Cizí slovo láska

Cizí slovo láska https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201814/mid_cizi-slovo-laska-MNJ-201814.jpg 4 52 17

Vtipný a zároveň dojímavý příběh mimořádně inteligentní šestnáctileté Josie Hlavní hrdinka neřeší žádné závažné problémy – i když trochu světového míru by si ke svačině určitě dala. Má úžasnou rodinu, miluje své rodiče, zbožňuje své sestry a na milost vzala i švagra (musel však na tom tvrdě pracovat). Teď je na obzoru druhý švagr. Josiina zatím neprovdaná sestra Kate se nezadržitelně žene k oltáři a z nastávajícího člena rodiny Geoffa se budoucí švagrové zvedá žaludek. Co takhle udělat vetřelci ze života peklo? Naštvaná Josie by to možná zvládla, ale rozptylují ji upištěné spolužačky, zlatí hoši všude kolem a zejména to, že každý, zdá se, mluví úplně jiným jazykem. Jak se dá v takovém světě vůbec vyznat láska a jak dát zakusit nenávist?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Love and other Foreign Words , 2014

knihomolka27
knihomolka27
01.08.2019 4 z 5

Hezké, milé a i originální

simviki
simviki
26.02.2019 4 z 5

Knížka mi, díky tomu, jak svorně drží sestry pospolu a harmonii celé rodiny, připomněla moje milované Malé ženy. Malé ženy- v nové době, kdy už nemusí řešit starosti s penězi, ale problémy s láskou a přátelstvím, stejně jako sourozenecké vztahy jsou prostě nadčasové. Pokud je to navíc vyprávěné s vtipem, vznikne z toho milá knížka, která pobaví a potěší.

lenochod6
lenochod6
27.02.2018 4 z 5

Tahle kniha mě hodně překvapila :) Není černobílá, zápletka je skvělá, postavy jsou úžasné, ale chovají se přirozeně. Není to jak ve většině romantických knihách, kde jsou ti dobří a zlí, ale prostě každý má své klady a zápory a autorka to krásně a čtivou formou popisuje, jak se dané postavy vyvíjejí.
Rozhodně doporučuji.

Hania932
Hania932
23.12.2017 4 z 5

Pro mě bylo asi nejhorší se do knihy začíst. Ze začátku se mi kniha nelíbila, ale já nemám ve zvyku rozečtené knížky odkládat. Tak jsem se do čtení nutila a nakonec se mi knížka zalíbila. Velmi se mi líbilo myšlení Josie. Ale co mi tam chybělo bylo takové seznámení s postavami. Myslím tím vzhledově. Celkově se mi kniha líbila. Ale zklamal mě docela konec hnihy. Naštvalo mě že spisovatelka ten konec "uřízla". Konec byl moc rychlí ( Se Stuem a Josie).
Dobré a docela zábavné čtení. :)

kendllajf
kendllajf
12.06.2017 5 z 5

Opravdu povedená kniha. líbilo se mi myšlení hlavní hrdinky a její nezvyklé otázky, nad kterými jsem sama přemýšlela. Dobře velmi napsaná kniha.

Doomiiniikaa
Doomiiniikaa
31.07.2016 5 z 5

Právě jsem jí dočetla, a líbí se mi jak se tam píše o ruzných způsobech lásky, ne jen o vztahu mezi holkou a klukem.. Povedená kniha :)

Luciechr
Luciechr
04.07.2016 5 z 5

Mě tato kniha teda moc zaujala a řadím ji mezi nejoblíbenější

Beky
Beky
11.06.2016 5 z 5

Za mne hodně povedená kniha ... :)
Je jasné, že neosloví každého čtenáře, ale líbí se mi autorkou podaný náhled na lásku a na rodinné vztahy, jak to občas bývá.

InFinito
InFinito
01.03.2016 5 z 5

Skvělá YA!
Jako první mě knížka zaujala názvem. 'Cizí slovo láska' knihu - dle mě - dobře vystihuje.
Josie byla sympatická hlavní hrdinka, která nebulí nad každou maličkostí. Byla mi blízká svým přemýšlením a chováním.
A vlastně všechny postavy mi přišly skvělé, zajímavé. Samozřejmě mě občas štvaly, ale to je v pohodě.
Nenudila jsem se, smála jsem se, styl psaní mi sedl a různé situace jsem společně s Josie prožívala.
Jsem ráda, že je knížka součástí mé knihovny.

P.S.: Je to jedna z mála knih, kde hlavní postava skončí s tím, s kým chci. Další plus!

Ellnesa
Ellnesa
06.07.2015 4 z 5

Kniha je reálná, což je skvĕlé. Jsou tam popsány ty bezvýznamné detaily, které vĕtšinou knižní postavy nevnímají. Další plus. A přemýšlivost Josie taky není na škodu. Takže za mĕ je to jedna z nejlepších YA, ale chyby tam občas stejnĕ jsou.

en.bee
en.bee
26.04.2015 2 z 5

Kniha me moc nezaujala.

