Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267022/bmid_cizinec-nVP-267022.jpg 4 944 261

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Stranger , 2015

Dada077
29.10.2021 5 z 5

(audiokniha) Dobrá, neošúchaná zápletka. Ani pred záverom som ešte nemala istotu, či Cudzinec sleduje nejaké svoje vizionárske ciele, alebo ide o vydieranie a rozuzlenie v rámci susedskej komunity bolo prekvapivé.

Sixao
28.10.2021 4 z 5

Většinu knihy jsem pořád netušila, kam to celé vede a co si o tom myslet. Závěrečné rozuzlení bylo opravdu nečekané.

niknikita
26.10.2021 5 z 5

Jeden z mých návratů, který nezklame ani po opakované četbě. Jednak si ráda osvěžím paměť a pak si také moc ráda vychutnám svěží styl psaní mého oblíbeného autora.

mataj
21.10.2021 4 z 5

Moje první kniha od autora a vůbec nebyla špatná. Děj byl určitě zajímavý a zpočátku i docela tajemný, takže jsem očekávala "něco" trochu jiného. Nicméně jednotlivé díly skládanky v závěru do sebe hezky zapadly a i o napětí občas nebyla nouze. Takže ano, četla se hezky a zkusím i jiné knihy autora.

Aneleh
08.10.2021 5 z 5

Opravdu promyšlený thriller, který mě bavil číst. I když zde bylo mnoho postav a kapitoly jako kdyby nesouvisely jedna s druhou, nakonec se vše slije v jeden zcela jasný a pochopitelný závěr. Příběhy od tohoto autora nikdy nezklamou, když chcete zažít příjemné napětí a nečekané zvraty. Je to opravdový mistr vyprávění.

pavla67
19.09.2021 5 z 5

(audiokniha) dobre se to poslouchalo,ten pribeh me bavil,prectu si dalsi knizky od toho spisovatele
doporucuji

boxas
12.09.2021 5 z 5

Thriller jak má být. Tak tohle mě hodně bavilo!
Netečou tu sice potoky krve, ale napětí tu je. Jednotlivé díly skládačky, ze začátku zcela nepochopitelné, do sebe pěkně zapadnou a vy si řeknete: Aha! Vždyť ono to bylo vlastně úplně logické.

tami1
09.09.2021 5 z 5

Jsem nadšená!

Originální téma, které autor zpracoval s naprostým mistrovstvím. Napětí, tajemství, vraždy a překvapivé rozuzlení jsou podány tak poutavě a čtivě, že se nebudete moct odtrhnout.

Doporučuji!

Johana
06.08.2021 4 z 5

Poctivá detektivka, která mi připadá jako stvořená k poslechu. Bavil mne popis života v luxusní americké maloměstské komunitě, vyšetřování spletité vyděračské záhady jedním z napadených i překvapivý závěr, k němuž ale došlo přirozeně, události tam zvolna dospěly, čili takhle to vymyslet je kumšt svého druhu - že se čtenář na závěr necítí podvedený, ale řekne si: To mne fakt mohlo napadnout, indicie tu byly po celou dobu!
Jako odpočinkovou záležitost doporučuji všemi deseti.
Vyposlechnuto. Četl pěkně Jiří Plojhar.

něcosivymysli
06.08.2021 4 z 5

Zpočátku mě knížka neskutečně bavila a dokonce bych ji srovnala s mým milovaným Fitzekem a pravdou je, že čtivost tomu nechyběla až do konce. Pan autor navíc umí čtenáře udržet v neustálém napětí a to tudíž knížku prakticky nedoložitelnou. Hlavní hrdina mi byl poměrně blízký, až mě to trošku děsilo . I tak tu mám ale jednu výhradu a tou je počet jmen a celkově informací v příběhu, přičemž téměř vše je nutné si zapamatovat pro závěr. Já bohužel nejsem schopná tohle všechno udržet v hlavě a možná by bylo lepší volbou číst příběh na jeden zátah.

Zoeinka
19.07.2021 4 z 5

Jedna z nejlépe zpracovaných audioknih. Svižné, napínavé, za volantem to výrazně víc utíkalo a autora v budoucnu vyhledám zas.

evineckY
16.07.2021 3 z 5

Prachy - všichni mají pořád málo a kolem nich se točí celý svět. Takoví jdou přes mrtvoly a je jím to jedno. Málo kdo už žije spokojený život, který věnuje rodině a pořád se honí , vlastně za čím.... Proč něco takového poslouchám, když to nemá dobrý konec ?! Akorát mám z toho depku.

bigben
15.07.2021 3 z 5

Stěžejní myšlenka dobrá, podle mě z ní šlo vytěžit víc...velmi rychlé odhalení pachatelů..škoda...

Acquenta
13.07.2021 3 z 5

Fajn kniha, pořád jsem doufala ve šťastný konec. Bohužel se tak nestalo :( Ráda kouknu i na seriál.

Eva88
12.07.2021 4 z 5

Taková lehká a nenáročná detektivka. Přečteno za pár dní. Příběh je příjemně a napínavě napsán, člověka to láká číst dál a dál.

Ales.BD
07.07.2021 3 z 5

Promarněná šance. Zpočátku zajímavě rozehraná tajemná zápletka se vyřeší až moc jednoduše. A přidána je slušná hromádka výplňové vaty: vztahy, péče o rodinu, lakros... Nesmyslné a afektované chování postav, hlavně ke konci. Román pro ženy ano, thriller ne.

judith141
30.06.2021 3 z 5

Po přečtení Chybíš mi jsem byla natěšená na další knihu Cobena. Ale jsem trochu zklamaná. Do děje jsem se nemohla pořád začíst, postavy i jejich příběhy se mi hodně pletly. I tak jdu na další knihu.

EliskaD
27.06.2021 3 z 5

Cizince bych nenazývala thrillerem. Knize rozhodně více sedí zařazení do žánru román nebo dokonce literatura pro ženy. V závěru jsem možná i proto podvědomě očekávala happy end, který by završil celé pozvolné vyprávění. Ale chyba lávky. Jo aha! On je to vlastně thriller! Pojďme do toho tedy nacpat nějakou akci, ať se kniha může klasifikovat i jako thriller a najít si více čtenářů, kteří by o knihu jinak nezavadili. Nechci tím říct, že by to bylo špatné, to vůbec ne. Autor umí velmi čtivě a jednoduše psát a nabídnout čtenářům oddechovou četbu, jejíž průběh není rušen množstvím akčních scén. Byla to má první kniha autora a dalším dílům se vyhýbat nebudu. Jen pořád přemýšlím, jak souvisí obálka knihy s příběhem?

haWranka
04.06.2021 4 z 5

Začátek mě nudil, to musím přiznat. Měla jsem opravdu problém se do děje dostat. Postupně se ale vše zamotávalo, rozmotávalo a zase zamotávalo, postavy přibývaly, konec byl opravdu napínavý. Jde o dobrý thriller, to ano. Jen mi přišel místy trochu překombinovaný se snahou šokovat za každou cenu. Hodnotím tak 3 a půl.

E_Lan
14.05.2021 4 z 5

Super detektivka, atraktivní zápletka, výborné postavy a zábava od začátku do konce. Tomu konci jsem prostě do posledního odstavce prostě nechtěl věřit. Opravdu uvěřitelný příběh.