rychle utíká. Některé pasáže jsou dle mého názoru trochu přehnané. Konečné rozuzlení je celkem nečekané a drsné. Určitě si od autora přečtu jeho další knihy.

capricorn__
18.03.2021 1 z 5

Dávám nízké hodnocení ne proto, že by se knížka nedala přečíst a byla napsaná špatně. To vůbec ne: knížka je čtivá, autor píše stručně a jasně, úplně se vyhýbá nepotřebné omáčce kolem. Můj problém je ale v tom, že potom, co jsem od autora přečetl většinu knih, které u nás byly vydány, zjistil jsem, že je od sebe nedokážu vůbec rozlišit. Stejné postavy, podobné situace, prakticky totožné řešení případů a závěry. K tomu všemu jsou jeho knihy tak zamotané, že pokud by po mně někdo chtěl jednotlivé knihy převyprávět, neměl bych šanci.

LenV
17.03.2021 5 z 5

To bylo skvělý! Báječné překvapení! To se mi takto do ruky dostala kniha s nálepkou seriálu Netflix a zajímavá anotace na obalu. Tak jsem to zkusila a přečetla doslova jedním dechem! Neotřelé téma, super napínavé, prožívala s Adamem každou stránku. Rozhodně si od autora opět něco přečtu! 95%

ava.s
08.03.2021 3 z 5

Mám ráda Cobena, je sázkou na jistotu. Myslím, že vyloženě špatnou knihu nenapsal a tato kniha nijak nevybočuje ze standardu - čtivá, žádné zbytečné natahování, děj plynul svižně, ale přesto si myslím, že byla jedna z jeho slabších.
Pokud hledáte příjemné oddychové čtení, od kterého nečekáte zázraky, budete spokojeni.

dom.ini
01.03.2021 4 z 5

Knížka se moc dobře četla, byla jsem zvědavá jak to všechno skončí a rozuzlení pro mě bylo překvapivé. Teď se vrhnu na seriálové zpracování a jsem na něj moc zvědavá.

Fatis04
22.02.2021

Kniha se mi moc pěkně četla, má děj který vás vtáhne do problému, a lidi v ní nejsou černobílí, mají svoje klady i zápory, je to první kniha od autora, co jsme přečetla a myslím, že ne poslední.

Metla
18.02.2021 4 z 5

Oprava po trapné záměně autora s jiným (děkuji trudošovi, že tady má blbost nebude viset navěky): Moje první cobenovka - zamotaný thriller o tajemném cizinci, šířícím diskreditující informace, pohřešované manželce, zneužitelnosti internetu, mobilů a především o rodině. Co všechno jsme ochotni udělat či obětovat pro bezpečí a blaho svých nejbližších? Odpověď je jasná: téměř cokoliv.
Dobrý (nikoliv dokonalý) román - potěšilo mě, že autor v závěru nevyměkl… nicméně nevnesl do žánru nic extra, žádné osvěžení, nejsem si tudíž jistá, kolik z děje mi v paměti zůstane za rok. Poctivých 75-80% si však zaslouží a jedno je jisté: těším se na další schůzky s Harlanem Cobenem (a svým oblíbeným komentátorům z řad knihomolů velmi děkuji za správné nasměrování mé pozornosti).

Calibra
09.02.2021 4 z 5

4/21 Moje první cobenovka a určitě ne poslední. Je to akční thriller, mírně mi spadá do kategorie chlapské čtení. Mně se kniha libila, originální téma i příběh, chvalím i nestandardní konec. Jsem velmi zvědavá, jak si s Cizincem poradil Netflix.

Hanjimka
02.02.2021 4 z 5

Přečteno ušima - audiokniha. Detektivka téměř bez krve, napětí od začátku do konce. Pro mě trochu překvapivé rozluštění, doufala jsem v jiný konec. Ale dílo se mi líbí a přidám autora k oblíbeným.

kristie
27.01.2021 5 z 5

První kniha od autora a myslím, že určitě ne poslední. Hned jdu shánět nějakou další knihu od Cobena. Tohle byl thriller bez litrů krve. Tajemství, které se prolíná celou knihou buduje ono napětí, kdy člověk nemůže přestat číst. Adam mi byl sympatický. A ač se mi to u knih nestává, konec mě dostal. A to i přes to, že jsem tušila, ba si byla téměř jistá, kam děj spěje, stejně jsem doufala v opak.

Petronela16
22.01.2021 4 z 5

Túto knihu som začala najprv počúvať ako audioknihu. No bohovsky ma
nadchla .Potom som sa úplnou čírou náhodou dostala k stiahnutiu, myslím ,13 Cobenovych knih,tak som ani sekundu neváhala a okamžite som aj začala paralelne čítať, keď som zase nemohla počúvať.Uzasne píše tento autor, veľmi je to také... ani neviem nájsť vhodný výraz,No proste ma to nutkalo každú voľnú chvíľu čítať, alebo počúvať.Dej super odsýpa, ani chvíľu nenudí, žiadne ,ja to volám, omačkove pasáže.Som nadšená týmto autorom.Kedysi dávno pradavno, keď sa voda sypala a ..co to trepem skrátka davno, som už od Cobena čítala niečo, matne si spomínam na takú červenú knihu čosi o nejakom lieku, ale nejak mi neutkvel v pamäti. Takže veľmi dobre som urobila, keď som zvolila comeback k autorovi.A to vám poviem, že s nim hodlam ešte nejaký ten čas zotrvať v dosť *tesnom kontakte*kým zdolam tie zvyšné knihy.Hor sa teda do čítania ,vravím sama sebe a vám ostatným odkazujem , táto kniha určite stojí za prečítanie a je zárukou dobrej detektívky.

trudoš
11.01.2021 4 z 5

U thrillerů Harlana Cobena se pokaždé těším na tu motanici záhad, ve které se hlavní protagonista najednou ocitne. Sbírat jednotlivé střípky událostí a pokoušet se je složit do logického celku mě na autorových románech baví ze všeho nejvíc. Jistěže s realitou toho mají dané příběhy společného asi tolik, jako Gregory House se skutečným doktorem, ale kdo by se takovými prkotinami zabýval. U odpočinkové literatury se chci bavit, ne dumat nad faktickými prohřešky vůči realitě.
Ani román Cizinec v tomto ohledu nezklamal, třebaže okaté natahování zápletky skrze životní osudy vedlejších postav spisovateli jen tak neodpustím. Ale podobně jako u knih Jefferyho Deavera i tady vám přímé souvislosti dojdou až v závěru, takže dopředu určit co je ještě záměrné mlžení a co už ne, je prakticky nemožné. Zpětně mi ovšem haprovala uvěřitelnost extrémních činů, protože vražda se v ději stává až příliš všední činností, podobně jako třeba platba kartou. Ale co já zas vím o nátuře amerických maloměšťáků?