Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267022/bmid_cizinec-nVP-267022.jpg 4 939 260

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Stranger , 2015

jaroiva
jaroiva
28.12.2020 4 z 5

Druhá knížka, co jsem od autora četla / poslouchala, a určitě ne poslední, musím si ho přidat mezi oblíbené autory.
Styl jeho psaní mě baví. Celkem svižný způsob psaní a poměrně dobře vymyšlená zápletka.
Pro mě tohle sice není thriller, ale to mi vůbec nevadí. Prostě román s trochu detektivním podtextem.
Zaujalo mě ale to, nad čím jsem se musela mezi řádky zamyslet. Příčiny a následky... kam mohou vést naše činy a k jakým důsledkům taková série reakcí vede. V románu je to samozřejmě vyhnáno do krajnosti, ale přesto je dobré si uvědomit, že na našich rozhodnutích záleží. Mohou se projevit později jejich důsledky.

jprst
jprst
04.12.2020 4 z 5

Slušný a zároveň poněkud jiný thriller s nečekaným koncem, který autor opět zvládl se spisovatelskou rutinou jemu vlastní a rozhodně nezklamal.

TomHr
TomHr
03.12.2020 5 z 5

Spokojený maloměstský život, idylická rodinka, klidné a šťastné dny, kdy největší starostí je, zda bude syn nominován do áčka místního lakrosového týmu. Stačí jen pár slov, několik málo vět, které neznámý muž pronese u baru. Celá ta krásně vystavěná idylka se začíná hroutit, nejdřív sotva znatelně, pak po stále větších kusech, až se dům z karet sesype docela. Kniha je o tom, k jakým koncům může vést zdánlivě nevinná lež. O tom, co je člověk schopen udělat, aby zachoval fasádu úspěchu bez jediného kazu.
Příběh se rozvíjí nejdříve zvolna, pomalu nabírá obrátky, ale neurčité napětí je znát od první kapitoly. Autor postupně rozkrývá jednotlivé záhady a umně splétá více dějových linií, z nichž jen některé jsou spojeny postavou Cizince.
Coben porušuje některá thrillerová klišé, hlavní hrdina je vyšetřovatelem proti své vůli a hlavní padouch možná není záporák. Plasticky vykreslené postavy jsou silnou devízou knihy.

cipperka
cipperka
20.11.2020 4 z 5

Čekala jsem od Cobena tedy víc. Divím se, že má tak vysoké hodnocení

INCOGNITOREADER
INCOGNITOREADER
03.11.2020 5 z 5

Cizince bych označil asi jako rodinný thriller. Protože dej se točí okolo rodiny a co pro vás znamená a co pro rodinu jste ochotni udělat. Je tady i cyber tajemství a vydírání. Moje první kniha od autora a moc se mi líbila. Takže potřebuju další ????

Ráčkajda
Ráčkajda
31.10.2020 4 z 5

Příjemná kniha, takový jemňoučký thriller:-), zatím jsem od H.Cobena nečetla knížku, co by se mi nelíbila.

lištička123
lištička123
14.10.2020 4 z 5

Opět skvělá kniha od Cobena. Přesně jak jsem předpokládala, zatím mě nezklamala žádná jeho kniha.

veriszv
veriszv
10.10.2020 4 z 5

Bylo to originální, líbilo se mi téma pocitu anonymity na internetu i rodinné prostředí thrilleru. Občas tam bylo sice pár pomalejších míst a za mě možná trochu zbytečných popisů, ale v audiopodobě se to dalo zvládnout.

technik1965
technik1965
07.09.2020 3 z 5

Prvý krát som čítal niečo od tohto spisovateľa, dlhý príbeh a veľmi rýchle rozuzlenie.

foxi_ii
foxi_ii
24.08.2020 3 z 5

Přiznám se, že mě hodně nalákala nálepka Netflixu. Protože porovnání audio vs. seriál, to u mě ještě neproběhlo!
A navíc anotace zněla velmi záhadně.
V první půlce se postupně seznamuje s postavami. Líbilo se mi, že autor mluví i o jejich minulosti, díky tomu jsme je mohli více poznat.
A ta druhá je více akčnější, kde se rozmotává spletenec: proč to všechno vlastně ?
Nechci tady nic vyzradit, ale když jsem se dozvěděla, kdo to vlastně ten Cizinec je, byla jsem trošku zklamaná. Asi jsem čekala něco drsnějšího, ale už mě díky odhalení všeho nepřišel příběh tak temný a záhadný, jak jsem to do té chvíle vnímala.
Celkově se mi ale kniha líbila. Je tu otevřené i téma, jak není TADY na internetu bezpečno. Někdo si může myslet, jakou má na určitých zákoutích tohoto světa umožněnou skrytou identitu.. hmm nenene‼️
Taky jak něco zapomenutého může kdykoli zase vyplavat napovrch.
Kdyby si tak lidé uměli říkat co je trápí, víc si důvěřovat (škoda).
3,5*

jana8352
jana8352
20.08.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila dobře se mi četla ze začátku se příběh zvolna rozvíjí a na konci je to napínavý příběh s nečekaným koncem. Knihu mohu doporučit.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
30.07.2020 5 z 5

"Secrets - Good Charlotte"

Cizince jsem neměla v plánu na čtení ještě dlouho. Aurora čtu hezky postupně, jak jeho knihy vycházely (takže jsem moc ráda za znovu vydání Temných lesů). Jenže Cizince jsem si musela přečíst hned (jo, jo, po shlédnutí traileru adaptace, a s Ríšou Armitage to nemá nic společného. Pžífafám :D ...)