Kleopatra_2.1
Kleopatra_2.1
20.01.2015 5 z 5

Knížku jsem četla před necelým měsícem (dárek k Vánocům).
Knížka byla... reálná. Protože Josie má pravdu: Co je to láska?
Všichni si lásku představujeme jako slova miluju tě, atd... (A já jsem opravdu velký romantik), ale láska je taky rodina a kamarádi..
Skvělá knížka, kde vás konec dorází...

Jo a... KROCANÍ ZDECHLINA!

LilianaFalcon
LilianaFalcon
26.10.2014 4 z 5

Vůbec nechápu, proč je tu tahle kniha v "modrých barvách" resp. teď má jen 75 %.
Není to klasická romanťárna pro YA, spíš bych to zařadila k humoru ;-) četla jsem v tramvaji a hlasitě se smála, určitě na mě každý koukal, jak na...

Z hlediska YA - v první polovině jsem se neskutečně bavila, ve třech čtvrtinách mi hrdinka lezla krkem, ale to se u puberťaček očekává, no ne? A konec byl super :-) Ani nepůsobil trapně.

kleria
kleria
06.09.2014 4 z 5

Nádherná knížka :). začátek byl trochu horší co se týče toho čtení, ale pak se to více rozběhlo a já už jsem to nechtěla ani pak odložit, ale bohužel včera večer jsem musela, protože jsem byla pak už šíleně unavená :D. Kniha mě jinak velmi mile překvapila, protože jsem i tak trochu čekala něco jiného, ale ono to bylo dokonce ještě lepší :). Skvělá oddechovka, kterou vám můžu jenom doporučit! :)

greetchen
greetchen
25.08.2014 2 z 5

Do knihy jsem se dlouho nemohla začíst a x-krát jsem měla chuť ji nedočtenou odpoži. Čekala jsem dospělejší román, i podle trošku suchopárné titulky, která na první pohled neevokuje další líbivou teenagerskou romantiku (podle mě je vlastně fakt hnusná). Kniha je bohužel velmi plytká. Dějově se na 300 stránkách nestane nic zásadního, postavy jsou popisovány hojně, ale přesto ne tak, abyste je dokázali poznat lépe. Hlavní hrdinka je zajímavá, jiná, než běžné hrdinky dívčích románků, jenže možnosti její osobnosti se vší složitostí jsou sotva nakousnuty. Autorka měla možná dobrý nápad, ale vůbec ho nedotáhla. Není to ani romantické, ani vtipné, ani hlubokomyslné. Stránky jsou plné nudy, předvídatelných dialogů a s naprosto jasným vývojem příběhu. Jakž takž knihu pozvedne občasný vtípek, ale přijdem mi, že mu autorka měla věnovat mnohem víc prostoru... Vztah Josie s rodiči i jejím nej kamarádem, chvilková zamilovanost do učitele, hračičky s josieštinou... Tohle byl fantastický odrazový můstek, ze kterého se dalo ovšem skočit s mnohem větší parádou. Nevím, co chtěla autorka vlastně napsat. Pokud romantickou knihu, pak v ní chybí romantika. Pokud humorný příběh, ne, nesmála jsem se. A pokud zamýšlela hlubší zamyšlení nad tím, co to vlastně je láska, tak v tom případě jse o fiasko naprosto nejvíc. I v banálních dívčích románcích nějaká hlubší myšlenka o vztazích a lásce nakonec mezi sladkými řečičkami proklouzne, pokud tady měla být prvoplánově, pak se autorce naprosto rozbředla.

Anne Leyyd
Anne Leyyd
09.08.2014 4 z 5

Nejprve jsem se do knihy nemohla začíst, ale když se mi to po půlce podařilo, velmi jsem si knihu (stejně jako hrdiny - především Josie) OBLÍBILA.

INTELIGENTNÍ kniha, která vám poskytne zase jeden z dalších pohledů na lásku, který je netradiční právě díky Josie.

Doporučuji těm z vás, kteří máte rádi chytré, vtipné, milé knihy a nemusíte přehršel romantiky. Najdete ji až skoro ke konci. A vy, kteří se naopak v romantice vyžíváte, po této knize také zkuste sáhnout, mám za to, že vás nezklame ;-)

rencovav
rencovav
20.05.2014 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala se vším všudy. Nesčetněkrát jsem nahlas vyprskla smíchy a lidé se na mě otáčeli jako WTF? Fakt to bylo úžasný. Nikdy bych si nemyslela, že bude nějaká knížka o (ne)obyčejných holčičích starostech takhle skvělá. Do tohoto žánru asi nespadnu, ale autorku budu jistojistě sledovat a číst! Všem doporučuji!

Autorovy knížky

2014  76%Cizí slovo láska

Kniha Cizí slovo láska je v