Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267022/bmid_cizinec-nVP-267022.jpg 4 943 261

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Stranger , 2015

vladka321
19.10.2022 5 z 5

Tak toto čtení jsem si opravdu užila a vřele doporučuji všem.

Belanna
30.09.2022 5 z 5

Malé lži a malá tajemství, která nikomu neublíží do chvíle, než se dostanou do nesprávných rukou. Pak dokážou nadělat pěknou paseku.
Čtivé, napínavé, mrazivé a má to spád.

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Skvělý Thriller, čtivý, pohltí a nepustí. Skvělá jízda.

boeink
14.08.2022 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu na dovolené. Nejsem si jistá, jestli bych se s klasickou knihou příliš nenatrápila, protože se mi to tak nějak táhlo. Hlas Jiřího Ployhara je ale příjemný, možná až moc, párkrát jsem při něm pěkně zabrala:-).
Námět knihy je zajímavý, ale celé mi to připadalo trochu moc přitažené za vlasy, málo uvěřitelné, bylo tam i trochu moc padouchů. Správňák je vlastně jen Adam a Johanna.
Úplně odvázaná teda nejsem, ale možná zkusím zhlédnout seriál.

janka2000
30.06.2022 4 z 5

Thriller o muži, který ví až moc o cizích životech a vydírá lidi, že pokud neskončí se špatnostmi, které dělají, zveřejní jejich příběh (nebo mu musí zaplatit). Jenže pak někteří zmizí a začnou se objevovat mrtvoli.
Dobře napsaný příběh, poměrně děsivý a vskutku originální. Myslím, že teď vyšel na motivy knihy film.

DeWom
09.06.2022 4 z 5

Po skvělém Na útěku, což byla má první kniha od Harlana Cobena, jsem se rozhodla vyzkoušet i ostatní. Svou anotací mě zaujal právě Cizinec, takže jsem se do knihy při první příležitosti začetla, natěšená, že ve mně zanechá podobné pocity jako kniha předchozí.

Nedá se říct, že bych byla zklamaná. Tuto minirecenzi však píšu až po několika týdnech, takže to nemám úplně čerstvé. Každopádně lze s přehledem říct, že je to předpisově napsaný thriller. A o to možná šlo. Chyběl mi tam nějaký zajímavý prvek. Když se nad tím teď zamýšlím, podle mě by knize prospěly propracovanější postavy.

Zápletka jako taková byla zajímavá a neokoukaná. Závěr mě překvapil, ale jak ráda zdůrazňuji, já se během čtení ani nesnažím přijít všemu na kloub, přestože bych si klidně mohla poskládat výslednou mozaiku z různých střípků, ale naopak se nechám autorem vést ke konečnému rozuzlení.

S odstupem času bych možná ubrala půl hvězdičky, protože ve mně kniha nezanechala žádný výraznější pocit a nedá se říct, že bych si ji chtěla přečíst znovu. Za ztrátu času bych ji však také neoznačila. Taková chuťovka s uspokojivou zápletkou a zajímavým tématem.

Celkový verdikt je tedy 3,5*.

Čmeláček
29.05.2022 5 z 5

Autor píše tak skvěle, že se kniha nedá odložit. Vynikající čtení!

Zuuuza
17.05.2022 5 z 5

Parádní knížka. Napínavá jak kšandy, takže jsem si na zítřek zvětšila objem práce, ale nešlo ji odložit.

VMJoze
13.05.2022 5 z 5

Knihu jsem četl první, seriál zkouknul až potom. Oboje super. Už se poohlížím po další Harlanově knize, líbí se mi ta jednoduchost a obyčejnost, do které zasáhne cosi hrozného. Postavy na to reagují reálně a přesvědčivě. Žádné hloupé akční blbosti :) no uvidíme.

wendulka321
06.05.2022 5 z 5

I když jsem už viděla seriál takže jsem věděla jak to bylo, ale i přesto mě to moc bavilo.