Adam, obyčejný chlápek, milující otec, manžel. Nebo je to všechno lež? Stačí jeden rozhovor s cizincem a jeho život a jeho rodiny se změní v peklo. Co je pravda, co lež? Chtěl by to vědět. Jenže potom zmizí Adamova žena a všechno jde ještě do hlubších pekel. Protože Adam není jediný, komu cizinec našeptal do ouška tajemství. Ale jak moc jsou ta tajemství věrohodná? Nejsou trochu překroukroucená? A jak mu jeho žena vysvětlí i ostatní, když je najednou pryč?

Svým způsobem bych mohla říct, že tahle kniha je jenom další v "mizejícím trendu", ale Coben mě má asi už zaháčkovanou. Mám ráda jeho lehký styl psaní. Vlastně obyčejné lidi. Nejsou to žádný supermani ani hrdinové. Přestože tady toho na mě bylo až moc. Toho "Kdyby spolu lidi víc mluvili, nemuseli by nic z toho řešit." prvku. Protože ono je to sice napsané tak, že budete chtít znát tajemství Corinne a fandit Adamovi. Jenže taky to, proč cizinec všechno dělá. Jak si vybírá lidi. Kdo to, sakra, je? Tedy, mě to alespoň zajímalo...

Ideální kniha na tenhle sluníčkový den. Prostě si jí vemte někam k vodě nebo se jenom opalujte na balkóně. Ale bacha na spálení, je to velmi čtivá kniha. Není to tak úplně thriller a už vůbec ne detektivka jenom proto, že se tam něco i vyšetřuje. Cizinec je bravurně napsaný psychologický román o ceně lži a jejím udržení si, který končí v akční finále, které mě překvapilo. Celou dobu jsem byla mezi 4 a 5. Ale ten konec? Prostě 5!

ZAČÁTEK MOZNEHO SPOILERU
Bohužel i přes geniální konec, o co šlo se zjistilo, tj co se stalo s Corinne, ale vadila mi ta potenciální berlička pro pokračování. Raději bych zůstala u fanzazie. Sakra! Teď si uvědomuji, že jako fanda sérií poslední dobou dost často píšu "prosím, už ne pokračování". :D Zajímavé....
KONEC MOŽNÉHO SPOILERU

veruptackova
veruptackova
23.07.2020 5 z 5

Cizince jsem poslouchala jako audioknihu a neskutečně mi sedla. Zpočátku se jevil jako "rodinný thriller", ale ke konci už nechyběla ani akce. Patří k thrillerům, které by někdo mohl pro svou zápletku označit za překombinovaný, já však takové vyhledávám a proto se mi opravdu líbil.

monci6485
monci6485
15.06.2020 4 z 5

Trochu jiný thriller, takže fajn změna.
Nějak nevím, co je lepší. Jestli mít tajemství, žít ve lži, ale mít spokojenou rodinu. Nebo přiznat pravdu, "očistit se" a všechno zničit. Úplně nejlepší je prostě nelhat, jenže to je zatraceně těžké a tak si raději každý nese následky. A v téhle knize jsou dost kruté..

certik003
certik003
12.06.2020 5 z 5

Děj knížky se pozvolna rozvíjí, postupně roste napětí a graduje v samém závěru. Knížky od Cobena mám ráda a ani tahle mě nepřekvapila, moc se mi líbila a ještě líp četla.

Awča
Awča
01.06.2020 5 z 5

Anotace mě spíše odradila, podle ní mi přišla zápletka divná, nezvyklá, do knihy se mi moc nechtělo.
Pěkně jsem se mýlila. Bylo to zajímavé, čtivé, někdy možná trochu zamotané, konec mě pak nechal úplně bez dechu.
Žít svůj americký sen je pro mnoho rodin velmi, velmi težké.

S.partan
S.partan
15.05.2020 4 z 5

Deaver s novým Rhymem nepřichází, Carter se taky fláká, tak jsem musel zkusit neprobádaný vody. A boží prst ukázal na Cobena. Vyskakuje na mě odevšad, Instagram je ho taky plnej, byla jen otázka času, než se do něj pustím. Asi takhle - kdyby s podobným příběhem přišel před dvaceti lety Deaver, nebyto mezi náma taková bromance, jako je. Nástřel zápletky mě přikoval a říkal jsem si, že mě má, že mě prostě dostal do spárů. Jenže sto stran a nic, dvě stě stran... a pořád nic. Napětí mi z těla vyprchávalo a mě to strašně štvalo, protože autor píše opravdu hrozně dobře, čtivě, řemeslo má v malíku. Jen těch domácích dýchánků se synama bylo asi moc. Těmhle knihám já říkám rodinný thrilery. Není na ně potřeba nijáká úžasná znalost detektivní práce, stačí nápad, sem tam smítko napětí a kniha je na světě. Harlan Coben určitě umí psát a já budu v jeho knihách pokračovat - možná jsem jen vykročil špatnou knihou - jen budu doufat, že příště šlápne na plyn trochu dřív. A drobná poznámka na závěr. Na obálce je napsáno, že to je jeho nejskandálnější příběh. Jestli je to pravda, zbylý knihy musí být přepisy večerníčků, jinak to nevidím...

janina66
janina66
10.05.2020 4 z 5

Dočteno! První půlka knihy dost rozvláčná a spíše psychologická. Ale poslední třetinu jsem přímo hltala stránku za stránkou, dokud nebyl konec. Ten byl dle mého trochu ořezaný.

Lumír23
Lumír23
07.05.2020 5 z 5

Přijde mi, že na to jak je kniha zajímavá, je tu celkem podhodnocená. Já ji přelouskal za den, jak mě chytla. Sice zamrzel konec, čekal jsem jej veselejší, ale o to lepší mínění o knize mám. Takže doporučuji a nebojte se hodnotiti lépe :-) .

Lemurka
Lemurka
26.04.2020 3 z 5

Napínavé, zajímavé, četlo se to dobře.