Cizí tvář v mém zrcadle

Cizí tvář v mém zrcadle https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4948/mid_cizi-tvar-v-mem-zrcadle-Mjh-4948.png 4 63 20

Hlavní hrdinka románu Monika se po dlouhém pobytu v nemocnici, kde byla operována na mozku, vrací ke své rodině. Pamatuje si mlhavě jen útržky z nemocnice, víc nic. Lékaři slibují, že se postupem doby vše zlepší. Děti se k ní chovají odměřeně, manžel rozpačitě vlídně, ale on sám Moniku nepřitahuje. Vynořují se útržky vzpomínek, na muže, který jí trápil, že zavinila autohavárii. Její vzpomínky splývají v přetrhaný a zpřeházený film. Monika se pouští do pátrání, aby zjistila kdo je a kdo vlastně je kdo.... celý text

Doubravka1975
02.04.2024 4 z 5

Už podle názvu a i v anotaci se píše o ztrátě paměti. Byla jsem víc zmatená než hlavní hrdinka, které se to týkalo:):)
Ale na konci vše vysvětleno...brr
Silné téma zpracováno na 170 stranách

Bonda
27.01.2024 4 z 5

Oddechový psychologický román s třicetiletou vypravěčkou a sci-fi prvkem. Napínavý. Hlavní hrdinka po ztrátě paměťi znovu buduje svou identitu. K dispozici má (kromě pomalu se vynořujících vzpomínek) svou rodinu a vlastní povahu, obě postupně pomalu objevuje. Přitom ji čekají i překvapivá odhalení, musí se potýkat s mnoha záhadami. Psychologie není hluboká, ale ani plochá, přiměla mě zamyslet se i nad sebou a svým životem, což oceňuju. Vyprávění je šikovně vedené, autorka udrží čtenářskou pozornost.

mariva
01.01.2023 5 z 5

Kniha mě zaujala od první stránky a i když mi pak bylo jasné, co nemocnice skrývá, byla jsem zvědavá, jak se hrdinka se situací vyrovná. Vtáhla mě do děje a bavila.

Lenka4
25.05.2022 4 z 5

Záchrana vlastního života za cenu ztráty vlastního života? Velká sázka do loterie a pouze pro silné osobnosti. Doufejme, že se s něčím podobným budeme ještě dlouho setkávat jen ve sci-fi literatuře. Tento příběh je dostatečně varující, i když má zdánlivě dobrý konec.

vladka16
28.12.2020 5 z 5

Knížku jsem četla již před hodně dlouhou dobou, ale stále si něco z děje pamatuji, protože se mi moc líbila.

ivetule
15.07.2019 5 z 5

Útlá knížka, můj objev z knihobudky. Krásně zamotaný příběh díky hrdince, která prodělala operaci mozku.

aralka
03.12.2018 2 z 5

Knihu jsem četla překvapivě dlouho na to, jak je tenká, nebyl to tak úplně můj šálek kávy....nosné téma je sice dobré, ale to zpracování dle mého názoru trošku drhne, dost brzy jsem pochopila, o co asi půjde, malinko těžkopádné a naivní sci-fi z roku 1995 :-) Jinak mám knihy paní Borské moc ráda, tohle byla zatím asi nejslabší z těch, co jsem četla :-(

Kerberos
25.05.2018 4 z 5

Není to špatné, ale čekala jsem od knihy něco jiného,az závěr vše objasní.

Jája92
11.06.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale nevidím hlavní smysl v příběhu. Celé mi to připadalo takové podivné a zmatené.

iva23
14.02.2017 2 z 5

Přišlo mi hodně divné, že se někdo vrací po operaci mozku a okolí mu neřekne kdo je, kdo jsou lidé okolo atd. Přece museli být poučeni od lékaře, že pacientka bude mít problémy s pamětí. Postupně, během odhalování minulosti hlavní hrdinky, jsem asi pochopila proč, ale stejně mě to nesedělo.

Luccy78
06.02.2016 4 z 5

Monice je 33 let. Ztratila paměť po těžké mozkové operaci. Vrací se domů, ale nikoho nepoznává. Děti se k ní chovají ostýchavě, manžel rozpačitý, ale vůbec ji nepřitahuje. Byt je jí cizí, ale lidé v domě ji poznávají. Pomalu loví útržky vzpomínek ve své nemocné hlavě, ale jsou zmatené a bez souvislostí. Pokouší se poznat své děti, jenomže při jedné kontrole v nemocnici nahlédne náhodně do své dokumentace a zjistí, že ještě nerodila a že se nejmenuje tak, jak jí říkají. Kdo je? Kam patří? Opravdu strhující psychologický román, který mě úplně vtáhnul do děje a moc se mi líbil. Rozhodně doporučuji k přečtení..

Carpinus-CZ
27.10.2015 4 z 5

Dal bych i skoro 5*, knížku jsem četl v období, kdy mě i díky okolnostem velmi oslovila. Ilona Borská je výborná autorka, která pracuje s psychologií postav a vymýšlí na české poměry hodně dobré a zajímavé zápletky. Tuto knihu DOPORUČUJI!

midlajs
06.11.2014 4 z 5

Me se tato knizka libila. Byla bych ale radsi, kdyby neskoncila zrovna dobre. Napr.ze by skoncila v blazinci, nebylo by to zajimavejsi?

vikaa
26.05.2014 4 z 5

Velmi dobře napsaný psychologický román. Přestože od samého začátku tušíme, k čemu asi došlo, neubírá to knize na čtivosti a zajímavosti. Téma ztráty paměti a hledání vlastní identity je pro mě osobně zajímavé a pokud na knihu s podobnou tematikou narazím, vždy si ji s chutí přečtu.

Bella09
02.03.2014 5 z 5

Tohle byla kdysi moje první kniha od této autorky, byla jsem jí nadšená.

Arissenka
25.08.2013 5 z 5

Moc povedená kniha.Je zajímavá tím jak je jemně napsaná a přitom se jedná o drsný příběh.

_sjuu_
27.05.2013 5 z 5

Velice zajímavá kniha, četla se skoro sama :)

Andrys
06.10.2011 5 z 5

Jé, jen doufám, že operace mozku v takovém rozsahu ještě nějaké to století nebudou reálné, aby se u nich museli řešit tyto "praktické záležitosti". Pokud ovšem nejste vědec v oboru neurochirurgie a nezabýváte se otázkou co by se mohlo stát, kdyby...

WEIL
06.10.2011

Románové pojetí praktických záležitostí.
Dneska jsem stále více skeptický k možnostem medicíny.

Andrys
30.11.-0001 5 z 5

Kniha se četla skoro sama. Sice jsem hned po začátku tušila, jak to dopadne a co se stalo, ale i tak to byl krásně napsaný příběh.