Petra101
10.03.2022 4 z 5

Ubrala jsem jednu hvězdičku za trochu nudný úvod, ke knize jsem se, jako u jiných, hned honem nevracela,abych četla...ale za půlkou jsem se už začetla a bylo to napínavé čtení,jak to všechno vlastně bude...odpočinutí od brutalit a sériových vrahů, ale i tak Coben umí zaujmout a píše dobře.

Pentlička
04.03.2022 5 z 5

Velmi dobře napsané, intenzivní čtení. Oceňuji, že kniha není přelněna brutalitami. Zpočátku mi vadily příliš krátké věty, ale v průběhu čtení jsem si zvykla.

hankafor
24.02.2022 5 z 5

audiokniha - vynikající, krásně popsané postavy a vztahy. Čím dál víc si vážím autorům co nepotřebují tlačit na pilu všech nechuťáren a násilí a vytvoří super napínavý děj. Autor se zařadil mezi mé oblíbené.

Wladimirski
12.02.2022 4 z 5

Výrazně lepší než Nenech to být, kterou jsem četl před tím. Kniha plná napětí, rafinovaný vývoj zápletky, zápletka zápletky, nepředvídatelné, gradující, neotřelé, bavilo mne to a s každou stránkou narůstala touha zjistit, jak to všechno dopadne. Žádný americko sladký závěr, který by to pokazil.

shecoola
27.01.2022 5 z 5

Moja prvá kniha od tohto autora, a teda bol to riadny nášup! Dokonca som si niekde za polovicou knihy hovorila, že všetci hrajú podozrivo kladné role a tak sa to dlho nejako nieslo síce v pohodovom, ale zato napínavom duchu. Celý čas to totiž šlo tak nejak do kopčeka, no a záver knihy, to bol poriadny "downtown" !

TheSarcasm
17.01.2022 4 z 5

Po rozpačitém úvodu, mě začala napadat kacířská myšlenka, že snad knihu odložím. No ale řekl jsem si - je to přece Coben, můj oblíbenec, tak to ještě zkusím a uvidím. Naštěstí. Příběh se zhruba ve čtvrtině rozjel a rozvinul, takže už začal dávat smysl a nabral na dramatičnosti. Po té už to byl starý dobrý Harlan se vším všudy. No, četl jsem od něj už lepší knihy, i to story bylo trochu přitažené za vlasy, ale nakonec to špatné nebylo.

veronika3141
10.01.2022

Skvela knizka,necekala jsem ,ze me tak pohlti jeji dej ,doporucuji :)

Bakana
03.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Ze začátku jsem si myslela, že to bude kniha, která se šťourá v psychologii znuděných středostavovských Američanů. Ale vyklubala se z toho poměrně neotřelá, napínavá, sem tam možná trochu nereálná (ale ne moc okatě) detektivka.
Že to Corinne nakonec přece jen nepřežila dávám plný počet hvězd. Ne všechno přece dopadá vždycky po všech stránkách dobře, no ne?

m_martina
20.11.2021 5 z 5

Harlan Coben píše výborné thrillery a mně se líbila i tato jeho kniha. Dokonce jsem se při čtení bála, takže hodnotím vysoko.

mi-380
05.11.2021 5 z 5

Tajemný cizinec v kšiltovce je muž, přesto mi stále před očima naskakuje charismatická tvář britské herečky Hannah John-Kamen, která tuto postavu dokonale zahrála v roce 2020 v TV minisérii, mimořádně kvalitně a přehledně převádějící Cobenovu motanici do filmové řeči. Kniha tentokrát přišla na řadu jako druhá, bál jsem se, že kvůli znalosti zápletky nedočtu, jenže ta je tak komplikovaná a chytře promyšlená, že jsem naopak celou dobu porovnával a užíval si propojení díla literárního s filmovým, a nepřetržitého, skoro až zběsilého přibývání záhad, tajemství a nečekaných obratů. Závěr je sice divoký, přesto nakonec převládá (možná i díky seriálu) pocit velké spokojenosti.
90 % (zatím 728 hodnotících s průměrem 80 %).

P.S.